Pogotowie przeciwpowodziowe

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Szybszy
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 16-04-2010, 23:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Szybszy »

dziś przed 8.00 Biała przy moście na Krakowskiej - poziom wody conajmniej jeden metr niżej niż wczoraj o 18 (wnioskuję po wodomierzu przy budce, szacunek na oko, obserwacja z drogi, różnica może być większa)

wiadukt na Krakowskiej ok. 7.45 - autobus przejechał, ale jeden pas tylko do przejazdu był

radio mówi, że Wątok atakuje, nowa fala

PS. generalnie, lubię offtopy, ale z wyczuciem - a to nie wątek, żeby się z polityką wciskać

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Zapraszam do galerii moich zdjęć z wczoraj:

http://www.gluszak.pl/galerie/powodz

Ktoś poznaje pana w kapturze?

Obrazek
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

suraiw pisze:Jeśli chodzi o Czarną Drogę, to tam wybiły studzienki kanalizacyjne i ulicą płynie potok.
Jechałem jej fragmentem przed chwilą, nie zauważyłem potoku, ale wg. mnie korek raczej spowodowany był przez kierowców, którzy wybrali alternatywną trasę dla ul. Krakowskiej - też bym tak zrobił.


DannUt
Metoikos
Posty: 4
Rejestracja: 30-03-2010, 14:39
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: DannUt »

Oto jakie szkody czyni Strusinka na ul. Ostrogskich, a także woda zlewająca się z ogródków działkowych.
Ostrogskich ogródki działkowe
Ostrogskich ogródki działkowe
Ostrogskich ogródki działkowe
Ostrogskich
Ostrogskich
Ostrogskich
Ostrogskich


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Przechodziłem dzisiaj koło Wątoku przy burku. Bulwary tylko lekko zalane. Ale do wylania jeszcze daleko. Nie wiem jak było wczoraj.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11695
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Most w Dąbrowie Tarnowskiej na Piłsudskiego (główna trasa na Kielce) najprawdopodobniej zostanie niedługo zamknięty, jak ktoś nie musi niech nie wybiera się w ten rejon.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Deto - gushman akurat upomnienia dać Ci nie może, za to ja uznam ten post za niebyły - rozumiem, stres, każdy teraz to przechodzi.
Proszę Cię, spróbuj się hamować w swoich wypowiedziach, to samo tyczy się gushmana.
Nie nakręcajcie się nawzajem. Proszę.


Edytowany przez: ad2222
Ostatnio zmieniony 18-05-2010, 13:55 przez Deto, łącznie zmieniany 3 razy.


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Deto porozmawiaj jeszcze wpierw przed swoimi wypowiedziami z R. Wardzała, niech Ci przypomni swoje wypowiedzi odnoszace się do obiekcji i uwag radnego J. Łabno co do stanu naszych zabezpieczen przeciwpowodziowych.

PS Za niedługo znajdziemy zapewne zdjecia R. Scigały przerzucajacego worki z piaskiem na glownej stronie miasta.

PS 2 Wiem ze to nieodpowiedni czas na takie uwagi, niemniej jednak irytuje sie, ze nic sie w tym temacie nie zrobiło, a teraz sie wszyscy madrza i probuja w ciagu dnia naprawic swoje zaniedbania.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

gdyby prezydent siedział za biurkiem, byłoby źle; pojechał zobaczyć jak sytuacja wygląda - też źle... :(

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Obwinianie teraz czy winny Scigala czy winny rzad(dlaczego obecny? Zaniedbanai sa od powidzi z lat90.!!!) to tylko czysta gra wyborcza. Wg mnie jak zwykle powodz to wynik skomasowanego nierobstwa wladz samorzadowych i administracji rzadowej.Tej w terenie(wojewoda) jak i tej centralnej(brak spojnego programu antypowodziowego. Smieszne bylo wczoraj jak pan prezes jakies izby gospodarki wodnej czy cos takiego stwierdzil ze poprawili system informacji. Tzn.ze teraz wszyscy wiemy szybciej ze jest powodz zanim doleci nam do domow????) Tutaj więcej:
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... ziach.html
A tak przy okazji to kto zrobil adminem gushmana? Admini, modzi sa po to by lagodzic nastroje, a jego wycieczki pod katem Deto sa co najmniej nie na miejscu. Admini dostaja ostrzezenia??? :P
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Jakos jak widze wladze to nie spieszy sie im Stan wyjatkowy bo przeciez wyborów nie bedzie. Teraz nastaje pytanie co jest wazne a co wazniejsze.
http://fakty.interia.pl/polska/news/sta ... ry,1480279
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Zapytanie nr 516
w sprawie
planowanej redukcji środków na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej w regionie tarnowskim

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/ZAPop/ ... enDocument

PS Mam nadzieje, ze moze po tej powodzi sytuacja sie zmieni i faktycznie wykona sie niezbedne remonty zabezpieczen przeciwpowodziowych.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

A co nam da stan wyjątkowy? Zasadniczo tylko przymusową ewakuację. Kasy nie przybędzie, Wojsko i tak bez Stanu można wysłać.

Obwinianie Ścigały czy obecnego Rządu jest bez sensu - aby walczyć z woda potrzebne są ogromne inwestycje i program na lata. To po pierwsze, po drugie wiele zalanych domów jest zalewanych co roku od wielu lat - a mimo to ludzie nie chcą się przenieść.
Kolejna sprawa to - to, że w przypadku gwałtownych opadów, a to te nas topią - najlepsze zabezpieczenia nie pomogą. Ponad 80% podtopień wywołują MAŁE strumyki, cieki wodne oraz gwałtowny deszcz z którym nie radzi sobie kanalizacja - a nie można poszerzyć takiej Strusinianki - bo miejsca nie ma, a poszerzenie jej o 2wa metry NIC nie da.
Zachód ma KUPĘ kasy a mimo to non stop słyszy się o powodziach.

W przypadku Wątoku pomógł by przed Tarnowem zbiornik retencyjny lub/i duże poldery zalewowe - pytanie GDZIE je umieścić? Jak znam życie na 100% tam się zaczną ludzie budować a po powodzi narzekać, że ich zalało.


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

co do zbiornika retencyjnego, to sprawa stoi w martwym punkcie. a mianowicie chodzi o nieuregulowany stan prawny działek na których miał by powstać. i nie ma od kogo wykupić tych gruntów. A co gorsza jeśli nie uda się tego zrobić w tym roku to pieniądze z województwa przepadną. I o zalewie będzie sobie można pomarzyć.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Ktos mi moze powiedziec jak dojechac do moscic? czy mosty sa zamkniete ?
Obwodnica moge ?
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

ODPOWIEDZ