Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Mr Greenback »

Pracownicy odchodzą z pracy. Firma zalega im z wypłatami od stycznia.

W marcu wierzyciel spółki złożył w krakowskim sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości. Jak informują związkowcy, sytuacja jest beznadzieja. Już ponad 20 osób odeszło z zakładu.
Tymczasem Sąd Rejonowy w Krakowie rozpoznaje też drugi wniosek – o otwarcie przyspieszonej upadłości układowej z wierzycielami. Złożyła go sama zadłużona spółka.
Jak mówi Tadeusz Szumlański, przewodniczący NSZZ Solidarność Grupy Azoty, ludzie odchodzą, bo nie mają za co żyć.

– Sytuacja jest beznadziejna, praktycznie bez wyjścia. Nie mają wynagrodzenia od kilku miesięcy i nie ma perspektyw na nie. A jeżeli nie ma wynagrodzenia, to pracownikom nie są odprowadzane składki na kasę zapomogową, na ubezpieczenia. Jakiekolwiek zdarzenie – urodzenie dziecka czy zgon w rodzinie – nie są wypłacane świadczenia. To jest przykładowy obraz prywatyzacji po latach 90. Sprzedanie spółki nieodpowiedzialnym inwestorom.

Dodajmy, że wniosek u upadłość Zakładu Budowy Aparatury Chemicznej złożył jeden z wierzycieli już w 2017 roku.

Postępowanie zostało jednak umorzone. Rok później złożono kolejny wniosek przez jednego z wierzycieli. Został jednak zwrócony z powodu braków formalnych.
Za: http://www.rdn.pl/news/coraz-trudniejsz ... ja-zbach-u" onclick="window.open(this.href);return false;

Facet ma coś głową. Jest 2019 rok a on mówi, że prywatyzacja z lat 90. za to odpowiada. Miał 20 lat na to żeby przejąć zakład z grupą wspólników albo zainteresować zakładem kogoś innego skoro to taki super biznes był... Firma nie utrzymała się na rynku i tyle. Po prostu jak w biznesie.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Pzet
Prytan
Posty: 180
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Pzet »

W emitowanym na TVN serialu "Szóstka" jedna z głównych bohaterek mieszka w Tarnowie. Co prawda głównym miejscem akcji jest Kraków, ale kilkukrotnie przeniosła się też do Tarnowa. Jak na razie jedynym pokazywanym obiektem był dom, w którym mieszka bohaterka, który mogli nagrać gdziekolwiek.


wejss
Rhetor
Posty: 1649
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

Jest i o Tarnowie : https://www.money.pl/podatki/cwiartka-p ... 6769a.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Mr Greenback »

Kiedyś biskupami byli u nas Ablewicz, Życiński czy Skworc. Dzisiaj jest jakiś oszołom z sądeckiej wsi. :(

https://www.tygodnikpowszechny.pl/proto ... cial-tresc" onclick="window.open(this.href);return false;
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

Mr Greenback pisze:Kiedyś biskupami byli u nas Ablewicz, Życiński czy Skworc. Dzisiaj jest jakiś oszołom z sądeckiej wsi. :(

https://www.tygodnikpowszechny.pl/proto ... cial-tresc" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie mam o tym panu dobrej opinii. Swego czasu głośno było o jego wyczynach.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Mr Greenback pisze:Kiedyś biskupami byli u nas Ablewicz, Życiński czy Skworc. Dzisiaj jest jakiś oszołom z sądeckiej wsi. :(

https://www.tygodnikpowszechny.pl/proto ... cial-tresc" onclick="window.open(this.href);return false;
Zwłaszcza Skworc przyniósł nam wiele chwały.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11688
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Mr Greenback pisze:Kiedyś biskupami byli u nas Ablewicz, Życiński czy Skworc. Dzisiaj jest jakiś oszołom z sądeckiej wsi. :(

https://www.tygodnikpowszechny.pl/proto ... cial-tresc" onclick="window.open(this.href);return false;

Aż się wierzyć nie chce, że to prawda. Więcej takich biskupów i polskiemu Kościołowi zostanie jedynie jakaś schizma, i wydzielenie czegoś w stylu "kościoła narodowego" - bo do tego rzymskiego im będzie zbyt daleko.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kato
Rhetor
Posty: 2714
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kato »

kari pisze:
Nie mam o tym panu dobrej opinii. Swego czasu głośno było o jego wyczynach.
Że też nic nowszego nie potrafił znaleźć.
Muszą być w głębokiej konspirze.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Elefem
Prytan
Posty: 159
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Elefem »

TW Filozof, potem TW Wiktor, podpisanie listu poparcia dla Ścigały i po wyroku brak odniesienia. Niestety ale tarnowski kościół nie ma szczęścia do biskupów w ostatnich latach. Nawet nie idzie o to, że są całkiem słabi ale diecezja tarnowska to wciąż czołówka w ilości wiernych, jest seminarium, są nowi kapłani. Może mniej niż w ostatnich latach ale jednak w porównaniu do innych krajów wyróżniamy się i katolicy powinni oczekiwać więcej. Mimo to mamy biskupów bardziej administratorów niż teraźniejszych apostołów. Zapomniałem, jest RDN, też na plus, religijnie, nie politycznie. Co do samego artykułu to aż tak bym nie przesadzał w biczowaniu się. Maczuga antysemityzmu w Polsce wali po głowach w coraz bardziej absurdalnych sytuacjach, niedługo nic nie będzie można powiedzieć. Już samo rozpoczęcie artykułu od "Mówiąc o „pewnej nacji”, podniósł wzrok i uśmiechnął się do słuchaczy. Jakby sprawdzał, czy rozumieją" to wciskanie antysemickiej narracji. Krytykujmy tarnowskich hierarchów bo jest za co ale na początku zadajmy sobie pytanie, czy Żydom jest po drodze z Jezusem Chrystusem czy nie bardzo.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11688
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Elefem pisze: Maczuga antysemityzmu w Polsce wali po głowach w coraz bardziej absurdalnych sytuacjach, niedługo nic nie będzie można powiedzieć. Już samo rozpoczęcie artykułu od "Mówiąc o „pewnej nacji”Jakby sprawdzał, czy rozumieją" to wciskanie antysemickiej narracji.
Genialne. Antysemicką narracją jest nie powtarzanie antysemickich paszkwili tylko pisanie o tym, że ktoś je powtarza.
Krytykujmy tarnowskich hierarchów bo jest za co ale na początku zadajmy sobie pytanie, czy Żydom jest po drodze z Jezusem Chrystusem czy nie bardzo.
A to jest jakieś uniwersalne pytanie i należy je sobie zadawać chociażby w stosunku do naszych sąsiadów Czechów gdzie 80% z nich ma nie po drodze, czy tylko Żydów się odnosi? A jak jakiś Polak ma nie po drodze? W końcu, chociaż mieszkając w Tarnowie ciężko w to uwierzyć, ponad 50% z nas nawet do kościoła nie chodzi. Jak sobie zadamy już to pytanie i odpowiedź będzie negatywna - to co dalej w związku z tym?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Elefem
Prytan
Posty: 159
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Elefem »

Temat relacji polsko - żydowskich to nie jest tylko temat wystąpienia biskupa Jeża ale problem o wiele szerszy i w tym kontekście rozumiem to wystąpienie. Czytam tą straszną antysemicką fałszywkę i co w niej znajduje? Ano nic z czym jakoś bardzo bym polemizował. Zatem zastanawiam się na czym ta fałszywość polega, na autorach, na zmyślonym rabinie czy może na tym, że o Żydach jak o zmarłych albo dobrze albo wcale? Jeśli na zmyślonym kongresie i rabinie to owszem, bura dla biskupa. Jeśli na reszcie czyli tym co w środku to dla mnie wielkiego sporu nie ma. Walka z nierozerwalnością małżeństwa trwa, Francja w naszych rękach? Nie wiem w czyich rękach jest Francja ale na pewno nie w katolickich. Może fragment o walce z katolickimi kapłanami? Dla mnie kapłani są atakowani z byle powodu, jak zresztą całe państwo, akcja w Pruchniku pokazała dość dobrze skalę paniki i absurdu wobec wszystkiego co może się z Żydami kojarzyć. Być może to wszystko jest spowodowane aktualnym wyborem rządu w polityce międzynarodowej (USA i Izrael), nie wiem. Co do Jezusa Chrystusa to nie rozumiem co mają do tego Czesi czy inni sąsiedzi, religia dla Żydów i Polaków od wieków jest tematem dyskusji i dla mnie wpływ religii na nasze relacje jest o niebo większy od innych. Jeśli religia to kościół. Zmierzając do końca, My bijemy pianę czy jesteśmy antysemitami czy nie, w jakiej skali i inne bzdury, sami siebie wpychamy do narożnika z którego ciężko wyjść bo jeśli my tak chętnie siebie oceniamy to tym bardziej chętni będą inni tylko inni mają większe interesy w ocenianiu nas negatywnym, w tym czasie żydowscy rabini i sami Żydzi robią interesy, Oni potrafią do każdej wycieczki autokarowej po Tarnowie dołożyć ochronę, potrafią zadbać o swoje w Sokołowie i dostają warunki jakie chcą bo płacą i wymagają, My okładamy się pałą między sobą. Bierzmy z nich przykład bo warto czasem wyjść ponad nasze polskie "nic się nie stało" albo "jesteśmy moralnymi zwycięzcami". Jeśli chodzi o liczbę katolików w diecezji to miałem na myśli czystą statystykę w odniesieniu do innych diecezji, kraju czy państw. Nie chodzi mi o jakość pojedynczego katolika, jestem zdania, że będzie ich coraz mniej ale jakościowo będą konkretniejsi, dla kościoła to moim zdaniem lepiej w dłuższej perspektywie choć lamentów pewno nie braknie bo taca mniejsza bo to bo siamto. Lepszy katolik sakramentu niż jednodzienny katolik wielkanocnego koszyczka.



wejss
Rhetor
Posty: 1649
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

Goscinny pisze:Przypominam, że to wątek o Tarnowie, a nie o relacjach pomiędzy Polakami i Żydami :)
Dlatego właśnie przypomnę mój poprzedni wpis bo nie wiem czy ktoś to przeczytał czy nie. A przecież jest to ważna decyzja : https://www.money.pl/podatki/cwiartka-p ... 6769a.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Ricardo »

A tym czasem taka oto publikacja wpadła w moje ręce. Dotyczy ona wyznaczenia granic stref podmiejskich byłych miast wojewódzkich w oparciu o wskaźnik suburbanizacji aby lepiej oceniać które miasta naprawdę się wyludniają a które tylko suburbanizują

http://dspace.uni.lodz.pl:8080/xmlui/bi ... maVg4nE7b4" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11688
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Heh. Widziałem nawet z tym zdjęciem gdzieś już memy. Tylko nie wiedziałem, że to u nas.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/k ... mi/hyet78b" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... -tarnowie/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ