Komary i inne cholerstwa

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Komary i inne cholerstwa

Post autor: Beaver »

Jak wiadomo po powodziach i takiej pogodzie jaka jest teraz, nastała w Tarnowie (i nie tylko) era komarów. dlatego chcialem sie dowiedziec czy miasto ma jakis plan dzialania (opryskiwania, zwlaczania) tej zarazy, bo normalnie nie da sie w tym roku po godzinie 19-20 wyjsc z domu, a i w domu czlowiek nie zawsze jest bezpieczny.
Czy kwestia opryskow jest kwestia miejska ?
tak po prostu zaczalem sie zastanawiac jak z tym cholerstwem walczyc. Bo w sumie to nie tylko problem Tarnowa ale wiekszosci miast.


leoxx
Obywatel
Posty: 50
Rejestracja: 29-12-2009, 12:29

Post autor: leoxx »

opryski w Tarnowie już były.... przynajmniej w parkach i na wybranych terenach. Niestety z tego co sie orientuje to droga impreza. Gm. Szczucin na opryski wyda ok 1,2 mln zl... ale oni sa w wiekszej potrzebie... i dostaja dofinansowanie

Awatar użytkownika

Autor tematu
Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

I to mnie wlasnie zastanawia, lepiej pryskac park niz miejsca typu osiedla gdzie zyja ludzie...
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

A co mają te opryski zabijać? Ludzi, czy komary?

Jak komary - to pryskają tam, gdzie "mieszkają" komary ; )

Awatar użytkownika

Autor tematu
Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Polecam spacer przez osiedle zielone na przyklad gdzie mieszkam, w cholere krzaków i innych podobnych mieszkan komarów.. to mialem na celu mowiac pryskac tam gdzie ludzie mieszkaja..
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

leoxx pisze:opryski w Tarnowie już były.... przynajmniej w parkach i na wybranych terenach. Niestety z tego co sie orientuje to droga impreza. Gm. Szczucin na opryski wyda ok 1,2 mln zl... ale oni sa w wiekszej potrzebie... i dostaja dofinansowanie
Chyba żartujesz . Miasto Włocławek wydaje co roku 300.000 PLN za opryski za pomocą helikoptera. 1.2 mln?To chyba powiat cały za tyle kasy. Opryski były to fakt.Ale wg ,mnie stanowczo za małe. Powinni opryskac cąle miasto i ewentualnie dopiero zaatakowac osobno parki.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11688
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Mr Greenback pisze:
leoxx pisze:opryski w Tarnowie już były.... przynajmniej w parkach i na wybranych terenach. Niestety z tego co sie orientuje to droga impreza. Gm. Szczucin na opryski wyda ok 1,2 mln zl... ale oni sa w wiekszej potrzebie... i dostaja dofinansowanie
Chyba żartujesz . Miasto Włocławek wydaje co roku 300.000 PLN za opryski za pomocą helikoptera. 1.2 mln?To chyba powiat cały za tyle kasy. Opryski były to fakt.Ale wg ,mnie stanowczo za małe. Powinni opryskac cąle miasto i ewentualnie dopiero zaatakowac osobno parki.
Ale Włocławek jest większy od Tarnowa. Przynajmniej jeżeli chodzi o liczbę ludności.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ewentualnie sprowadzić trzeba naturalnych wrogów komarów - zrzucajmy z samolotów jaszczurki i żaby.


Lvcas
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 01-05-2010, 21:54
Kontakt:

Post autor: Lvcas »

Nie inaczej jest w okolicach Tarnowa, z doliny rzeki Białej pcha się tego cholerstwa w stronę osiedli domów..

Najgorsze jest to, że leżę sobie na tarasie w zeszłą niedzielę, ok. 40 st. do słońca a tu mi komar bzyczy koło ucha....
serwis firmowy falowniki forum branżowe falowniki

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

defekator pisze:
Mr Greenback pisze:
leoxx pisze:opryski w Tarnowie już były.... przynajmniej w parkach i na wybranych terenach. Niestety z tego co sie orientuje to droga impreza. Gm. Szczucin na opryski wyda ok 1,2 mln zl... ale oni sa w wiekszej potrzebie... i dostaja dofinansowanie
Chyba żartujesz . Miasto Włocławek wydaje co roku 300.000 PLN za opryski za pomocą helikoptera. 1.2 mln?To chyba powiat cały za tyle kasy. Opryski były to fakt.Ale wg ,mnie stanowczo za małe. Powinni opryskac cąle miasto i ewentualnie dopiero zaatakowac osobno parki.
Ale Włocławek jest większy od Tarnowa. Przynajmniej jeżeli chodzi o liczbę ludności.
No właśnie.Jest większy a wydaje 300.000. Więc skąd opryski w Szczucinie za 1.2 mln??
I skąd przypuszczenia, że w Tarnowie to byłaby straszna kwota?
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Firma Moskito :mrgreen: dwa lata temu kupiłem siatki na okna. :mrgreen: Mam gdzieś komary - można zostawić otwarte okna i spokój. Na polu polecam repelenty - DOBRE repelenty. Najlepsze są te militarne - na przykład Brytyjski Dżunglowy. Działa rewelacyjnie. Nie do dostania w normalnym obiegu - tylko w sklepach mnilitarnych. Jest bezzapachowy idealnie działa.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Kto nie pomyślal wczesniej o siatkach w tej chwili będzie na nie czekał ponad 2 tyg.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Znajomy zamówił - nie wiem w jakiej firmie - i czekał nie cały tydzień. Nawet jak by czekać dwa tygodnie - to śmiem wątpić, że za dwa tygodnie komary znikną. :D

Awatar użytkownika

kirke
Obywatel
Posty: 46
Rejestracja: 10-05-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Post autor: kirke »

a ja ze swojej strony polecam witaminkę B, która zdaje się wychodzi przez pory skóry, a komarki nie lubią jej zapachu...
na razie sprawdzone na mojej rodzince (a mieszkamy zaraz koło lasu) i jakoś się nas latające nie czepiają ^^
Za dnia nie potrafię otulić cię miłością...


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

To Masz farta - i to duzego. Mi B nie pomaga, pomagają repelenty. Może to kwestia solidarności płci :mrgreen: :mrgreen: samice samic nie gryzą :D :D :D

ODPOWIEDZ