PYTANIA DO PANI RZECZNIK PREZYDENTA MIASTA TARNOWA

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Mówiąc szczerze to mi to rondo też zupełnie nie przeszkadza. Jest kilaka pilniejszych inwestycji, np. związane przygotowanie układu komunikacyjnego po przebudowie linii kolejowej. Jeśli się za to nie zabierzemy to na tuchowskiej czeka nas paraliż.


imiol
Prytan
Posty: 142
Rejestracja: 18-09-2009, 09:17
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: imiol »

Cubaza mineło już 2 lata i był czas aby zaprojektować takie rondo co będzie spełniać oczekiwnia zarówno dla samochodów osobowych jak i cięzarowych i autobusów.

Bo tak jak wpominałem w godzinnach o dużym natężeniu ruchu cięzko się wbić na wewnętrzny pas.

MTar - każdy widzi inne potrzeby dla miasta :) ja mieszkam blisko tego ronda i może dlatego tak jestem ciekawy.
imi


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

imiol pisze: Moim zdaniem jest zdecydowanie za małe (autobusy najeźdzają na pas zewnętrzny), w godzinnach szczytu ciężko wjechać na wewnętrzny pas.
Ostatnio zwróciłem uwagę na autokar turystyczny jadący środkowym pasem w lewo i bynajmniej nie przekraczał on linii, jechał na styk ale mieścił się na swoim pasie !!


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... do-Tarnowa
Nowa porcja autopromocji (autodestrukcji) naszego samorządu. Nie wiem kto jest odpowiedzialny za opracowanie tego pliku w na dole, ale ta osoba nie ma pojęcia co tam nabazgrała. Rozwiązania przedstawione w rożnych częściach wzajemnie się wykluczają. Raz mamy rondo, raz skrzyżowanie. Przesunięcie linii w ciągu ulicy Gumniska w ogóle nie uwzględnione. A pomysł z podwójnym rondem na tej ulicy zupełnie nie trafiony. tam powinny być 2 oddzielne wiadukty jeden dla ulicy Gumniska a jeden dla nowego połączenia z Lwowską. A połączenie al Tarnowskiej z ul Dąbrowskiego wiaduktem na 2 pasy to porostu porażka bez wybudowania połączenia do ul Gumniska mamy kataklizm.


D.Kunc-Pławecka
Obywatel
Posty: 95
Rejestracja: 10-02-2010, 11:31

Post autor: D.Kunc-Pławecka »

Pliki przedstawiające miejskie rozwiązanie drogowe to tylko koncepcje i plany do zrealizowania w przyszłości. Zostały dołączone tylko i wyłącznie jako ilustracja (dla osób zainteresowanych) przyszłych inwestycji, a nie jako ostateczna ich wizualizacja. Prace nad tymi rozwiązaniami cały czas trwają.
Rzecznik UMT
Dorota Kunc-Pławecka


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Pani Rzecznik, jedno pytanie:

Kiedy jest planowana budowa drogi od Al. Tarnowskich do ulicy Gumniskiej? Proszę nie rzucać wymówkami, że to są prace koncepcyjne itd. Czy ta droga będzie do 2015 wykonana czy nie? Bo jeśli nie, to zamiast uwolnić południową część zakorkujemy cały wjazd od południa do Tarnowa, zamkniemy całe Zabłocie. I wszyscy udusimy się pod nowym wiaduktem wc. ul. Dąbrowskiego i Al. Tarnowskich, który będzie miał przekrój tylko jednej jezdni.

Jak Pani nie wie, to niech Pani zadzwoni do TZDMu i łaskawie się dowie, zamiast unikać wespół z Panem Prezydentem odpowiedzi na trudne pytania.


Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Czy są jakieś plany związane z zaznaczonym poniżej terenem?

http://imageshack.us/photo/my-images/56 ... uuyhh.png/

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Stradie pisze:Czy są jakieś plany związane z zaznaczonym poniżej terenem?

http://imageshack.us/photo/my-images/56 ... uuyhh.png/
Haha! fajne ujęcie. Ktos spoza Tarnowa pomysłałby że to jakieś opuszczone wyrobisko albo nieczynny poligon. A tu proszę-piękne hektary w CENTRUM MIASTA :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

1. Ulica Goldhammera dzisiaj w południe (po stronie PWSZ): auto na aucie powciskane gdzie się da, średnio co trzecie ze stosowną karteczką od straży miejskiej za wycieraczką. Pobliski kiosk też ma swoje karteczki, nawet dwie: "kart parkingowych brak" i "nie prowadzimy sprzedaży kart parkingowych". Niedaleki sklepik warzywno-spożywczy podobnie, choć bez karteczek i w zależności od dnia. Gdzie mam w takim razie pędzić po kartę gdy zaparkuję na tej ulicy ?!

2. Krakowska, kościół misjonarzy, w zasadzie dowolna niedzielna msza w okolicach południa: auta poustawiane co najmniej na trzy rzędy niemal pod same drzwi kościoła, stosownych kart od straży miejskiej nie ma nigdy, a oddalony o oszałamiające 100-200 metrów parking pod Świtem (w niedzielę darmowy ?) zawsze z wolnymi miejscami. Straż miejska nawet na nim grasuje i wlepia mandaty... ludziom którzy postawili auta na pasku dla taksówek, dlaczego nie wlepia ich tej chołocie spod kościoła ?!

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Roberto pisze:2. Krakowska, kościół misjonarzy, w zasadzie dowolna niedzielna msza w okolicach południa: auta poustawiane co najmniej na trzy rzędy niemal pod same drzwi kościoła
To samo obserwuję pod kościołem w Krzyżu. Auta zaparkowane nawet na skrzyżowaniu. Ale u nas straży miejskiej nie widuję w ogóle.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

A zadzwonił ktoś kiedyś w tym dniu na SM i poprosił o interwencję? Na każde zgłoszenie mają obowiązek zareagować, więc zachęcam by wziąć choć trochę sprawy w swoje ręce!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

małopolska2
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 20-12-2010, 18:24

Post autor: małopolska2 »

Jak Pani nie wie, to niech Pani zadzwoni do TZDMu i łaskawie się dowie, zamiast unikać wespół z Panem Prezydentem odpowiedzi na trudne pytania.
Czasem to aż przykro słuchać tych dezinformacji płynących od Pani Rzecznik czy od jeszcze niestety aktualnego +Prezydenta.


Ana
Metoikos
Posty: 4
Rejestracja: 25-11-2011, 22:47

smog

Post autor: Ana »

Dlaczego władze Tarnowa nie informują mieszkańców o zagrożeniu pyłem? Czy tej sprawie są podjęte jakieś działania? W zeszłym tygodniu w Tarnowie było znacznie więcej pyłu niż w Krakowie, tam przedszkolaki nie chodziły na spacery, a u nas? wielka cisza


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Dlaczego liście w parku Strzeleckim nie są grabione i wywożone ?

Awatar użytkownika

sybirak
Prytan
Posty: 270
Rejestracja: 17-02-2010, 16:51

Post autor: sybirak »

Gdzie mam przynieść ramki na tablice rejestracyjne z reklamą mojej firmy w celu zamontowania ich na autach Straży Miejskiej?

(Pytanie zrodziło się w mojej głowie dzisiaj, jadąc za dacią SM z ramką reklamującą tłumiki.)

Jeżeli SM ma umowę z firm(ą)(mami) to proszę o informację ile te firmy płacą lub ilu mandatów nie zapłaciły?

ODPOWIEDZ