Tarnów na drogowskazach

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Marcin Zaród pisze:Oczywiście że Dawid ma racje, a Cubaza tradycyjnie przytacza chybione argumenty
Marcin Zaród, chybione argumenty ? Dla Ciebie to może chybione argumenty, dla mnie to moje zdanie na ten temat. Nie muszę się zgadzać z rozporządzeniami itp. Ty też się z wieloma rzeczami nie zgadzasz i wyrażasz swoje zdanie.

Nigdzie nie napisałem, że Dawid się myli. Nigdzie. Jak napisałem to proszę przytocz ten post a posypię głowę popiołem i przeproszę Dawida.
Marcin Zaród pisze:Niektórzy rzucają przeciwne tezy tylko dla samego sportu ich rzucania....
Oczywiście. Bo ja chcę sobie posty nabić po prostu. Jak już wspomniałem wcześniej, takie jest moje zdanie odnośnie tego węzła. Ucieszyłbym się gdyby on się naprawdę nazywał Tarnów Zachód. Jednak... tak znów napiszę jednak. Popatrz na mapki, które przytoczył Dawid. Tam na stronach gddkia węzły nie mają nic wspólnego z Tarnowem. Jeden nazywa się Wierzchosławice. Więc jakby na to nie patrzył to nie tylko moje zdanie. Walczy się o to żeby nazywały się Tarnów i tą akcję popieram i się podpiszę rękami i nogami za tym żeby skręcało się na Tarnów. Ale dla mnie jak już on się powinien nazywać Tarnów-Wierzchosławice, bo bardziej na takie coś zjeżdżamy a nie na Tarnów Zachodni.
Jak trzeba się będzie podpisać pod Tarnów Zachód to też się podpiszę, jednak tak jak wspomniałem w kilku postać mnie ta nazwa będzie denerwować z tego względu, że tu mieszkam i wiem, że z Tarnowem ma to średnio wspólnego :P
Marcin Zaród pisze:Wczuj się w ludzi nie znających terenu i chcących dojechać np. zza Wrocławia na ulicę Przemysłową w Tarnowie. Chcesz ich wpuścić od Krzyża? Gratuluję abstrakcyjnego myślenia.
Wczuwam się i różnicę widzę taką, że w jednym momencie wjeżdżasz do Tarnowa a w drugim przebijasz się przez dwie wsie i jedziesz małymi dróżkami po to aby dostać się do samego Tarnowa a potem jeszcze przebijasz się przez miasto żeby się tam dostać. Poza tym jak ktoś się wybiera nie wiadomo skąd to jemu to jest obojętne czy pojedzie na ten węzeł czy na ten. Pojedzie jak go mapa bądź nawigacja poprowadzi.
Marcin Zaród pisze:Węzeł ma tyle wspólnego z Tarnowem, że zjeżdża się nim do Tarnowa (ale dla Cubazy to może nie wystarczyć
Na tablicy kierunkowej(nie wiem czy taka jest poprawna nazwa, ale chodzi mi o tablicę nad pasami ruchu, na których są pokazane miejscowości na które się zjeżdża) niech znajdzie się Tarnów i już mamy pokazane, że tutaj się zjeżdża na Tarnów. Coś czuję, że to się z jakimś rozporządzeniem kłóci.

--==EDIT==--
Nie zapominaj że ma być zrobiony łącznik z drogą powiatową która prowadzi rzez most w ostrowie. Po zjeździe z autostrady dojeżdżasz łącznikiem do mostu i wjeżdżasz do Tarnowa, bez błądzenia po wioskach.
Nie zapominam o tym nie bój się. Tak samo jak nie zapominam o cudownych planach wybudowania łącznika z tarnowską obwodnicą. Jakby to naprawdę było połączone to już wtedy mogę zrozumieć określenie Tarnów Zachód.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 783
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

MTar pisze:Nie zapominaj że ma być zrobiony łącznik z drogą powiatową która prowadzi rzez most w ostrowie. Po zjeździe z autostrady dojeżdżasz łącznikiem do mostu i wjeżdżasz do Tarnowa, bez błądzenia po wioskach.
To jeszcze odległe czasy.
Dawid D pisze:Zjazd zlokalizowany będzie praktycznie w Ostrowie a nie w Wierzchosławicach.
Dziś chcecie nazwy węzła, a jutro będziecie chcieli nas włączyć do granic Tarnowa. VETO!


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Odległe nie odległe ale węzeł nie nazywa się na najbliższe 5 lat tylko prawdopodobnie na zawsze.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 783
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

MTar pisze:Odległe nie odległe ale węzeł nie nazywa się na najbliższe 5 lat tylko prawdopodobnie na zawsze.
Katowicom zmienili nazwę na Stalinogród to węzła nie dadzą rady? Śmieszysz mnie :mrgreen:


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

To ty może osobiście zapłacisz za nowe tablice jak za parę lat wybudują łącznik do powiatówki. I będzie można powiedzieć że to węzeł Tarnowski.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 783
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

MTar pisze:To ty może osobiście zapłacisz za nowe tablice jak za parę lat wybudują łącznik do powiatówki. I będzie można powiedzieć że to węzeł Tarnowski.
To mnie czy Tobie ma na tym zależeć? Z pieniędzy którego powiatu zostanie wybudowany łącznik?


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Proszę mnie tu nie oczerniać :P :D <żart> akurat ja jestem gorącym zwolennikiem nazwy Tarnów Zach. Zastanawiałęm się tylko czy prawnie da się do rozwiązać bez konsultacji z gminą Wierzchosławice i tyle


imiol
Prytan
Posty: 142
Rejestracja: 18-09-2009, 09:17
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: imiol »

W dębicy żyraków, pustków, rzeszów zachód ( zjazd w świlczy) rzeszów wschód (terenie Gminy Trzebownisko) też mało co ma wspólnego z miastem bo jest poza granicami miasta.
imi


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

gumini_0317 pisze:
MTar pisze:To ty może osobiście zapłacisz za nowe tablice jak za parę lat wybudują łącznik do powiatówki. I będzie można powiedzieć że to węzeł Tarnowski.
To mnie czy Tobie ma na tym zależeć? Z pieniędzy którego powiatu zostanie wybudowany łącznik?
argumenty przytaczane przez Cubaze i gumini sa bezsensowne, bo zjazd nie jest budowany z mysla o Wierzchoslawicach i mieszkancach tej wsi, ale to zachodni wjazd do Tarnowa i tylko z uwarunkowan terytorialnych umiejscowiony przed Dunajcem w Wierzchoslawicach. Przeciez jasne, ze 99 procent uzytkownikow tego zjazdu kierowac sie bedzie na Tarnow. Zgodnie z nowym rozporzadzeniem ministerstwa, zjazdy umiejscowione obok miast powyzej stu tysiecy mieszkancow moga przyjac nazwe miasta kierunkowego. Od zachodniej strony obwodnicy Krakowa wjazd do miasta jest w Modlniczce i co... ? wezel nazywa sie Krakow Zachod


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

gumini_0317 pisze: Dziś chcecie nazwy węzła, a jutro będziecie chcieli nas włączyć do granic Tarnowa. VETO!
Ha, ha, ha, co to, to nie! Nie wiem po jaką cholerę?
Pewnie po to, aby miasto mimo pustej kasy musiało pewnie jeszcze wyremontować tą ruinę łączącą oba brzegi Dunajca szumnie nazywaną mostem.
Jako Tarnowianin z krwi i kości mówię stanowcze VETO!
Naturalną granicą miasta Tarnowa mógłby być wał po prawej stronie Dunajca i ani metr dalej :P .
Wczuj się w ludzi nie znających terenu i chcących dojechać np. zza Wrocławia na ulicę Przemysłową w Tarnowie. Chcesz ich wpuścić od Krzyża? Gratuluję abstrakcyjnego myślenia.
I to stwierdzenie Marcina Zaród jest bardzo logiczne wiedząc, że właśnie przy tej ulicy znajduje się dużo różnych firm, jak również Oddział Celny do którego też pewnie jaszcze ktoś zajeżdża mimo że Polska jest w UE. Można by jeszcze dodać dojazd do ZM poprzez nowo wybudowany łącznik, który ma przebiegać od ronda ul. Mościckiego-ul. Czysta.
Wniosek dla mnie nasuwa się jeden, że ten węzeł powinien jednak nazywać się Tarnów Zach. a jak będzie, to przyszłość pokaże.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

suraiw pisze: I to stwierdzenie Marcina Zaród jest bardzo logiczne wiedząc, że właśnie przy tej ulicy znajduje się dużo różnych firm, jak również Oddział Celny do którego też pewnie jaszcze ktoś zajeżdża mimo że Polska jest w UE. Można by jeszcze dodać dojazd do ZM poprzez nowo wybudowany łącznik, który ma przebiegać od ronda ul. Mościckiego-ul. Czysta.
Wniosek dla mnie nasuwa się jeden, że ten węzeł powinien jednak nazywać się Tarnów Zach. a jak będzie, to przyszłość pokaże.
I do mnie ten argument i tak nie przemawia. Jak ktoś będzie jechał to i tak pojedzie albo z mapą albo z nawigacją a nie po znakach Tarnów Zachód czy Tarnów Północ. I jak go mapa/nawigacja poprowadzi tak pojedzie. Więc nazwa węzła tutaj nie ma nic do rzeczy. Podziwiam was jeśli na przykład do Krakowa, załóżmy do Zoo jedziecie i widzicie zjazd Kraków-Tyniec i pod spodem znaczek CENTRUM i dla was jest to znak, że jedzie się do Zoo tędy bo tutaj jest znaczek Kraków i Centrum. Dlatego nie rozumiem co tutaj nazwa węzła ma do rzeczy.

Nie jestem kategorycznie za zmianą nazwy węzła. Dla mnie po prostu jest to dziwne. Rozumiem jest to uregulowane rozporządzeniem i tak dalej. Fajnie będzie mieć nazwę Tarnów na obu węzłach i ja też jestem za tym żeby nazywał się Tarnów Zachód, ale dla mnie bardziej będzie pasowała nazwa Tarnów-Wierzchosławice. Jednak nie jestem za nazwą "Wierzchosławice" bo to już jest porażka jakby tak wyszło :(

Tutaj się zgodzę mefisto101, bo ten zjazd z 99% będzie służył dla Tarnowa a nie dal tej wsi.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 783
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

No i dostałem tego czego chciałem. :mrgreen:
Pomieszanie z poplątaniem - chcecie zjazdu, ale Miasto ani grosika nie da na remont mostu. Strasznie dziecinne podejście. Przypomnę, że przez miasto Tarnów upadł projekt budowy łącznika z Krakowską, który i mnie i Wam zapewne by pasował(Tarnów miałby własnego ringa).
To nie chodzi, o jakieś cuda na kiju, tylko o nazwę. Nazwa Tarnów-Zachód wieje komunizmem. 10000 razy lepszą nazwą byłaby Tarnów Mościce. Mówiąc o włączeniu i Veto oczywiście żartowałem, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie przyłączał do Tarnowa lewego brzegu Dunajca.
I dobrze napisaliście
nie jest budowany z mysla o Wierzchoslawicach i mieszkancach tej wsi, ale to zachodni wjazd do Tarnowa
więc bądźcie troszkę odpowiedzialni bo gotowe każdy chciałby brać. :cry:
Tak więc:
-Tarnów-Zachód jest do dupy.
-Chcecie zjazdu to zróbcie coś z mostem.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

gumini_0317 pisze: że przez miasto Tarnów upadł projekt budowy łącznika z Krakowską
A jakiś konkret?

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 783
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

Goscinny pisze:
gumini_0317 pisze: że przez miasto Tarnów upadł projekt budowy łącznika z Krakowską
A jakiś konkret?
A taki, że miasto w fazie pierwotnych negocjacji nie mogło się zdecydować na 1 konkretny wariant(każdy z przedstawicieli Tarnowa chciał po swojemu) i GDDKiA(??) skorzystała z okazji i stwierdziła, że nie będą robić tego za swoje pieniądze. Później to już były obiecanki(w mediach były spekulacje, ale już bez pokrycia), które nawet nie planowano spełnić.
Wiem to bo w tym czasie znajomy miał dostęp do wszystkich planów.
Szczególnie u mnie, w Ostrowie zależało nam na takim rozwiązaniu(wiadomo: ruch Tarnów-Węzeł nie będzie nas dotyczył).
Swoje też zrobiło to, że mieszkańcy ul. Zbylitowskiej(bodajże) pisali protesty z 2-3 lata temu, tak, że projekt całkowicie upadł.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ja się akurat w tamtym przypadku miastu nie dziwię, ponieważ GDDKiA forsowała taki przebieg zjazdu, który wymuszał przeniesienie ujęcia wody dla miasta w inne miejsce (bo akurat tak sobie wymyślili, że droga biegła w tamtym rejonie).
Wodociągi powiedziały wprost, że nie ma sprawy, ale ten, kto wymyślił daje kasę, skoro ma taki pomysł. No i projekt upadł.

ODPOWIEDZ