W 2014 roku wszystkie tarnowskie przedszkola prywatne?

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

W 2014 roku wszystkie tarnowskie przedszkola prywatne?

Post autor: Marcin Zaród »

Cytat ze strony radia Kraków:

"Tarnowski magistrat proponuje nauczycielom i rodzicom prowadzenie przedszkoli.
W ten sposób chce sobie poradzić z nadchodzącym niżem demograficznym. Najpóźniej w 2014 wszystkie takie placówki w Tarnowie mają przejść w ręce osób prywatnych lub stowarzyszeń. "

Zachęcam do posłuchania

http://www.radiokrakow.pl/index.php?opt ... 48%3Anewsy

Zacytuję tylko wypowiedź pani Dyrektorki tarnowskiego Wydziału Edukacji: "Albo panie biorą przedszkola w swoje ręce, albo czekają na rok 2014 gdzie przedszkola same się zlikwidują"...

To ja mam takie pytanie dla osób, które mają dostęp do danych dotyczących liczby urodzin na terenie miasta, czy w roku 2011 liczba urodzin wyniosła ZERO? Bo nie widzę innego powodu, dlaczego przedszkola miałyby się "same zlikwidować"... Na razie na przykład w moim przedszkolu, gdzie mam dzieci, najczęściej około kilku-kilkunastu chętnych dzieci zostaje po naborze bez miejsca i musi szukać innych placówek, gdzie akurat jest miejsce, choćby to było na drugim końcu miasta.... Czyżbyśmy żyli w dwóch równoległych czasoprzestrzeniach?

To by było tyle jeśli chodzi o politykę prorodzinną państwa. Wysłać babcie do pracy do 67 roku życia, przedszkola zrobić prywatne, gratulacje....

To nie jest kraj (miasto?) dla młodych ludzi...

Post Scriptum - właśnie na innej stronie przeczytałem, że przedszkole nr 3 na Chopina w 2013 roku jest "do likwidacji"... Czyli moje dziecko po dwóch latach spędzonych z najlepszymi wychowawczyniami pod słońcem będzie w wieku 5 lat miało zafundowaną przeprowadzkę do innego przedszkola, innych dzieci... I biorąc pod uwagę plany UM, pewnie trafi do przedszkola, w którym panie pracują 8 godzin przy dzieciach, a potem nocami przygotowują zajęcia i zabawy i robią "papierologię" (tak jak to jest w pewnym tarnowskim prywatnym przedszkolu teraz). Ewentualnie trafi do sprywatyzowanego przedszkola, w którym Pani nie dość, że ma dzieci przez 8 godzin, to jeszcze w międzyczasie musi im przygotować jedzenie (nawet nie chcę się zastanawiać, w jaki sposób to robi)...

Proponuję urzędnikom, żeby spróbowali pobyć z 3-latkami przez osiem godzin, a potem wrócili do domu robić papierkową robotę i przygotować zabawy.... Może urzędy też powinniśmy sprywatyzować?

Zęby się same zaciskają....

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Marcin Zaród pisze:Może urzędy też powinniśmy sprywatyzować?
A wiesz, że to niegłupi pomysł? :) Zatrudnienie od razu zostałoby zredukowane, a przy odpowiednich przepisach sprawy załatwiane by było szybko i sprawnie.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Marcin Zaród pisze:Może urzędy też powinniśmy sprywatyzować?
Ja jestem za, jakość obsługi by wzrosła, biurokracja by zmalała...


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

A Wy psioczyliście na Gminę Tarnów - to teraz widzicie, dzieje się tak jak mówiłem :P
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Re: W 2014 roku wszystkie tarnowskie przedszkola prywatne?

Post autor: imlazy »

Marcin Zaród pisze:(...)

Post Scriptum - właśnie na innej stronie przeczytałem, że przedszkole nr 3 na Chopina w 2013 roku jest "do likwidacji"... Czyli moje dziecko po dwóch latach spędzonych z najlepszymi wychowawczyniami pod słońcem będzie w wieku 5 lat miało zafundowaną przeprowadzkę do innego przedszkola, innych dzieci... I biorąc pod uwagę plany UM, pewnie trafi do przedszkola, w którym panie pracują 8 godzin przy dzieciach, a potem nocami przygotowują zajęcia i zabawy i robią "papierologię" (tak jak to jest w pewnym tarnowskim prywatnym przedszkolu teraz). Ewentualnie trafi do sprywatyzowanego przedszkola, w którym Pani nie dość, że ma dzieci przez 8 godzin, to jeszcze w międzyczasie musi im przygotować jedzenie (nawet nie chcę się zastanawiać, w jaki sposób to robi)...

Proponuję urzędnikom, żeby spróbowali pobyć z 3-latkami przez osiem godzin, a potem wrócili do domu robić papierkową robotę i przygotować zabawy.... Może urzędy też powinniśmy sprywatyzować?

Zęby się same zaciskają....
Szanse na znalezienie miejsca w przedszkolu innym niż prywatne są obecnie prawie zerowe - przy przeniesieniu dziecka z likwidowanego do innego ( czyli nie malucha który zaczyna przygodę z przedszkolem ) szanse są jeszcze niższe.

Już gdzieś proponowałem: w ramach protestu przyprowadzić wiekszą grupę dzieci do UM - niech się zajmują skoro uważają, że przedszkola są niepotrzebne.
W sumie i tak spora grupa ludzi w UM po prostu 'jest'.
Im Lazy and I like it


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Re: W 2014 roku wszystkie tarnowskie przedszkola prywatne?

Post autor: Marcin Zaród »

imlazy pisze:Już gdzieś proponowałem: w ramach protestu przyprowadzić wiekszą grupę dzieci do UM - niech się zajmują skoro uważają, że przedszkola są niepotrzebne.
W sumie i tak spora grupa ludzi w UM po prostu 'jest'.
Baaardzo mi się to podoba ;) Na pewno jakieś fajne zabawy wymyślą... Pupę podetrą jak będzie potrzeba i tak dalej...


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Marcin: Taka forma protestu pojawia się w propozycjach w innych miastach i chyba jeszcze nie została zrealizowana. Ale jeśli zajdzie taka potrzeba to skrzyknięcie rodziców i wybranie tych bardziej 'psotnych' dzieci nie powinno być problemem.

A i ci którzy mają miejsce w przedszkolu zapewne dołączyliby do protestu. Na chwilę obecną jest spokojnie, ale zacznie się niedługo. Mój syn chodzi do przedszkola nr.26. Obecnie jest prawie pełne. Nie wyobrażam sobie żeby pomieścić tam dzieci z polikwidowanych przedszkoli.

Oczywiście zakładam, że w UM maja pełniejsze dane nt. obłożenia dziećmi przedszkoli i może trochę wyolbrzymiamy sprawę.
Z tym, że na chwilę obecną na listach rezerwowych zawsze jest sporo dzieci więc sam nie wiem. Na razie jesteśmy wśród szczęśliwców którzy mają miejsce.
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Bierzecie pod uwagę, że to na Olszynowej (nr 8) będzie, tak na oko, 3 razy większe niż było?
Przynajmniej budynek.

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

Mam pytanie.
Z tego co się orientuję takie przedszkole - stowarzyszenie i tak jest finansowane z pieniędzy państwowych? Czy rodzice płacili by mimo tego wówczas więcej ?


Co do prywatyzacji urzędów marzenie ściętej głowy. Przecież z 70% urzędników straciło by pracę bo okazaliby się niepotrzebni ;) Więc nikt na to się nie zdecyduje.
Chociaż w USA jakieś miasto zdecydowało się na taki krok i działa to świetnie.
Miejski Wybieg Dla Psów.

https://www.facebook.com/pages/Miejski- ... 902?ref=hl


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

LordRuthwen pisze:Bierzecie pod uwagę, że to na Olszynowej (nr 8) będzie, tak na oko, 3 razy większe niż było?
Przynajmniej budynek.
Genialny pomysł, proponuję dobudować tam jeszcze 2 piętra i zwozić dzieci z całego Tarnowa. Doskonale wpłynie to i na samopoczucie dzieci, i na sytuację drogową w godzinach szczytu, i w ogóle będzie lekarstwem na całe zło... Takie przedszkole z 500-1000 dzieciaków to na pewno będzie powód do dumy i promocji miasta w skali kraju, ba, w skali Europy!!!

W życiu nie myślałem, że dziecko urodzone w 2008 roku czyli w roku BOOOOMU na urodziny (matki po porodach leżały czasami na korytarzu, bo nie było miejsca w salach), będzie zmuszone do zmiany przedszkola w ostatnim roku nauki w nim, i ktoś wpadnie na to, żeby likwidację możliwe że najlepszego przedszkola w Tarnowie (ul. Chopina, nr 3) argumentować ZŁĄ sytuacją demograficzną... Takie cuda tylko w Polsce...

Ja tylko chciałem zwrócić uwagę, że te 3-latki będą za 15 lat pracowały na naszą (także urzędników z wydziału edukacji UM) emeryturę. I oby nie odwdzięczyły się miastu, które tak radośnie urozmaica im dzieciństwo, tym, że po prostu hurtem przeniosą się do większych miast, tudzież za granicą (czyli będą kontynuować to, co dokładnie robią obecna tarnowska młodzież w związku z brakiem perspektyw we własnym mieście)....


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Marcin Zaród pisze: W życiu nie myślałem, że dziecko urodzone w 2008 roku czyli w roku BOOOOMU na urodziny (matki po porodach leżały czasami na korytarzu, bo nie było miejsca w salach), będzie zmuszone do zmiany przedszkola w ostatnim roku nauki w nim, i ktoś wpadnie na to, żeby likwidację możliwe że najlepszego przedszkola w Tarnowie (ul. Chopina, nr 3) argumentować ZŁĄ sytuacją demograficzną... Takie cuda tylko w Polsce...

Ja tylko chciałem zwrócić uwagę, że te 3-latki będą za 15 lat pracowały na naszą (także urzędników z wydziału edukacji UM) emeryturę. I oby nie odwdzięczyły się miastu, które tak radośnie urozmaica im dzieciństwo, tym, że po prostu hurtem przeniosą się do większych miast, tudzież za granicą (czyli będą kontynuować to, co dokładnie robią obecna tarnowska młodzież w związku z brakiem perspektyw we własnym mieście)....
Jak nasze dzieci będą pracować na emerytury tych Panów i Pań którzy są odpowiedzialni za ten bałagan - to Ci Państwo będą to mieli gdzieś. Wtedy będą na etapie: emerytura nam się należy i tyle.
A że urzędnika z nawet najgłupszej decyzji się nie rozlicza to jest problem :)

Poczekamy przy naborze, wtedy zobaczymy jak naprawdę wygląda sytuacja. W przedszkolu 26 do dnia wczorajszego rodzice mieli czas na złożenie deklaracji na kolejny rok ( dotyczyło to dzieci juz uczęszczających ) a od dzisiaj trwa nabór nowych ( i tych którzy się przenoszą z likwidowanych placówek ).
W kwietniu poznamy wyniki.
Im Lazy and I like it


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

imlazy pisze:Jak nasze dzieci będą pracować na emerytury tych Panów i Pań którzy są odpowiedzialni za ten bałagan - to Ci Państwo będą to mieli gdzieś.
Powiem brutalniej większość z owych ''państwa'' już umrze i totalnie już to ich nie będzie dotyczyć .
To tak jak obecne ''elity'' rządzące snujące plany 30-40 letnie i robiące jakieś śmieszne wyliczenia ile to będziemy mieć emerytury wtedy :lol:


Wojtasek
Prytan
Posty: 223
Rejestracja: 14-01-2011, 15:54
Lokalizacja: Skowronków

Post autor: Wojtasek »

LordRuthwen pisze:Bierzecie pod uwagę, że to na Olszynowej (nr 8) będzie, tak na oko, 3 razy większe niż było?
Przynajmniej budynek.
Wewnątrz robi wrażenie.Miejsca naprawdę sporo i to dla dużej grupy dzieciaków.
Ale sprawa trochę śmierdzi.
Od ok 2 miesięcy prace stoją,Bo generalny wykonawca nie płaci kontrahentom(nie są to domniemania i suche oszczerstwa).

Na nowy rok szkolny mogą nie zdążyć z otwarciem.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

yoda pisze:Co do prywatyzacji urzędów marzenie ściętej głowy. Przecież z 70% urzędników straciło by pracę bo okazaliby się niepotrzebni Więc nikt na to się nie zdecyduje.
70% ??. Chyba żartujesz :D.


Mam nadzieje że gdy przedszkola będa już prywatne, to wraz z tym nastąpi zmniejszenie składek/podatków w rożnej formie, pobieranej na te właśnie przedszkola.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

trix pisze: Mam nadzieje że gdy przedszkola będa już prywatne, to wraz z tym nastąpi zmniejszenie składek/podatków w rożnej formie, pobieranej na te właśnie przedszkola.
Booo ? Czyli chcesz aby rodzice ponosili pełną odpłatność ? A dlaczegóż to ? To równie dobrze można powiedzieć, że i szkoły podstawowe, gimnazja i licea też bez finansowania z budżetu i będzie fajnie, prawda ;) ?

A za 15 lat młodzież będzie się podpisywała stawiając krzyżyk :P
Im Lazy and I like it

ODPOWIEDZ