"Tanie paliwo" w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Goscinny pisze:Najsensowniejsza forma protestu ale najmniej realna - nie jeździmy wcale, albo tylko w sytuacjach awaryjnych.
Miesiąc takiej akcji i pewnie okazałoby się, że coś można zrobić, bo budżet po takim czymś jest w totalnej rozsypce.
Przeceniasz wpływ ludzi na budżet :) Nawet jeśli przestaną jeździć cywile to nadal pracuje cała flota transportowa i paliwko leje się strumieniami.

Wpływy z opłat za surowce energetyczne są i będą jednym z głównych źródeł finansowania budżetu - tym samym obniżenie akcyzy obniża wpływy do kasy Państwa. A na to nie można sobie pozwolić bo budżet i bez takich akcji ma problemy :)
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

imlazy, myślę, że jednak byłby to znaczący brak w budżecie - samochodów prywatnych są też miliony, ale nie łudzę się, że coś takiego kiedyś wyjdzie - za dużo jest gości którzy MUSZĄ pojechać 300m do sklepu swoją limuzyną.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Goscinny, ja bym z chęcią porzucił auto na rzecz roweru co dzień, ale właśnie ja należę do tych, którzy muszą jeździć w pracy autem.
No i dupa, że tak powiem.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Wczoraj z ciekawości zatankowałem na stacji Valdi. Co z tego, że gaz tam kosztuje 2,59 jak weszło go kilka litrów więcej i zapłaciłem tyle co zawsze płacę na Shellu. Zobaczymy jeszcze ile na tym przejadę.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Tankowałem na Valdim w sobotę i do tego czasu jest wszystko ok. A to, że weszło więcej nie musi oznaczać, że gaz jest gorszy.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Na każdej stacji masz inne ciśnienie odbicia i zawsze będą różnice. Mam cholernie kapryśną instalację LPG, ale gaz z Valdiego (Przemysłowa) jej służy tak dobrze jak z renomowanych stacji na B czy O ;)
Faktem jest natomiast, że dobijają tam mocniej: kiedyś zrobiłem eksperyment - zalałem na BP do odbicia, przejechałem na Valdiego i poprosiłem o dokładkę - weszło jeszcze kilka litrów.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


dominik49
Prytan
Posty: 123
Rejestracja: 03-03-2012, 17:59

Post autor: dominik49 »

jim pisze:zapraszamy do nowej akcji obniżającej ceny paliwa, szczegóły na http://00.pl/
Ciekawa ta akcja.Tylko jak narazie to sporo brakuje uczestników.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Wiem, że różnie dobijają na stacjach dlatego zobaczę co będzie za kilka dni.


wejss
Rhetor
Posty: 1649
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Swego czasu dziadzek mojej żony na stacji Poczty na Jastruna wlał do bańki 5 litrowej - 6 litrów. Cudowne rozmnożenie. A tak w ogóle to wie ktoś dlaczego ta stacja jest zamknięta?

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

może dziadkowi się w oczach rozmnożyło :oops:
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

halford pisze:Wczoraj z ciekawości zatankowałem na stacji Valdi. Co z tego, że gaz tam kosztuje 2,59 jak weszło go kilka litrów więcej i zapłaciłem tyle co zawsze płacę na Shellu. Zobaczymy jeszcze ile na tym przejadę.
Test Valdiego dobiegł końca. Muszę powiedzieć, że spotkała mnie miła niespodzianka. Przejechane jak zawsze 300 km - tankuje i na Shellu nabili mi tylko 36 litrów zamiast 39.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Niedługo należy spodziewać się obniżenia ceny benzyny nawet o około 20-25 groszy na litrze, wynika to ze stałej tendencji spadkowej cen hurtowych (od blisko 2 tygodni), detaliści sztucznie na weekend majowy trzymali wysoki poziom cen benzyny - wiadomo dlaczego, teraz powinni zacząć opuszczać ją powoli. Olej napędowy może potanieć o około 5 groszy.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

wow to chyba zrobie zapasy w piwnicy :evil:
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-jest- ... nId,621159

moze nie w Tarnowie, ale na pewno ciekawe - dla tych którzy nie są w temacie


dp
Obywatel
Posty: 10
Rejestracja: 04-01-2011, 10:09

Post autor: dp »

Wczoraj jadąc do Częstochowy już na odcinku między Katowicami a Częstochową na stacji LUKoila ropa była w cenie 5.30zł, widać da się trzymać niższe ceny.

ODPOWIEDZ