Tarnowskie skrzyżowania

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

pankowal pisze:Co pankowal uważa to wprawnie czytający i rozumujący wie.

I twoja propaganda nic tu nie pomoże.
Twoja ocena mojej osoby to po pierwsze nie temat wątku a po drugie jest tak trafna jak twoje wypowiedzi w tym wątku.
Nie wiesz nic, nic do ciebie nie dociera i nawijasz to samo i bez sensu choć ostatni post to postęp w kierunku mega bezsensu.

Wraz z paroma klakierami twojego pokroju statystycznie macie rację tyle że to racja takich jak ty czyli żadna.
Temat jest aktualny dla normalnych ludzi z głowami 5x8 ale ciebie przerasta.
Pozdrowienia dla przedszkola.

Mam nadzieję że pojawi sie normalny człek z łbem 5x8.
Bo poziom tego forum to jest UWIERZ MI Żenujący.
Ja wszystko rozumiem, ale czy trochę nie przesadzasz? Wszyscy mamy gorsze dni, ale nie pisz od razu, że żenujący... ;)


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

pankowal: Proszę, nie pisz, że to forum ma niski poziom ( lub nawet żenujący ) bo akurat to forum spośród innych wybrałem.
A kierowałem się właśnie poziomem.
Im Lazy and I like it


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Mam pytanie czy ktoś się orientuje co w sygnalizacji świetlnej oznacza pojęcie odmierzacz czasu. Jest to część układu sterującego, czy chodzi o wyświetlacz pokazujący ile czasu pozostało do zmiany światła? Pytam dlatego że jakiś czas temu został ogłoszony przetarg na utrzymanie sygnalizacji świetlanej w mieście i w kosztorysie jest 30 takich odmierzaczy.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Takie odmierzacze są w Rzeszowie dobra sprawa :D
Po prostu czas ''ucieka'' do zmiany świateł 30....29...28 .... itd mówiąc najprościej ;)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

dafi33, tyle, że ponoć w Tarnowie tak sie nie da i to sie nie sprawdza :)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Goscinny pisze:dafi33, tyle, że ponoć w Tarnowie tak sie nie da i to sie nie sprawdza :)
No tak wszędzie się da tylko nie w Tarnowie bo Tarnów jest wyjątkowy. Powinni zmienić hasło na "Polski biegun wyjątkowości". Ostatnio jeździłem po Wrocławiu gdzie takie urządzenia są zamontowane. Sprawdzają się doskonale, nie tylko pod względem płynności ruchu (oczywiście nie ma cudów, ale odrobinę ruch usprawniają) jak i bezpieczeństwa. Gdy byłem kilkaset metrów od skrzyżowania i widziałem, że zostało np. 10 sekund zielonego to spokojnie zdejmowałem sobie nogę z gazu. Tak samo ruszanie z czerwonego było płynniejsze.
Mam dziwne wrażenie, że osoba, która stwierdziła, że się nie da i się nie sprawdza prezentuje ten sam typ mentalności co ludzie, którzy twierdzili, że Tarnów ma zbyt dobrą markę "aby promować się na Facebooku lub innym Pudelku".
A potem władze się dziwią, że się ich nie docenia tylko ciągle krytykuje. Ale jak nie krytykować gdy słyszy się takie kwiatki. Niech wprost powiedzą, że miasta na chwilę obecną na coś takiego nie stać i było by ok*. A takie kręcenie budzi tylko niesmak.


*Chociaż wersji że takie coś wymaga nieco wysiłku i dodatkowej roboty więc nikomu się nie chce zwłaszcza, że pensja i tak na konto zostanie przelana niezależnie od wyników też bym całkiem nie wykluczył.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Goscinny, no i nie zapomnij o tym, że to wydłuża czas cyklu o jakieś 3 sekundy ;)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

defekator pisze:
Goscinny pisze:dafi33, tyle, że ponoć w Tarnowie tak sie nie da i to sie nie sprawdza :)
Mam dziwne wrażenie, że osoba, która stwierdziła, że się nie da i się nie sprawdza prezentuje ten sam typ mentalności co ludzie, którzy twierdzili, że Tarnów ma zbyt dobrą markę "aby promować się na Facebooku lub innym Pudelku".
A potem władze się dziwią, że się ich nie docenia tylko ciągle krytykuje. Ale jak nie krytykować gdy słyszy się takie kwiatki. Niech wprost powiedzą, że miasta na chwilę obecną na coś takiego nie stać i było by ok*. A takie kręcenie budzi tylko niesmak.


*Chociaż wersji że takie coś wymaga nieco wysiłku i dodatkowej roboty więc nikomu się nie chce zwłaszcza, że pensja i tak na konto zostanie przelana niezależnie od wyników też bym całkiem nie wykluczył.
Niedasizm nie wynikał tutaj u ludzi z UM ;) Niedasizm wynikał z jednego użytkownika forum dla którego liczniki wydłużały cykle świateł. Dla którego od razu ludzie wjeżdżają 50km/h bo będą widzieli kiedy jest zielone i czerwone itp.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

MTar - jest to zwykły wyświetlacz - który odbiera sygnały sterujące ze sterownika sygnalizacji. Ogolnie mówiąc jest to matryca LED dwukolorowa (zielona i czerwona) o odpowiednim kształcie - czasem jest to zwykły wyświetlacz 7 segmentowy, czasem odpowiednio "ułożone" diody - całośc jest sterowana mikroprocesorem - któy odbiera sygnał ze sterownika i steruje wyświetlaczem. Całość posiada odpowiedne "międzymordzie" (InterFace) często jest to RS485 oraz obudowę hermetyczną.

Skomplikowanie całości jest "OGROMNIE" :mrgreen: - uczeń Technikum Elektronicznego lub średnio orientujący się w Elektronice amator zbuduje taki wyświetlacz :mrgreen: :mrgreen:
Sa budowałem takie wyświetlacze o wysokości 40 cm które były wprawdze tylko czerwone - ALE miały nie dwie ale trzy cyfry i wyświetlały temperaturę :mrgreen:

Kolejną sprawą jest PODŁĄCZENIE do sygnalizacji - całość jest potwornie skomplikowana - trzeba dopisać kawałek kodu sterownika i "wpiąć" się w szynę danych. Ogólnie w 1992 roku sterowniki adaptacyjnej sygnalizacji programowali uczniowie Technikum w rmach Pracy Dyplomowej. :mrgreen: Ogólnie Zarząd Dróg - ma brak chęci i potwornego lenia i tyle.
9000 ml A Rh-


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Czyli jest szansa że w ciągu najbliższych 3 lat około trzydziestu takich wyświetlaczy pojawi się na naszych skrzyżowaniach. Nie jest to pewne bo są to ilości szacunkowe i możliwe że nie zostanie zamontowany ani jeden taki wyświetlacz. Zresztą ujęty jest tam nie tylko montaż ale i demontaż takich urządzeń. Pewnie zabezpieczanie się gdyby rozwiązanie się nie sprawdziło. I własnie przez pozycje z demontażem miałem wątpliwości czy to na pewno chodzi o wyświetlacze a nie o jakiś wewnętrzny element sterujący. A jeśli chodzi o wyświetlacze to sam jestem ich wielkim zwolennikiem dlatego zainteresowałem się tematem.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Cubaza pisze: Niedasizm nie wynikał tutaj u ludzi z UM ;) Niedasizm wynikał z jednego użytkownika forum dla którego liczniki wydłużały cykle świateł. Dla którego od razu ludzie wjeżdżają 50km/h bo będą widzieli kiedy jest zielone i czerwone itp.
W takim razie zwracam honor UM ;)


pio
Obywatel
Posty: 16
Rejestracja: 07-03-2012, 09:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: pio »

Wyświetlacze czasu ( podobne jak w Rzeszowie i Lublinie ) zaproponowano TZDM- i jeszcze w listopadzie 2011 roku. Niestety zero dialogu . Na szczęście udało się je dopisać do specyfikacji przetargowej i są ujęte w tejże specyfikacji na ten i najbliższe 3 lata do wykonania przez firmę konserwującą sygnalizacje świetlną. Z tego co wiem firma ta wyceniła odmierzacze czasu na około 2 zł netto , ( cena realna to około 700 zł ) więc nie ma szans żeby kiedykolwiek pojawiły się w naszym mieście. Chyba , że poprzedni dyrektor TZDM-u , który ( o dziwo teraz ) konsultuje nieoficjalnie w firmie utrzymującej sygnalizację świetlną przekona właścicieli firmy , że warto je zamontować . W końcu co miesiąc biorą od miasta ryczałt w wysokości 25,000 tyś zł netto za co ? a to już inna bajka :-/


pio
Obywatel
Posty: 16
Rejestracja: 07-03-2012, 09:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: pio »

I mamy Sierpień i CUO i pana Kułagę i Pana Kupca i dwa wyrazy acyklika i akomodacja niestety dzięki firmie utrzymującej ( nad wyraz delikatne to słowo " utrzymującej ") wyrazy te szczególnie odnoszące się do sygnalizacji
- Krakowska -Czerwona
-Lwowska - Starodąbrowska ( system za duże pieniądze )
-Starodąbrowska - Kołłątaja
-Cała J.P.II
- Krakowska przy Galerii
i inne nie mniej stresujące .
są jak dla zacofanego, beznogiego Eskimosa ( z wielkim szacunkiem dla Eskimosów ) pustynia Gobi czy bulwary nad wątokiem czyli daleko , bez zrozumienia i nieprawda;
:->

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

spytałbym się co na to prokuratura, gdybym wierzył w skuteczność tej szacownej instytucji. pozostaje promyczek nadziei pod tytułem co na to wyborcy :(
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Jeszcze 4-5 lat i doczekamy się ''odmierzacza'' czasowego a wiem to dlatego że my jesteśmy dekadę za metropolią zwaną Rzeszów ..... trzeba czekać u nas się nie da ... tak jak i ustawić poprawnie światła aby ruch był płynny ....UM mnoży kolejnych dyrektorów i ''wysokiej klasy specjalistów'' a tymczasem rzeczywistość jest brutalna zero innowacyjności ... niestety :(

ODPOWIEDZ