Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Napisali tym razem o Dąbrowie Tarnowskiej... Radnemu przygrzało w czerep.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... pisma.html
:shock:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

A w tej lokalnej gazecie redaktorem jest niejaki Marek Ciesielczyk;)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Prawdę mówiąc, to remont synagogi sfinansowali Niemcy...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Zapomnieli dodać, że nie pełni ona już funkcji świątyni. Miejsce jest placówką kulturalną, a oprócz tego mieści się tam muzeum pamięci Żydów czy Izba Regionalna.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Dobra wiadomość - Azoty "wchodzą w grafen":

http://biznes.onet.pl/druzyna-grafenu,1 ... rasa-detal
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Moze nie stricte o nas, ale fajnie wiedziec, ze jestesmy na 5 miejscu pod wzgledem predkosci internetu w Polsce:
Http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Jak ... omosc.html

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Tere fere, chyba multimedia zaniża, bo ja bynajmniej tak niskich wyników nie mam :P
Jakby literka "B" była wielka, to by mi się zgadzało :D


Bastekxyz
Archont
Posty: 944
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Każdy nadaje na te Multimedia, a ja nie mogę pojąć dlaczego :P. Fakt, że po "zjedzeniu" Zicomu korzystanie z sieci było nieco utrudnione przez przeróżne cyrki organizacyjno-modernizacyjne, fakt że infolinia to jakieś nieporozumienie (chociaż i tak ostatnio przełączają do Tarnowa!) to reasumując nie mam za bardzo do czego się u nich przyczepić. Płacę 50zł za abonament, a internet śmiga i przestać śmigać nie może.


*nie, nie pracuję w MM.

@DOWN
Fakt, jeśli nie kontynuowali umów na starych warunkach to faktycznie zaniżyli średnią :P
Ostatnio zmieniony 10-08-2012, 09:13 przez Bastekxyz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

bastol23, ja po prostu twierdzę, że znacznie zaniżają nam średnią, zwróć uwagę, że wielu klientów dawnego Zicomu, IS czy ZETO przeszło na infrastrukturę MM skuszeni cenami promocyjnymi łącz 2Mb/256kb - to było coś koło 20 zł chyba.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

LordRuthwen pisze:bastol23, ja po prostu twierdzę, że znacznie zaniżają nam średnią, zwróć uwagę, że wielu klientów dawnego Zicomu, IS czy ZETO przeszło na infrastrukturę MM skuszeni cenami promocyjnymi łącz 2Mb/256kb - to było coś koło 20 zł chyba.

Ale jednak najpopularniejszym netem z MM jest ten 6MB. Natomiast nie doceniasz faktu, że na prawdę wielu ludzi, zwłaszcza poza ścisłym centrum miasta i używa wciąż neostrady i innych wynalazków a na niektórych jego obszarach jedyną opcją jest wciąż radiówka. Np mój braciak miał neta z byłego ZICOMu właśnie radiowego. Działało to po prostu tragicznie do czasu aż w tym roku MM nie zmodernizowała sieci i teraz w ma od nich 32MB przez radio. Które działa w realu a nie wyłącznie na papierze.
Gdyby prędkość neta liczyć w samym centrum ta średnia z pewnością była by mniejsza. Ale Tarnów to przecież też Klikowa, Krzyż, Rzędzin itp a tam z szybkim netem wciąż są duże problemy.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

defekator pisze:Ale jednak najpopularniejszym netem z MM jest ten 6MB
Jakieś potwierdzenie tych słów?
defekator pisze:zwłaszcza poza ścisłym centrum miasta i używa wciąż neostrady i innych wynalazków a na niektórych jego obszarach jedyną opcją jest wciąż radiówka
Neo idzie do góry, w Tarnowie realne jest osiągnięcie 20 Mb/s za pomocą Neo, a radia, jak się nimi zajmą ogarnięte osoby, będą śmigać ładnie >5 Mb/s bez problemu.
defekator pisze:Działało to po prostu tragicznie do czasu aż w tym roku MM nie zmodernizowała sieci i teraz w ma od nich 32MB przez radio.
32 MB... nie pomyliły Ci się literki? 256 Mb/s? :D
W jakim standardzie to radio jest? Wymieniali mu cokolwiek po modernizacji nadajnika? Jak nie, to nie uwierzę, bo w 2,4 GHz jest to niemożliwe.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

LordRuthwen pisze: Jakieś potwierdzenie tych słów?
Własne obserwacje ;P
Neo idzie do góry, w Tarnowie realne jest osiągnięcie 20 Mb/s za pomocą Neo, a radia, jak się nimi zajmą ogarnięte osoby, będą śmigać ładnie >5 Mb/s bez problemu.
defekator napisał/a:
Owszem idzie. Ale na prawdę spora część ludzi wciąż używa najtańszego neo 2Mb.
32 MB... nie pomyliły Ci się literki? 256 Mb/s? :D
W jakim standardzie to radio jest? Wymieniali mu cokolwiek po modernizacji nadajnika? Jak nie, to nie uwierzę, bo w 2,4 GHz jest to niemożliwe.
Pomyliły. Chodzi oczywiście o megabity a nie megabajty ;)
Wymieniona antena i access point. Ale i tak sprawdzałem na speed teście 3 razy bo sam nie wierzyłem - jak u niego będę mogę screena zrobić i Ci wkleję . Jaką technologię zastosowali - nie wiem.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Nie speedtest, speedtest jest nic nie warty, pociągnij jakiś plik i popatrz ile idzie. Najlepiej od operatora z którym MM nie ma punktu styku.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Jak u niego będę to się pobawię, na pewno widziałem,że z przeglądarki szło powyżej 2 MB (bajtów). Ale to też zależy przecież od uploadu serwera.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Nie wiem na ile to miarodajne, ale torrent ściąga z prędkością do 8 MB/s - to chyba nieźle?

Ze stron różnie - od kilku kB do kilku Mb... na Windowsie.Na Linuxie pamiętam prędkości były wyższe.

Rzeszoof na 90 miejscu ; D

ODPOWIEDZ