Komunikacją miejską jednak drożej!

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

Kto nie widział, niech truchleje:
http://komunikacja.tarnow.pl/pliki/file ... owania.pdf
Zima zła, ale buty porządne. Że niby paliwo o 25% droższe? Były premie w tym roku (znaczy się za 2012)?
A z innej beczki, w ciu...a walą, bo wyłączyli komentowanie aktualności. Widać za mało przychylnie było...

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!

Awatar użytkownika

Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

Nie będzie już ZKM-u? W zamian za to jest "Tarnowski Organizator Komunalny"? :-? Nazwa powala... http://komunikacja.tarnow.pl/


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: marecki 0701 »

TOK czyli komunikacja i śmieci w jednym :mrgreen:
Będziem życ


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Dawid D pisze:Nie będzie już ZKM-u? W zamian za to jest "Tarnowski Organizator Komunalny"? :-? Nazwa powala... http://komunikacja.tarnow.pl/
Kogo obchodzi nazwa miejskiego twora? Ważne, żeby sprawnie działał, ważne, że połączy nowe funkcje bez tworzenia nowej jednostki. A jeśli dyrektorem pozostał Pan Kluza to do pracy tej jednostki na pewno nie będzie zastrzeżeń...
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Niebywałe jest jedno...

BILETY OKRESOWE, które powinny być motorem dla zachęcania do korzystania z komunikacji miejskiej w Tarnowie są wiele droższe niż w Krakowie przy zdecydowanie gorszej ofercie komunikacyjnej...

W Krakowie bilet na dwie linie ze zniżką dla posiadacza karty to koszt: 64zł., w Tarnowie: 80 zł.. Różnica 16 zł. czyli 20% taniej niż w Tarnowie.

Na jedną linię: w Krakowie: 46zł, w Tarnowie: 60 zł., 23% taniej niż w Tarnowie.

Dla tych, którzy nie posiadają kart promocyjnych te dysproporcje są jeszcze większe... Teraz to odkryłem i wg mnie to jest jakaś pomyłka... Nic dziwnego, że pasażerów ubywa, następne liczenie to wykaże, potem znów cięcia i znów podwyżki, bo wpływy zmaleją i tak ciągle Macieju...
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A w Sączu zmieniają trasę i zwiększają częstotliwość kilku linii żeby było wygodniej wracać pracownikom czegoś w rodzaju SAG.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Jak to jest, że tylu prywatnym busom opłaca się jeździć za 2 zł, na o wiele dłuższych odcinkach, a miejskim się nie opłaca za 2,40?

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1419
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Jest delikatna różnica między spalaniem w trasie a w mieście, gdzie przystanki co kilkaset metrów. O korkach i różnicy w masie pojazdu nawet nie wspomnę. ;)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

hurricane pisze:Niebywałe jest jedno...

BILETY OKRESOWE, które powinny być motorem dla zachęcania do korzystania z komunikacji miejskiej w Tarnowie są wiele droższe niż w Krakowie przy zdecydowanie gorszej ofercie komunikacyjnej...

W Krakowie bilet na dwie linie ze zniżką dla posiadacza karty to koszt: 64zł., w Tarnowie: 80 zł.. Różnica 16 zł. czyli 20% taniej niż w Tarnowie.

Na jedną linię: w Krakowie: 46zł, w Tarnowie: 60 zł., 23% taniej niż w Tarnowie.

Dla tych, którzy nie posiadają kart promocyjnych te dysproporcje są jeszcze większe... Teraz to odkryłem i wg mnie to jest jakaś pomyłka... Nic dziwnego, że pasażerów ubywa, następne liczenie to wykaże, potem znów cięcia i znów podwyżki, bo wpływy zmaleją i tak ciągle Macieju...
Odbiegając zupełnie od kwestii transportu w Tarnowie, to weź pod uwagę, że w Krakowie działa efekt skali i bilet może kosztować mniej, bo kupuje go znacznie więcej ludzi. A i pewnie jest jeszcze kilka innych czynników, które powodują, że bilet okresowy w Krakowie może być tańszy niż w Tarnowie. Porównaj raczej z Gorzowem Wlkp., Wałbrzychem czy Zieloną Górą albo Koszalinem czy Kaliszem. Oczywiście może się okazać, że i tam są tańsze, więc wtedy faktycznie będzie to istotny powód do narzekania.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

rzuf pisze:Jest delikatna różnica między spalaniem w trasie a w mieście
to prawda, chociaż patrząc na te busy, to mam wrażenie, że one wszędzie palą równie...mało :)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

rzuf pisze:Jest delikatna różnica między spalaniem w trasie a w mieście, gdzie przystanki co kilkaset metrów. O korkach i różnicy w masie pojazdu nawet nie wspomnę. ;)
Ale MPK przecież dawniej jeździło na sporej części tras, które obecnie przejęły BUSy.
Zrezygnowali bo im się nie opłacało ;)

Co do podwyżki cen biletów - do tej pory korzystałem z usług MPK okazjonalnie. Teraz nie mam najmniejszego zamiaru. Jak nie dam rady jechać autem to się przejdę na piechotę. Nie będę płacił 3 złotych aby przejechać 3 kilometry. Zwłaszcza, że np w weekend spacer z Zielonego do centrum czasowo wychodzi tyle samo co jazda autobusem z uwzględnieniem czekania na przystanku.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Autobus do kerfura juz nie jeździ, ale z Tarnovii owszem. Z drugiego końca miasta dojazd do Gemini jest :).
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Jesteśmy lokalnym liderem przegoniliśmy ...... w cenach Kraków, Rzeszów a mówicie że w Tarnówku mieszkamy wcale nie Tarnów to potęga i basta :D
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Jak już wzięliście na tapetę Kraków.
Krakowską Kartę Miejską wyrobiłem w 5 min, w Tarnowie trzeba czekać, nie wiem, miesiąc?


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Dominik_PCH pisze:Krakowską Kartę Miejską wyrobiłem w 5 min, w Tarnowie trzeba czekać, nie wiem, miesiąc?
Zgadza się ale czymże jest miesiąc w stosunku do wieczności :mrgreen:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

ODPOWIEDZ