60 tyś. dla Romów

Wiadomości "z miasta".

LodaRobaczewska
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 25-07-2012, 21:29

Post autor: LodaRobaczewska »

No właśnie, a kto mnie da jakąś kasę? Ja też bym chciała kupić sobie coś za taką kasę. Ich integrują z narodem, a kto mnie zintegruje z europejczykami, też chciałabym zarabiać tyle co oni, ale najwyraźniej nasze władze miasta uważają, że innym się nie należy. Jaka to równość! Sami otwarcie mówią, że nie chcą się integrować! Kto widział getto na ul. Taras, od Targowej i Wlk. Schodów odgrodzone kratami, ten wie jak to wygląda. Na dodatek oni po polsku nie mówią! Niech ze swoich pensji ich sponsorują! To mnie powinni taką kasę dać, w końcu jestem celebrytką!



LodaRobaczewska
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 25-07-2012, 21:29

Post autor: LodaRobaczewska »

Rzeczywiście, zdjęcia z Rumunii, albo innego biednego kraju są faktycznie, odzwierciedleniem sytuacji polskich cyganów. Dla mnie to po prostu niesprawiedliwość! Polskim dzieciom kto da? Kto da rodzicom, którzy zarabiają max. 1500 zł i muszą kupić wyprawkę dla 2-3 dzieci, albo więcej i nie ma, że boli. Myślisz, że MOPS da im na to? Jak widać, prezydent ze swoją świtą na pewno nie!

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

60 tysięcy to powinni dać, ale na uporanie się z tą patologią romską, która od wielu lat szwenda się po mieście w tych swoich kolorowych trykotach, niejednokrotnie zaczepiając przechodniów. I żeby nie było - nie mówię tu o jednorazowych ekscesach, kto na rynku bywa latem - wie, kto na baseny tarnowskie za małolata chadzał w wakacje - wie, kto w centrum przebywa nie tylko od święta - wie doskonale.

Jakoś ci "nasi" Romowie nie kojarzą mi się z "tamburynem", ale raczej z cyganerią i wszystkim co pod tym określeniem się kryje.

Pozdrawiam


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

savage, lubię to. Bardzo lubię... A lubię dlatego bo codziennie mam z nimi do czynienia...

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

za 60 tysi, powinni im zorganizować jakiś tabor z prawdziwego zdarzenia i "Hej, dalej w świat..." ;)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

savage, powiem szczerze, że co roku taki tabor blokuje całe miasto :P Nie mogli by ich sobie zabrać ? Tak w gratisie żeby było im weselej ?


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

I gdzie potem kupisz lornetkę, Cubaza?

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

Na allegro... :roll:

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Te pieniądze nie pójdą 'do Romów', tylko na edukację najmłodszych - słuchałem niedawno audycji o tym programie w Trójce - zasada jest taka, że romskie dzieci mają dodatkowe lekcje, a także za te pieniądze są zatrudniani tzw 'opiekunowie romscy' - dorośli ludzie, pochodzenia romskiego, którzy będą pomagać dzieciom 'wdrożyć się' w obowiązki szkolne. W zamyśle tego programu mają być dobierani tak, żeby dzieci zachęcić do nauki - nie każdy będzie mógł zostać takim opiekunem.

A program, jak każdy - ocenimy po kilku/nastu latach...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

Moim zdaniem lepiej wydać te 60 tysięcy na dzieci polskie, bo takie w naszym mieście również potrzebują dofinansowań na naukę. Jak będziemy tak bogaci, aby zapewnić własnym obywatelom odpowiedni poziom życia, to wtedy możemy bawić się w sponsoring mniejszości narodowych.


Pozdrawiam


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

ad2222, kiedyś słyszałem coś takiego od pewnej pani pracującej w przedszkolu. Żaliła się, że nie ma ani jednego dziecka romskiego w przedszkolu. Dostawali by pomoce, dotacje, datki na wyżywienie i w ogóle w pieron kasy tylko dlatego, że on jest Romem. Dlaczego przejmujemy się jakimiś mniejszymi nacjami, które są znane tylko z tego, że nie pałają się do pracy, nie próbują pracować tylko właśnie sprzedają lornetki, perfumy nie wiadomego pochodzenia a nie ma kasy na rodowitych tarnowian ?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

savage, ale to też obywatele Polski. Nie idź ta drogą, bo tu tylko krok dzieli Cię od rasizmu i nienawiści.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Oni chyba nie uważają się za Polaków


SK1968
Obywatel
Posty: 66
Rejestracja: 04-01-2011, 23:39

Post autor: SK1968 »

savage pisze:za 60 tysi, powinni im zorganizować jakiś tabor z prawdziwego zdarzenia i "Hej, dalej w świat..." ;)
Nie życz nikomu co Tobie nie miłe ;)

ODPOWIEDZ