Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

http://joemonster.org/mg/212632" onclick="window.open(this.href);return false;

Tarnowscy narodowcy, nacjonaliści czy jak oni się tam sami nazywają trafili na główną Joemonstera ;) (zdjęcie z "przywitania" R.Biedronia odwiedzającego Tarnów: http://tarnow.net.pl/articles/s/i/237881" onclick="window.open(this.href);return false;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

1. Nie znam się na poezji, ale i tak wypadli lepiej od Straży Miejskiej i jej "gównianej" poezji.
2. Można się zgadzać lub nie z poglądami ONR, ale nie da się ukryć że to jedna z nielicznych grup młodzieży, która z własnej nieprzymuszonej woli interesuje się zagadnieniami historycznymi i patriotycznymi. Jakoś nie słyszałem nigdy, żeby ktoś wyśmiewał młodych demokratów, których przedstawiciel ostatnio wymieniał jako jedno z najciekawszych działań, rozdawanie flag z Robertem Wardzałą.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Jan Kowalski pisze:1. Nie znam się na poezji, ale i tak wypadli lepiej od Straży Miejskiej i jej "gównianej" poezji.
2. Można się zgadzać lub nie z poglądami ONR, ale nie da się ukryć że to jedna z nielicznych grup młodzieży, która z własnej nieprzymuszonej woli interesuje się zagadnieniami historycznymi i patriotycznymi.
Bardzo wybiórczo się interesują. A wyniki owego interesowania się zagadnieniami historycznymi i patriotycznymi widać na transparentach.
Jakoś nie słyszałem nigdy, żeby ktoś wyśmiewał młodych demokratów, których przedstawiciel ostatnio wymieniał jako jedno z najciekawszych działań, rozdawanie flag z Robertem Wardzałą.

A dlaczego ktoś miałby się naśmiewać z rozdawania polskiej flagi?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

defekator pisze: Bardzo wybiórczo się interesują. A wyniki owego interesowania się zagadnieniami historycznymi i patriotycznymi widać na transparentach.
Interesują się w o wiele większym stopniu niż ich rówieśnicy. Wygodnie jest szydzić zza komputera, tymczasem ja nie widzę na ulicach innej młodzieży. Przypominam, że robią to bezinteresownie i angażują się w to w wolnym czasie.Transparenty widziałem różne, podobnie jak akcje charytatywne. Przypomniałem sobie tez, że po fali publicznych wyznań polityków spod znaku PO i .N, jaki to Tarnów jest węgierski, to właśnie narodowcy uczcili dzień przyjaźni polsko-węgierskiej, a miasto dziwnie przemilczało.
A dlaczego ktoś miałby się naśmiewać z rozdawania polskiej flagi?
Dlatego, że: 1. z wywiadu wynikało, ze to ich szczytowe osiągnięcie, 2. robili to w ramach kształtowania "młodych liderów" - czytaj PO kształtuje swoich przyszłych funkcjonariuszy poprzez włączanie ich w swoje akcje propagandowe - to nie są spontaniczne działania, ale działania wyrachowane.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Jan Kowalski pisze: Interesują się w o wiele większym stopniu niż ich rówieśnicy.
Skąd to założenie? Mają na tym polu jakieś sukcesy? Np w swoich szkołach członkowie organizacji narodowych zajmują częściej wysokie miejsca w konkursach historycznych niż zwyczajna młodzież? Bo mnie się jednak wydaje, że dla większości zainteresowanie historią i patriotyzmem sprowadza się do koszulek z żołnierzami wyklętymi oraz zwalczaniem "lewactwa, sodomii i pedalstwa". (swoją drogą ciekawi mnie czemu oni tym pedalstwem tak się intensywnie interesują ;) )


Wygodnie jest szydzić zza komputera, tymczasem ja nie widzę na ulicach innej młodzieży. Przypominam, że robią to bezinteresownie i angażują się w to w wolnym czasie.Transparenty widziałem różne, podobnie jak akcje charytatywne. Przypomniałem sobie tez, że po fali publicznych wyznań polityków spod znaku PO i .N, jaki to Tarnów jest węgierski, to właśnie narodowcy uczcili dzień przyjaźni polsko-węgierskiej, a miasto dziwnie przemilczało.
A ja widziałem akcje różnych innych organizacji. Różnica jest taka, że tym pozostałym organizacjom nie zdarza się od czasu do czasu urządzić urodzin Hitlera, paradować w stroju ssmana, czy też heilować przed kamerami. Zdaję sobie sprawę, że to jest mniejszość, ale ta mniejszość wcale nie jest tak marginalna jak to twierdzą ci bardziej wygadani przedstawiciele narodowców, których wpuszcza się do mediów. Jeżeli nawet już PIS po cichu zaczyna zastanawiać się nad delegalizacją ONR (czego jestem przeciwnikiem) to coś chyba jednak jest na rzeczy.


Dlatego, że: 1. z wywiadu wynikało, ze to ich szczytowe osiągnięcie, 2. robili to w ramach kształtowania "młodych liderów" - czytaj PO kształtuje swoich przyszłych funkcjonariuszy poprzez włączanie ich w swoje akcje propagandowe - to nie są spontaniczne działania, ale działania wyrachowane.

Po pierwsze akcja taka jak rozdawanie flag nie może być spontaniczna bo wymaga przygotowania chociażby w postaci zakupu tych flag. Po drugie nawet jeżeli nie mają innych osiągnięć to wciąż rozdawanie flagi nie jest śmieszne. Natomiast obrona tradycyjnej rodziny przed Robertem Biedroniem już tak :D (zwłaszcza teraz, gdy przestał być aktywistą gejowskim a stał się politykiem lokalnym o jakim taki Tarnów może na ten moment wyłącznie pomarzyć) Po trzecie młodzież w organizacjach narodowych podlega takiemu samemu kształtowaniu i takiej samej propagandzie ze strony organizacji do której należy.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

defekator pisze: Skąd to założenie? Mają na tym polu jakieś sukcesy? Np w swoich szkołach członkowie organizacji narodowych zajmują częściej wysokie miejsca w konkursach historycznych niż zwyczajna młodzież? Bo mnie się jednak wydaje, że dla większości zainteresowanie historią i patriotyzmem sprowadza się do koszulek z żołnierzami wyklętymi oraz zwalczaniem "lewactwa, sodomii i pedalstwa".
Najwyraźniej nie masz pojęcia o czym piszesz. Wejdź na profil Tarnowskiego Obozu Narodowego i przekonaj się w jak wielu spotkaniach historycznych biorą udział. Doskonale powinieneś wiedzieć, że gdyby przepytać z historii przeciętnego gimnazjalistę i członka ONR, ten drugi zjadłby go jednym kęsem.
defekator pisze: A ja widziałem akcje różnych innych organizacji.
Wymień kilka takich organizacji młodzieżowych, które organizują jakieś akcje historyczne.
defekator pisze: Różnica jest taka, że tym pozostałym organizacjom nie zdarza się od czasu do czasu urządzić urodzin Hitlera, paradować w stroju ssmana, czy też heilować przed kamerami.
Pokłosie prania mózgu przez TVN zatoczyło szerokie kręgi. Oczywiście, że w każdej rodzinie znajdą się czarne owce, podobnie jak to, że wrogom Polski zależy na tym, żeby na podstawie marginesu generalizować. Później jest skutek taki, że jakiś belgijski oszołom uświadomiony przez takie media mówi w parlamencie europejskim o marszu 60 tys faszystów w Polsce.
defekator pisze: Po pierwsze akcja taka jak rozdawanie flag nie może być spontaniczna bo wymaga przygotowania chociażby w postaci zakupu tych flag.
Dla Wardzały na pewno nie jest spontaniczna, bo to jego akcja pompowania PR, jak rozdawanie wody w Radłowie, czy obrona mieszkańców hotelu.
Dla młodych demokratów to akcja pokazania się, jak ta słynna akcja zbierania podpisów na 4xTAK - żeby rozruszać aktyw w terenie.
defekator pisze:Po drugie nawet jeżeli nie mają innych osiągnięć to wciąż rozdawanie flagi nie jest śmieszne.
Ideą akcji nie było rozdawanie flag, tylko pomaganie szefowi regionu PO. To już nie są spontaniczne akcje jak ta ONR, tylko polityka w skali mikro.
defekator pisze: Natomiast obrona tradycyjnej rodziny przed Robertem Biedroniem już tak :D
Obrona tradycyjnego modelu rodziny przed lewacka propagandą jest godna pochwały. Dobrze, że w dzisiejszych czasach, gdy związek różnopłciowy zaczyna być przedstawiany jako obciach, są jeszcze osoby przypominające o pewnych prawidłowościach.


I na koniec. Ja nie popieram wielu działań ONR. Nie podoba mi się ich ocieranie o faszyzm. Niemniej jednak jestem przeciwnikiem bezkrytycznego, jakże modnego zwalczania każdego ich działania. Życzyłbym sobie, żeby młodzi ludzie byli tak zaangażowani historycznie i patriotycznie, jak robi to młodzież z ONR.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: ad2222 »

Podaj proszę adres, bo strona ONR Tarnów którą znalazłem ma ostatnie wpisy w 2013r... I nie ma tam spotkań historycznych - tylko i wyłącznie polityczne.

A z tą nauką historii w obozie ONR bym tak nie szarżował - tak jak w każdej partii, tutaj tez nagina się historię do swoich partyjnych potrzeb. Lepiej było by poczytać książki historyczne, napisane przez prawdziwych historyków. Ew. pooglądać HBC.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

https://www.facebook.com/Tarnowski-Ob%C ... 209283827/" onclick="window.open(this.href);return false;

Historia to taka specyficzna dziedzina, którą od zawsze interpretuje się według potrzeb. Nie twierdzę, że tutaj jest inaczej. Ja tylko podkreślam wartość samej chęci poznania historii przez młodych ludzi w czasach, gdy większość młodzieży ogranicza swoje poznanie do postów na FB i zdjęć na Insta.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Jan Kowalski pisze: Najwyraźniej nie masz pojęcia o czym piszesz. Wejdź na profil Tarnowskiego Obozu Narodowego i przekonaj się w jak wielu spotkaniach historycznych biorą udział. Doskonale powinieneś wiedzieć, że gdyby przepytać z historii przeciętnego gimnazjalistę i członka ONR, ten drugi zjadłby go jednym kęsem.
No ale nie tylko tego nie wiem, ale i mocno wątpię. Kiedyś miałem okazję rozmawiać z takim 'patriotą' w koszulce "śmierć wrogom ojczyzny" z sympatiami w tą stronę. Z historii był dość słaby, za to w zagrożeniach dla narodu orientował się świetnie. Ale być może miałem pecha.

Wymień kilka takich organizacji młodzieżowych, które organizują jakieś akcje historyczne.
Chociażby różnego rodzaju grupy rekonstrukcyjne czy też nawet ta młodzież która bawi się w LARPy osadzone w realiach historycznych, goście z bractw rycerskich i ich otoczenie, czy nawet połowa gnojków bawiących się w tradycyjne RPGi. Wydaje mi się, ze strasznie przeceniasz kompetencje intelektualne większości narodowców. W końcu przecież gdyby dobrze znali historię Polski to nie byliby nacjonalistami.

Pokłosie prania mózgu przez TVN zatoczyło szerokie kręgi.
Nie oglądam TVN. W ciągu ostatnich kilku miesięcy w ogóle tak rzadko oglądałem cokolwiek w TV, że z końcem czerwca zrezygnowałem z niej zupełnie nie przedłużając umowy z dostawcą. O tym co pokazują w TVN zazwyczaj dowiaduję się od Ciebie :D
Oczywiście, że w każdej rodzinie znajdą się czarne owce, podobnie jak to, że wrogom Polski zależy na tym, żeby na podstawie marginesu generalizować. Później jest skutek taki, że jakiś belgijski oszołom uświadomiony przez takie media mówi w parlamencie europejskim o marszu 60 tys faszystów w Polsce.
Dziwnym trafem w tych środowiskach jakoś bardzo dużo tych czarnych owiec. Zbyt mało aby generalizować na ogół Polaków ale być może wystarczająco dużo aby generalizować na środowiska nacjonalistów.
Ideą akcji nie było rozdawanie flag, tylko pomaganie szefowi regionu PO. To już nie są spontaniczne akcje jak ta ONR, tylko polityka w skali mikro.
Aha. Goście z ONR sobie szli, zobaczyli Biedronia wyciągnęli z kieszeni transparent (widać zawsze mają przy sobie jakiś transparent o sodomii i lewactwie) i zaczęli spontanicznie protestować :D :D :D

Obrona tradycyjnego modelu rodziny przed lewacka propagandą jest godna pochwały. Dobrze, że w dzisiejszych czasach, gdy związek różnopłciowy zaczyna być przedstawiany jako obciach, są jeszcze osoby przypominające o pewnych prawidłowościach.
Gdyby w nocy przedstawiciele tradycyjnego modelu rodziny mieli do wyboru przejść obok lewackich sodomitów pokroju Biedronia lub obok wygolonych na łyso byczków z ONR to jak myślisz z której strony czuli by większe zagrożenie? Obciachem dla mnie jest interesowanie się prywatnymi sprawami ludzi i tym z kim sypiają w swoim wolnym czasie. Ale jak widać niektórzy uważają to nie tylko za normalne ale i godne pochwały. Taki protest w kontekście Biedronia miałby sens może 5 lat temu, gdy był skrajnie irytujący z obnoszeniem się ze swoją orientacją. Obecnie sensu żadnego nie ma bo to już nie jest gejowski aktywista tylko zwyczajny polityk który przypadkiem jest gejem.

I na koniec. Ja nie popieram wielu działań ONR. Nie podoba mi się ich ocieranie o faszyzm. Niemniej jednak jestem przeciwnikiem bezkrytycznego, jakże modnego zwalczania każdego ich działania.
No proszę, podśmiechiwanie się z idiotycznego transparentu staje się nagle "bezkrytycznym, jakże modnym zwalczaniem każdego ich działania" :D Dobrze, że przynajmniej ocieranie się o faszyzm Ci się w nich nie podoba. Mi się nie podoba robienie z każdego narodowca faszysty (słowo równie rozmyte jak lewak) co nie oznacza, że mam ich stawiać na piedestał bo ktoś tam z nich kilka książek historycznych przeczytał czy tam jakieś śmieci w lesie od wielkiego dzwonu zebrał.
Życzyłbym sobie, żeby młodzi ludzie byli tak zaangażowani historycznie i patriotycznie, jak robi to młodzież z ONR.
Spotkanie młodzieżowego kółka miłośników historii w Białymstoku :D
https://i.imgur.com/I3Affqr.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

A tutaj zapewne młodzież patriotyczna w inscenizacji historycznej przedstawiającej jak sądzę hitlerugend (oczywiście jako ostrzeżenie dla innych)
https://i.imgur.com/EnAKjDD.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; :D
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Ciekawostka:

http://www.kultura.tarnow.pl/wydarzenie ... 018-06-21/" onclick="window.open(this.href);return false;

23 czerwca / sobota

9.00 – 12.00 – Inauguracja 47. edycji audycji „Lata z Radiem” PR 1 Polskiego Radia połączona z koncertem unplugged zespołu Jary i Oddział Zamknięty – Rynek


Tyle tylko, że Polskie Radio chyba o tym nie wie :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Goscinny »

Ponoć będzie relacja na żywo ze śmigłowca :)

"To może być koniec "Lata z radiem". Polskie Radio zawiesza wakacyjną trasę".

Nie będzie koncertów - tylko wejścia na antenę z różnych miast. Pewnie z Tarnowa też będzie - może nawet 23 czerwca


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

Ktoś ukradł kwiaty z Placu Sobieskiego...
Ciekawi mnie czemu w ścisłym centrum nie ma monitoringu.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Goscinny »

Oczywiście, że jest - jakieś 20m od tego miejsca - z kamery widać bez problemu to miejsce:
https://bit.ly/2JLXgWH" onclick="window.open(this.href);return false;


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

Ciepiela informuje, że monitoring uchwycił złodzieja.
Szkoda, że dopiero po fakcie.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Goscinny »

Nie dziwię się - w tej chwili monitoring obsługuje jedna osoba (ze względu na budowę siedziby) i ma przed sobą kilka wielkich ekranów na których jest po 9-12 obrazów z kamer.
Można nie zauważyć.

ODPOWIEDZ