Zniżki w PKSach i busach

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Zniżki w PKSach i busach

Post autor: Keleos »

Witam,

Zanim zadam pytanie komuś w Urzędzie Miasta Tarnowa, pomyślałem, że warto spytać Was.
Czy ktoś się orientuje jak to jest z honorowaniem zniżek przy przejeździe busami lub PKSami?
Ani tu, ani tu zniżek nie uznają (aczkolwiek w niektórych busach mają zniżki, ale zamiast 50% zniżka wynosi 50gr...).

O ile sytuację w busach jestem w stanie zrozumieć, gdyż są to podmioty prywatne, o tyle PKS jest dla mnie nie do pojęcia. Dlaczego w PKSach, w transporcie, do którego podobno dopłaca miasto, nie istnieje pojęcie biletu ulgowego ani studenckiego?
Czy PKS nie ma obowiązku udzielać zniżek osobom do tego uprawnionym?

Zaciekawiło mnie to, gdyż miałem nadzieję zamiast 200zł miesięcznie płacić nieco ponad 100zł z racji posiadania ważnej legitymacji studenckiej. Tak jednak nie jest i nadal muszę wydawać całkiem duże pieniądze na dojazd do pracy...


Husiek
Hekatontarchos
Posty: 202
Rejestracja: 25-10-2009, 10:22
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Husiek »

Dawniej z tego co pamiętam w PKS były ulgowe/studenckie... ale obecnie PKS boryka się z kłopotami finansowymi, to szukają zarobku na każdym kroku. Jak dla mnie nie do pomyślenia było aby kierowca w PKS po 20 lata stażu pracy zarobił nadal nędzne 900zl.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

PKSy również zostały sprywatyzowane. Miasto nie dopłaca do PKSu!!! PKS na określonych liniach wygrało przetarg i prowadzi transport publiczny miejski i tam są bilety Zarządu Komunikacji Miejskiej - w przypadku tych autobusów, zniżki obowiązują. W przypadku połączeń realizowanych przez PKS na innych trasach - działa jak prywatny pzewoźnik. Może uznać zniżki a nie musi.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

PKS to w ogóle pomówienie, stare autosany palące więcej oleju niż ropy, tragiczne ceny... no ale gdzieniegdzie nie da się inaczej, wiem o tym, niestety...
Sam się dziwię jak taka firma może jeszcze funkcjonować.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

akurat ceny w PKS, w porównaniu z PKP na niektórych odcinkach, nie są zbyt wysokie. Inna sprawa, że PKS nie honoruje wielu zniżek, i ciągle likwiduje kursy, uznając niektóre z tras za nieopłacalne.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

PKS od czasu przejścia w prywatne ręce znalazł się na równi pochyłej. A był to jeden z największych PKSów w kraju! Z powodu nieumiejętności zarządzania były likwidowane kursy, oddziały. Obecnie PKS stoi na krawędzi i liczy na łatwą kasę (przewozy dla ZKM, przewozy dla Cracow Tours, Carrefourobus, szkoła jazdy). Ulga w tarnowskim PKSie jest tylko dla szkół podstawowych. Stare autobusy na liniach podmiejskich nie dziwią, skoro nie potrafią walczyć o klientów. Zresztą te, które jeżdżą na liniach miejskich nie są w rewelacyjnym stanie. Kierowcy praktycznie masowo się zwalniają z PKSu. Niestety jest to firma prywatna i ani miasto ani powiat nie mają nic do gadania, gdy są cięte kursy, a chodzą słuchy o kolejnych cięciach.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

PKS wiele lat był jaki był, teraz jest go coraz mniej. Jednak np kurs do janowic kosztuje mniej niż niedawno powstałych busów. Czyli sie da.
Husiek pisze:Jak dla mnie nie do pomyślenia było aby kierowca w PKS po 20 lata stażu pracy zarobił nadal nędzne 900zl.
Problem w tym że wiele ludzi zarabia nędznie i nikt z tego problemu nie robi :-).
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Z tym, że jako kierowca autobusu, odpowiada się za bezpieczeństwo pasażerów i innych użytkowników dróg. A praca kierowcy jest bardzo niewdzięczna. Wypłaty w PKSie są wypłacane w dwóch-trzech ratach. I nigdy nie wiadomo jak długo się będzie pracować.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Alez oczywiście, i dlatego jak ktos tam napisał masowo zwalniaja sie z PKS, co więcej ja w MPK widziałem ogloszenia ze przyjmą do pracy, zresztą jest wiele nowych twarzy (mam tu na mysli panie jako kierowczynie autobusów). Zapewne Ci kierowcy dobrzy, wyjechali gdzieś za chlebem. Tak nasz kraj dba o obywateli.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Jedna jeździ od paru lat w MPK, a druga od pół roku. A odchodzący kierowcy z PKSu czasem dostają się do MPK.

ODPOWIEDZ