Po co nam Straż Miejska?

Wiadomości "z miasta".

pawel.n
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 18-02-2016, 14:14

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: pawel.n »

Czyli kury, które hasają po Parku na piaskówce też robią to nielegalnie? 500- i out? Nie raz przejeżdżałem rowerem alejka właśnie w tym parku a tu kura ssrru pod koła..


Frytek
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: Frytek »

U mnie straż była wczoraj... poinformowała że mam posprzątać śmieci koło mojej działki. Wszystko było by ok gdyby nie fakt że to nie ja wyrzuciłem te śmieci tylko jakiś ku*as w nocy podrzucił w pas drogowy bo działka jest na uboczu przy drodze powiatowej... i teraz niby ja mam to sprzątać... jakaś paranoja :-? zamiast ścigać jełopa co wyrzuca śmieci dręczą osoby co nic z tym wspólnego nie mają...


Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: Cubaza »

A skąd oni mają wiedzieć, że to nie Ty wyrzuciłeś? Widać to na jakimś monitoringu czy mają być wszechwiedzący?


szopen
Prytan
Posty: 252
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: szopen »

pilips1982 pisze:Ale żeby kozy wyrzucać? :/ Co one komu zrobiły? ;)
Wydaje mi się, że nic nie zrobiły tylko ktoś "uprzejmie" doniósł. Chociaż to dziwne, że dopiero teraz - jeżeli w artykule mowa o tej samej posesji o której myślę, to ja tam kozy widziałem już z 6 lat temu. ;) No nic, nie ma co robić za to nagonki na SM, skoro w mieście takie prawo, to muszą pilnować jego przestrzegania - nieważne jak absurdalne by ono nie było. Co do wspomnianych wcześniej kur, to pełna zgoda - szczególnie co to tych na Lwowskiej. Wiadomo jak kierowca reaguje na niespodziewanego gościa przed maska, szkoda żeby z powodu przyszłego rosołu doszło do jakiegoś przykrego w skutkach zdarzenia drogowego. :D


Abstrahując od kóz i drobiu, to miejscy ostatnio wzbogacili się o dwa noktowizory, kamerę termowizyjną i dwa parasole grzewcze, a także defibrylator AED. O ile co do noktowizorów, kamery i AED zastrzeżeń nie mam, tak te parasole i raczej ich przydatność w służbie mnie ciekawią. Pocieszeniem jest, że podobno mają być one w dyspozycji nie tylko strażników, ale i WIBP UMT, więc może do czegoś faktycznie się przydadzą.

Co do defibrylatora, to z tego co internety mówiły znajduje się on w siedzibie SM na ścianie, to według mnie spory błąd. Osobiście wsadziłbym to do radiowozu, tak żeby dostępny był cały czas "na mieście". AED mógłby "skakać" pomiędzy radiowozami - odpowiednie oznaczenie na karoserię w formie rzucającej się w oczy magnetycznej naklejki (coś jak tutaj na szybie: http://tnij.org/mrdbizx" onclick="window.open(this.href);return false;) i można jeździć. W przypadku mobilnego AED fajnie byłoby przekazać info o takowym do pogotowianego CPRu. Radiowozy SM sygnalizację pojazdu uprzywilejowanego posiadają i w przypadku niedostępnego/znacznie oddalnego zespołu państw. ratownictwa medycznego mogłyby pośpieszyć z pomocą w przypadku NZK.

Termowizja już przetestowana w boju: https://www.youtube.com/watch?v=5Ap5fni1q2A" onclick="window.open(this.href);return false; ;-)


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: sotiv »

Jeszcze z innej beczki. Wczoraj w radiu mówili, że SM przenoszą się na Brodzińskiego 14 (?), a stary budynek ma zostać zrównany z ziemią. Było już ta kwestia poruszana na forum, bo nie znalazłem. Pozostanie pusta działka, zrobią parking, wychodek dla psów? :)


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: pilips1982 »

Będzie tam zagroda dla kóz i kurnik :D

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: ad2222 »

@pilips: i w okresie świątecznym jak raz żywa szopka. A później podciągnie się to pod eko-hodowlę, i jeszcze może jakieś dotacje miasto z UE wyrwie... :)

A tak serio - ten budynek powinien być rozburzony już ze 20 lat temu - to jakaś tektura z blachą, postawiona chyba jako tymczasowa pakamera dla robotników budowlanych...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: Jan Kowalski »

Na Brodzińskiego przenoszą się tymczasowo, bo to nie jest budynek miasta.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: Bastekxyz »

sotiv pisze:Pozostanie pusta działka, zrobią parking, wychodek dla psów? :)
Nic z tych rzeczy. W tym samym miejscu zostanie wybudowana nowa siedziba Straży Miejskiej.
(...) W końcu zapadła decyzja o wyburzeniu piętrowego budynku i wybudowaniu w tym samym miejscu zupełnie nowego. - Prace mają rozpocząć się w pierwszym kwartale przyszłego roku - potwierdza Agnieszka Hulska z Wydziału Komunikacji Społecznej UMT. (...)
Źródło:
http://www.dziennikpolski24.pl/region/a ... ,10786266/" onclick="window.open(this.href);return false;


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: sotiv »

Skoro już tak robią, to może zlikwidowaliby w końcu SM. Budynek i tak do zburzenia, to po co robić nowy, tyle oszczędności ;)


Frytek
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: Frytek »

Cubaza pisze:A skąd oni mają wiedzieć, że to nie Ty wyrzuciłeś? Widać to na jakimś monitoringu czy mają być wszechwiedzący?
Działka jest działką rolniczą, tak zwane pole. A śmieci są w pasie drogowym... trzeba być chyba niedorozwojem żeby posądzić właściciela nieruchomości za wyrzucanie przy swoim polu do rowu śmieci...


Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: Cubaza »

Trzeba to być niedorozwojem żeby wyrzucić coś do rowu, a nie posądzić właściciela. W ogóle to nie rozumiem dlaczego ich obrażasz. Pierwsze do kogo się przychodzi to, że właściciel sobie posprzątał i to wyrzucił. Ale najłatwiej jest obrażać i wyzywać od niedorozwojów...


Frytek
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: Frytek »

ok rozumiem że kolega jest ze straży miejskiej... Straż powinna zająć się debilami co wyrzucają śmieci gdzie popadnie a nie napastować niewinnych ludzi i nakłaniać ich do sprzątania po tej patologi... ok rozumiem mają taką prace ale nie wku*wił byś się jakby koś nakazywał Ci sprzątać burdel który zrobił ktoś inny??


Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: Cubaza »

Pudło. Nie jestem ze straży miejskiej. Nikogo nie bronię, ale rozumiem że mają taką pracę. Dlatego też:
1) Tak wkurzyłbym się
2) Próbowałbym wyjaśnić, że to nie ja
3) Na pewno nie nazwałbym ich niedorozwojami
4) No niestety, ale pierwszym miejscem do którego bym poszedł po znalezieniu nielegalnego wysypiska to jednak właściciel.
5) No ale Ty wolałeś wylać żale i zwyzywać straż miejską tutaj na forum.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem.

P.S. Nie przyklaskujesz Po, jesteś z PiS. Nie obrażasz straży miejskiej w jednym aspekcie, jesteś z niej. Rozumowanie poprawne na wszystkich płaszczyznach. Inne zdanie jest równoznaczne z tym, że już Cię zaszufladkują :D


Frytek
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: Frytek »

Wyjaśnienie nic nie dało. Co do obrażania masz racje i przepraszam. Ale podejście mają kiepskie...

ODPOWIEDZ