Po co nam Straż Miejska?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Po co nam Straż Miejska?

Post autor: Goscinny »

No właśnie - po co?
Czy jest jakiś powód dla którego utrzymuje się te wszystkie etaty?
To jest chyba jedyny punkt w którym zgadzam się z Ciesielczykiem - zlikwidowac SM, bo tylko generuje koszty.

I tutaj mam pytania do Kuby:
1. Jakie są koszty utrzymania SM
2. Na jaką kwotę zostały wystawione przez SM mandaty w roku np. 2010 albo 2009?
3. Czy to prawda, że obecnie w SM nie funkcjonuje już coś takiego co sie nazywa "patrole piesze"? Dziś się dowiedziałem, że jak nowy szef chciał strazników wygonić na ulice pieszo, to podniósł się bunt i zrezygnował z tego pomysłu. Jeśli to prawda, to albo 100% strażników powinno być wymienionych, albo ich szef.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Coś w tym jest z tymi patrolami pieszymi. Dawno nie widziałem strażnika miejskiego, który szedł a nie jechał swoim autkiem.
Ostatnio auto stało za zakazem ruchu, straż miejska przejechała obok niego po zaspie śniegu bo się zmieścić nie mogła, ale się nie zatrzymali żeby dać mandat. Zimno było to "mogę" ich zrozumieć.


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Jeżeli faktycznie nie ma patroli pieszych to istnienie SM nie ma sensu. Kolejna instytucja do wreczania mandatow za zle parkowanie? Chociaz nie wiem czy to przypadkiem nie oni osluguja te wsyztskie kamery w miescie, ale i to mozna inaczej rozwiazac pewnie.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Dom, oni zajmują się monitoringiem. Czytaj patrzą na niego. Tylko, że z tego co mi wiadomo to 20-kilka kamer obsługuje jedna osoba, więc ona za dużo i tak nie zobaczy wszystkich kamer naraz.

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Do pytań Gościnnego:
4. Czy faktycznie środki z mandatów wystawionych przez SM idą do kasy miejskiej a z Policji do wojewódzkiej?

Co do likwidacji: ja poszedłbym inną drogą. Niech SM zarobi na siebie. Zmienić kompetencje i niech np 10% z mandatów idzie do kasy SM. Jak ją będzie stać na samochody to niech jeżdżą, jak nie to na rowery albo z buta. I jeszcze niech 10% z lawety wywożącej źle zaparkowane samochody idzie do kasy SM. Wtedy się będzie strażnikowi chciało wystawić mandat właścicielowi srającego psa czy powiadomić lawetę o autach stojących obok Krakusa. Niech darmozjady na siebie w końcu zaczną zarabiać.

Pozdrawiam.
29500ml B Rh+... A Ty?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Eeeeh, próbujecie wdrażać Rynek tam, gdzie tego nie można zrobić. Opór materii.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Goscinny pisze: I tutaj mam pytania do Kuby:
1. Jakie są koszty utrzymania SM
2. Na jaką kwotę zostały wystawione przez SM mandaty w roku np. 2010 albo 2009?
3. Czy to prawda, że obecnie w SM nie funkcjonuje już coś takiego co sie nazywa "patrole piesze"? Dziś się dowiedziałem, że jak nowy szef chciał strazników wygonić na ulice pieszo, to podniósł się bunt i zrezygnował z tego pomysłu. Jeśli to prawda, to albo 100% strażników powinno być wymienionych, albo ich szef.
1. Koszt działania straży miejskiej w 2010 : 3.400.000 PLN (plan)
2. 2600 szt. mandatów 250.000 (2009), ok 2700 mandatów już w 2010
3. Patrole piesze istnieją, wspólnie z Policją. Od 15.00-23.00 i od 23.00 - 5.00 po jednym a w piątki dwa patrole piesze. Same patrole z policją 4 dziennie , w piątki 5 na dobę ( w tym oczywiście te w samochodach)

Przy czym 4-5 patroli jest na dniówce + te z policją. Nie ma siły żeby wszystko udało się zrobić i każdy był zadowolony z pracy Straży, przy tym stanie kadrowym oczywiście.

I co do Mądla, to chciałbym tylko poinformować, że w pracy Strażnika Miejskiego istnieje coś takiego jak posiłek regeneracyjny. I właśnie tam strażnicy mają takie posiłki. To nie to, że sobie tam dla przyjemności wolny czas spędzić czy przechować.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jakub Kwaśny, to jeszcze pytanie ile osób jest zatrudnionych w SM - chodzi o strażników, nie o księgowość, kadry itd.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Jakub Kwaśny pisze: I co do Mądla, to chciałbym tylko poinformować, że w pracy Strażnika Miejskiego istnieje coś takiego jak posiłek regeneracyjny. I właśnie tam strażnicy mają takie posiłki. To nie to, że sobie tam dla przyjemności wolny czas spędzić czy przechować.
Przez 1.5 godziny ? to ja tez chce miec taka przerwe :)
I wszyscy na raz ?

Moje pytanie: Po co patrole z Policja ? Policja by sobie sama chyba poradziła ?
Kiedy Straż miejska będzie chodzic po osiedlach i pilnowac tego jak się parkuje samochody ?
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Beaver pisze: Przez 1.5 godziny ? to ja tez chce miec taka przerwe :)
I wszyscy na raz ?
Jeżeli tak jest proszę o społeczną kontrolę i interwencje do dyżurnego, albo komendanta w chwili zaobserwowania takiej sytuacji.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Jakub Kwaśny pisze:2. 2600 szt. mandatów 250.000 (2009), ok 2700 mandatów już w 2010
To znaczy, że wszyscy strażnicy na służbie wystawiają mniej niż 10 mandatów na dobę??? Dobrze liczę? :shock: Przy tylu baranach parkujących gdzie popadnie taki wynik powinien robić jeden strażnik lub dwójka w samochodzie.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Beaver pisze:Moje pytanie: Po co patrole z Policja ? Policja by sobie sama chyba poradziła?
Raczej chodzi o to, że SM sama by sobie nie poradziła (ze względu na ograniczenia przepisowe). Policjant formalnie dużo więcej może.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Boruta pisze:
Jakub Kwaśny pisze:2. 2600 szt. mandatów 250.000 (2009), ok 2700 mandatów już w 2010
To znaczy, że wszyscy strażnicy na służbie wystawiają mniej niż 10 mandatów na dobę??? Dobrze liczę? :shock: Przy tylu baranach parkujących gdzie popadnie taki wynik powinien robić jeden strażnik lub dwójka w samochodzie.
Sam przez ostatnią dekadę miałem dwukrotną przyjemność powrotu do auta ozdobionego wezwaniem do SM z powodu nieprawidłowego parkowania. Nie zrobiłem tego celowo, zwykła niewiedza lub przeoczenie :) więc pojechałem bez dyskusji zapłacić mandaty i po dwóch minutach rozmowy strażnik stwierdzał, że skończy się na pouczeniu. Wystawienie wezwania to robota na minutę bo trzeba tylko w druczek wpisać stosowny paragraf i numer rejestracyjny i włożyć za wycieraczkę, przy mandacie trzeba pewnie zrobić więcej :)

Z drugiej strony w ostatnich 2 tygodniach widziałem interwencje SM aż dwukrotnie :D raz na parkingu przed Świtem (parking miejski) kosili ludzi wjeżdżających na pole zarezerwowane dla taksówek, drugim razem na jednym z osiedli upolowali jakąś paniusię która zaparkowała na miejscu dla niepełnosprawnych.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Roberto pisze:na jednym z osiedli upolowali jakąś paniusię która zaparkowała na miejscu dla niepełnosprawnych.
Akurat to powinni kosić bezwzględnie, ja nigdy na kopercie nie staję, nie mam zezwolenia, chociaż mógłbym mieć i to nie ze względu na znajomości ;)
Uważam, że niektórym osobom się te miejsca należą, niestety, zezwolenia ma straszna ilość baranów, którzy nie powinni.

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Każdy strażnik miejski powinien dodatkowo do wypłaty dostawać prowizję za wystawione przez siebie mandaty (oczywiście te zapłacone już). To chyba najlepsza zachęta do działania.

ODPOWIEDZ