Targowiska Miejskie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Targowiska Miejskie

Post autor: starówka »

no to zaczynamy


Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

starówka pisze:no to zaczynamy
Co mamy zacząć? To Ty założyłeś temat, Ty powinieneś rozpocząć dyskusję. Poza tym w innym temacie napisałeś, że masz dużo do powiedzenia na ten temat. No to go zapoczątkuj.

Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

zacząłem ale nie skończyłem, nie znaczy że nic tu nie dodam, nie idę w ilość ale w jakość postów
3150ml ARh- & DKMS

Awatar użytkownika

samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Re: Targowiska Miejskie

Post autor: samcio »

starówka pisze:no to zaczynamy
Za ten post powinieneś wręcz dostać certyfikat jakości "Teraz Polska"!


MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

No tak " Targowiska Miejskie "

Mamy ich w Tarnowie 4

1: Burek
2: Kapłanówka
3: Mały Burek ul Klikowska
4: Placyk w Mościcach ( nie wiem tylko czy nadal należy to pod TM )
5: Nowo powstały plac w Chyszów

I teraz co ??

Burek , trochę wypadłem z obiegu ale jak wiadomo od 2-3 lat toczy się zacięta walka pomiędzy Handlowcami a UM. Co z tego wyniknie czas pokaże , moim skromnym zdanie jeżeli ten Plac ma zostać to niestety ale musi przejść kapitalny remont , aż wstyd patrzeć że coś w takim stanie jest w samym Centrum Miasta.

Kapłanówka , tutaj też wiadomo miała przenieść się w ubiegłym roku ( bodajże we wrześniu ) ale wykonawcy zapomnieli chyba utwardzić nie co mocniej grunt co spowodowało po ulewnych deszczach zapadnięcie się Kostki. Zastanawiam się tylko kto na tym Wszystkim najwięcej straci , Parafia , Okoliczne Blokowisko , czas pokaże.

Mały Burek , aż wstyd się przyznać , żyję i mieszkam w Tarnowie 36 lat a byłem tam tylko 2 razy. Z tego co mi wiadomo , to placyk cieszy się swoim miejscem i skupione w pobliżu blokowiska i nie tylko zaglądają tam na zakupy.Trochę więcej miejsca do parkowania niż na Burku w centrum a i stokrotka jest.

Mościce , nie mam pojęcia co się tam teraz wyprawia i czy jest tam jakiś handel.

Chyszów , na nie go przyjdzie jeszcze czas , ale z mojej strony marne szanse na przetrwanie ma.

Sam jestem ciekaw jak się ten temat rozwinie.
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradze

Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

pomyliłeś Kapłonówkę z Chyszowem, ale dzięki za rozpoczęcie i przedstawienie "majątku" "zarządzanego" przez TM

Kapłonówka to miejsce z którego na Chyszów ma przenieś się handel, giełda z MPK i miejmy nadzieje że Burek, na terenie Kapłonówki jak wiadomo powstanie wyczekiwane Centrum Administracyjne

niestety TM nie potrafią sprzedać potencjału nowego placu, zwłaszcza że opłaty na mim są znacznie niższe niż koszty utrzymania obiektów


SK1968
Obywatel
Posty: 66
Rejestracja: 04-01-2011, 23:39

Post autor: SK1968 »

starówka pisze:pomyliłeś Kapłonówkę z Chyszowem, ale dzięki za rozpoczęcie i przedstawienie "majątku" "zarządzanego" przez TM
Może nie za bardzo po "polskiemu" tam pisze , jednak nie widzę pomyłki w opisach :roll:

... swoją droga "kapłonówka" czy "kapłanówka" , od czego wzięła się nazwa i w którym roku powstało to targowisko ?

Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

KAPŁONÓWKA od sprzedawanych kapłonów , a nie Kapłanówka od sąsiadujących czarnych w pobliżu, plac ten pochodzi z początku lat 80-tych, kiedyś mieścił się w pobliżu ulic Mostowej i Warzywnej, tam gdzie dziś budowany jest parking przy przychodni plus droga łącząca nowy most ze Starodąbrowską

pomyłką ( w opisie powyżej ) jest to że na Kapłonówkę, prawidłowo powinno być że to na Chyszów przenosi się handel ze starego placu czyli Kapłonówki przy Fatimskiej,
a co do samego placu to zbawienie dla miasta, wreszcie zapanuje porządek w tej części Tarnowa, nie będzie walających się reklamówek na Słonecznej, Fatimskiej, Sitki


MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

Moim skromnym zdaniem jak zwał tak zwał , niech będzie kapłonówka. Czy ją pomyliłem póki co nie wiem , bo jak wiadomo handel na kapłonówce jest nadal a i nowy plac na Chyszowie również działa od 4 Grudnia został otwarty na potrzeby giełdy samochodowej.

W sumie jest to dla mnie dziwne , bo jeżeli jako tako Plac już funkcjonuje to dlaczego nie przeniesiono kapłonówki przed świętami , tylko czekają na luty-marzec.

Co do opłat póki co chyba nie ma jeszcze cennika , bynajmniej ja nic o tym nie słyszałem.
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradze

Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Na Burku wiszą oferty wynajmu budek na Chyszowie - cena najmu za rok nie pokrywa nawet kosztów wstawienia stolarki okiennej, nie mówiąc już o reszcie inwestycji


A co do przesunięć czasowych to jak zwykle ruch oporu handlarzami zwany napisał gdzie trzeba, wytarł klamki w urzędach, otrzymał poparcie kilku radnych i po raz kolejny jest czasowa obsuwa, myślę że jak tak dalej pójdzie to dopiero dźwigi budowlane usuną terrorystów z placów


MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

starówka pisze: cena najmu za rok nie pokrywa nawet kosztów wstawienia stolarki okiennej, nie mówiąc już o reszcie inwestycji
No tak ale nie podałeś jaki jest tam metraż tych lokali , zresztą nie oszukujmy się najdroższym placem jestem pewny że to Burek w Centrum.

Na ten temat się mogę wypowiedzieć bo handlowałem tam kilka ładnych lat ceny z kosmosu

Może tak na szybko stół ma długości 3 m szerokości 0,5 m , teraz metr stołu od przemysłówki kosztuje 8 zł , a więc mając 3 stoły ( ja tak miałem ) mam 9 metrów na 0,5 co daje nam razem

9 m x 0,5 ( 8 zł metr ) = 4,5 metry kw

4,5 m x 8zł = 36 zł dziennie

36 zł x 24 dni Handlu = 864 zł ( Miesięcznie )

Mało tego dochodzi rezerwacja miejsc 50 zł miesięcznie od 3 metrów ( czyt. stołu )

Więc mając 3 stoły płacimy 150 zł

Sumując

1 miesiąc na placu targowym Burek kosztuje mnie:

864 + 150 = 1014 zł

Mało ??

Do tego posiadałem budkę taką co sprzedają Kwiaty jak się nie mylę to ma 3 x 3 ( 9m
metr ów kwadratowych ) miesięczny koszt ( zależy od przetargu jaki był ) 370 zł + Prąd

W sumie miesięcznie z mojej kasy znikała pora sumka za metraż
13,5 Metra kwadratowego

1384 Złotych Polskich

I teraz mi powiedzcie czy za takie pieniądze nie znajdę Lokalu , a o warunkach Handlu nie wspomnę. ( znaczy ja już nie co inaczej swój towar sprzedaję )

Deszcz leje się na głowę , śnieg ślisko tragedia , Lato upał stańcie pod blachą w 40 st upale efekt gotowania ( jajek macie murowany )

A już nie daj Bóg zgłosić w TM że coś nie teges albo żeby poprawili to można usłyszeć Tekst " Nie mamy pieniędzy na remont "

Wiem jedno połowę Tych Inkasentów , Kierowników , Biurowych Pań wywalić a i kasy nie co więcej by zostało.
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradze

Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

MaRiO pisze:Wiem jedno połowę Tych Inkasentów , Kierowników , Biurowych Pań wywalić a i kasy nie co więcej by zostało.
W pełni się z Tobą zgadzam, co do stanu kadrowego tej organizacji.
Tylko napisz jaką kwotę tak naprawdę płaciłeś i ile z tego było na kwicie. Co innego jest w cenniku a tak naprawdę nikt nie patrzy jak mocno Twoje stoisko wystaje poza budkę lub stół.


MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

starówka pisze: Tylko napisz jaką kwotę tak naprawdę płaciłeś i ile z tego było na kwicie.
TO jest Dokładna Suma którą płaciłem , i uwierz mi że tyle ze mnie zdzierali miesięcznie.Część Kwitów jak i Rachunków leży pochowana na strychu , bo myślałem że będę to mógł to jakoś sobie odbić , niestety księgowa mnie naprowadziła na normalną drogę.

Zresztą możesz się przejść kiedyś na Plac do dzisiaj Handluję Tam Kobieta koło 50 Lat zniczami , jest na Vat to Ci powie jak to wygląda jeszcze bardziej Oficjalnie.
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradze

Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Za taką miejscówkę to i tak nie jest wygórowana kwota, a co do warunków, to jest takie powiedzenie "widziały gały co brały". Skoro ludzie stoją w takich warunkach, to nikt mi nie powie że tylko dlatego że nie mają innego zajęcia, na placu powstawały małe fortuny, wszyscy nieźle doili, a dziś raban bo chcą zlikwidować. Handlując w lokalu wynajętym na mieście czy to w galerii sam też musisz zainwestować, handlującym na placach zawsze wszystko się należy, to miasto ma im budować, dawać bo oni jakąś chyba misję mają.
3150ml ARh- & DKMS


MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

Za taką miejscówkę to i tak nie jest wygórowana kwota
No ja Cię bardzo proszę , twierdzisz że nie jest wygórowana cena , w tej chwili wynajmuję 3 murowane garaże o powierzchni 40 metrów kw i płacę 600 zł miejsce centrum Kaczkowskiego na magazyn w sam raz
to jest takie powiedzenie "widziały gały co brały"
Zgadza się ale po co te Wszystkie Obietnice w połowie lat 90 że plac zostanie z modernizowany , zdajesz sobie sprawy ile pieniędzy zostało wyrzuconych w błoto na projekty.
Chyba do dzisiaj można zobaczyć u kierowników projekty za kadencji Pani Dyr. Marnik i Pana Dyr.Bielawskiego , a jak mało to już za Dyr.Chrobaka powstało 3 projekty po co i na co to komu jak i tak Plac chcą zlikwidować.
Skoro ludzie stoją w takich warunkach, to nikt mi nie powie że tylko dlatego że nie mają innego zajęcia, na placu powstawały małe fortuny
Ja odpowiem na ten cytat za siebie.

Jeżeli prowadzę firmę od 98 roku i pracuje sam na siebie wiem ile zarabiam , nie narzekam , żyję mi się dość dobrze i jak pisałem na początku zaczynałem na Burku to po co coś zmieniać jak nie jest źle. Mam iść do pracy za 1,000 zł ?? tylko miałem właśnie dość tych warunków za takie pieniądze , i dlatego od 2 lat inaczej trochę działam ( dalej w handlu ) a z burkiem mam tylko taką styczność że dostarczam tam towar jak ktoś zamówi.Ale to chyba najmniej ważne kto ile zarabia , i kto ma jaką fortunę.
a dziś raban bo chcą zlikwidować.

Większość tam handlujących na Budkach stoi z dziada pradziada , to teraz mi powiedz gdzie taka starsza Kobieta Lub Pan ma iść do pracy jak któreś z nich spędziło w Handlu powiedzmy 40-50 lat dziwisz się że się oburzają ?? bo ja nie , kto im da na chleb.

Na sam koniec na piszę żeby nie było że jestem za pozostawieniem Placu , że go Bronię , po prostu odpisałem na nie które cytaty.A co będzie z Burkiem to już raczej mnie najmniej interesuje.

Pozdrawiam.
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradze

ODPOWIEDZ