Targowiska Miejskie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Targowiska Miejskie mają konkurencję , którą wyhodowali sobie pod bokiem.
Najdziwniejsze (a może normalne) jest to że TM nie potrafiły (lub nie chciały) uruchomić handlu na Chyszowie przez cały tydzień. Prywatny przedsiębiorca zaryzykował i prawdopodobnie wiele krwi napsuje Dyrekcji TM.

Pragnę się tu zapytać - zwłaszcza Radnych obecnych na forum - jak długo jeszcze Targowiska nie będą rozliczane za efekty a jedynie będą tworzyć koszty i kolejne etaty.


okazik.zenit
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 21-01-2012, 00:34
Lokalizacja: D.H. ZENIT
Kontakt:

Post autor: okazik.zenit »

nie słyszałem wcześniej o tym pomyśle ze Strefa Wolnego Handlu, ciekawe jak to wypali, zapowiada się ciekawie, w weekendy ludzi na pewno będzie, a w tygodniu..

dla kupujących większego znaczenia nie ma czy właściciel jest prywatny czy publiczny, ważne żeby warunki były przyzwoite no i towaru dużo do wyboru w dobrych cenach, fajnie że się te wszystkie targowiska w jednym miejscu budują, człowiek nie musi po całym mieście jeździć
GAD¯ETY&UPOMINKI
C.H. ZENIT

Odbierz rabat 25%Ą Sprawdź: facebook.pl/okazik.zenit


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

okazik.zenit: Za około 3 tygodnie ruszają ze strefą wolnego handlu. To chyba Pan A. Jędryka robi konkurencje TM.
Z tego co się zapowiada będzie całkiem przyzwoicie, sporo miejsc już jest wykupionych, nawet przy tak niskiej reklamie.

Ciekawe jak to wpłynie na same TM :)
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

sybirak
Prytan
Posty: 270
Rejestracja: 17-02-2010, 16:51

Post autor: sybirak »

imlazy pisze:Ciekawe jak to wpłynie na same TM :)
Bardzo. Jak jeszcze będzie miał darmowy parking dla klientów to TM mogą zwijać interes. I dobrze. Chytry dwa razy traci...

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

imlazy, słowo-klucz "Miejskie", czyli im wisi czy będzie handel czy nie - pensyjka się należy.

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

A może o to własnie chodzi by tematem targowisk zajął się prywaciarz. Może od początku to byla jakaś podpucha by stymulować niedochodowy rynek. Konkurencja sie pojawia, zamiast walczyć oddzadzą pole (bo po co dwa miejskie targowiska jak wystarczy jedno), miasto zwinie swój kram i w to miejsce np. właduje jakże potrzebny i "trendy" Park&Ride.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

misha: Jak na podpuche to wydali naprawdę sporo kasy na to :)

Z ciekawości byłem zobaczyć jak to wygląda z bliska - no no no :) Nie jest źle. Dużym atutem będzie zadaszona hala :)
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

Imlazy, kiedy w to miejsce ładowali taką kase to nikt* specjalnie nie przejmowal się budżetem a o pustkach w kasach miejskich zrobiło się głośniej dopiero gdzieś w połowie 2011, gdy plac Chyszów był już oddany.

* - poza Rojkiem, ktory jak tylko przegrał wybory to zaczął narzekać, na cokolwiek co działo się w mieście bo wpływało na coraz większe zadłużenie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

A co powiecie na nowy projekt placu Bema, który ma być wkrótce wprowadzony do realizacji. Jak dla mnie to robienie dobrze kilku wiejskim handlarzom za pieniądze z miejskiej kasy.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Nie wiem jak wygląda projekt, ale to targowisko niech sobie tam będzie, choć w sumie zaraz obok ( nie na samym placu ) jest większe, więc mogli by coś nietargowiskowego tam zrobić.

A wiesz może co tam było kiedyś ? Tzn 20 - 40 - 80lat temu ? Pytam 'bo ja' nietutejszy :)
Im Lazy and I like it


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: petr »

pozdrawiam
petr

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Petr mnie uprzedził ;)

Handel na burku (głównie żywnością) jest prowadzony od początku XIX wieku, wcześniej był tam szpital św. Ducha.
Więcej:
http://tarnowskikurierkulturalny.blox.p ... Burek.html
Załączniki
Tak wygl±da³ na pocz±tku XX wieku
Tak wygl±da³ na pocz±tku XX wieku
Ostatnio zmieniony 09-03-2012, 13:07 przez Baxon, łącznie zmieniany 1 raz.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

To w takim razie jestem za usunięciem tych budek które są teraz ale nie budowaniem nowych. Niech sobie będzie plac, na którym babcie z okolic mogą sprzedać swoje rzodkiewki czy co tam mają, ale bez budek - bo to nie będzie ładne.
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

A na płycie rynku chcesz jatki i kramy?


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

'jatki' ?
Przyznam, że dawno na rynku nie byłem więc nie wiem co tam mamy.
Im Lazy and I like it

ODPOWIEDZ