Targowiska Miejskie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Starówka ma rację. Karaibski parasol pasuje do plaży na Karaibach, a nie do otoczenia zabytkowych kamieniczek. To, że coś tam stoi od lat, nie oznacza, że jest dobre.

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

No i dobrze - na Karaibach gorąco a Tarnów to "polski biegun ciepła" przecież;) Jakby iść tym tokiem rozumowania to możemy popaść w jakąś paranoje. Budka z piwem musiałaby być kryta drewnianym gontem...i koniecznie XVI-wiecznym. wtedy to bedzie takie tradycyjne - tarnwskie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

misha, przestań p..., chcesz być hajterem idź na Onet
zobacz jakie powinny być parasole i ogródki, poczytaj wytyczne plastyka i konserwatora, a później komentuj

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

Przyganial kocioł garnkowi. Parasole maja być białe, loga browarow moga być na falbanach, nie mogą być umieszczone w tarczy parasola. Parasole z tego co wiem mają mieć odpowiednie wymiary. Tyle. Coś się nie zgadza? O budce z dystrybutorem nie ma wzmianki. Jeśli jest - znajdz i zacytuj.
Tobie nie pasują ogródki, które w ostatnich 3 latach zdecydowanie wyładniały - mają stylizowane ogrodzenia, są podświetlane, czasem znajdziesz pledy by się okryć gdy się zrobi wieczorem chłodniej.
Mi nie pasują wspomniani panowie po spożyciu - zdecydowanie bardziej nie pasują do reprezentatywnej części miasta. Leżą w podcieniach, sikają pod siebie i brzydko pachną mimo, ze w miescie calkiem niedaleko mają ze 2 łaźnie dla bezdomnych, gdzie mogą się umyć.
Wrzyciłeś zdjęcie z parasolami i ich się doczepiłeś - popatrz dalej na elewacje kamienic. No arcydzieło renesansu - tylko czemu takie zaniedbane. To nie razi? Razi cie pojedynczy daszek przenośnego "straganu" o średnicy ok 1,5 m?
I kto tu jest onetowskim hajterem?


Elefem
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: Targowiska Miejskie

Post autor: Elefem »

Czy w piątki rano na targowisku Chyszów można spotkać wystawców mebli (krzesła, stoły, wypoczynki) np. z Kalwarii Zebrzydowskiej, podkarpackiego woj. ? Podpowie ktoś czy opłaca się podjechać?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Targowiska Miejskie

Post autor: Cubaza »

Meble tak, ale nie wiem czy aby na pewno z tych konkretnych miejsc.


Elefem
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: Targowiska Miejskie

Post autor: Elefem »

Ok, dziękuję. Chodzi mi o ogólną wystawkę mebli i możliwość pogawędki z wytwórcami. Byłem tam przed covidem i nie wiem czy taka sprzedaż na targowisku dalej funkcjonuje.

ODPOWIEDZ