Tarnów - Rzeszów porównania

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

:)
Dwukropek i zamknięcie nawiasu zwykłego? O co chodzi?

Może pisz po naszemu, tak, żeby wszyscy zrozumieli?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Wracając do tematu: nie ma czego porównywać. Byłem dzisiaj w Rzeszowie (ostatnio dość często jak na mnie tam zabawiam). Nowe budynki , drogi itp, to o czym pisał Lord. Jedyne co mnie denerwuje to te rozdzielacze pasów na drodze ( E4), jak to jest bezpieczne to ja dziękuje.... .
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

trix pisze:Wracając do tematu: nie ma czego porównywać. Byłem dzisiaj w Rzeszowie (ostatnio dość często jak na mnie tam zabawiam). Nowe budynki , drogi itp, to o czym pisał Lord. Jedyne co mnie denerwuje to te rozdzielacze pasów na drodze ( E4), jak to jest bezpieczne to ja dziękuje.... .
Trixie, że ty doceniasz starania Prezydenta Tadeusza Ferenca z SLD ;-) cieszy mnie to bardzo! ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Jakub Kwaśny pisze:Tadeusza Ferenca z SLD
Kuba, to się nazywa wyjątek potwierdzający regułę. Reszta to 'panowie samochodziki' :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3587
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Keleos pisze:W autobusie dziś widziałem plakat: Pracownia Psychologii Pracy.
Mniej jazdy autobusami, a więcej woli zgłebienia tematu. Prezydenta Bydgoszczy ciężko posądzić o próbę utrudniania życia Lordowi Ruthwenowi...
http://samorzady.pb.pl/2360680,62718,pp ... e-wyzwanie
Tak jak i Prezydenta Ścigałę, który żalił się ostatnio na miny przeciwczołgowe na drodze o nazwie PPP w odpowiedzi na zapytanie o nikłe wykorzystywanie tej formy finansowania.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

To teraz dla kontrastu wylicz te miliony osób, które nie używają tajemniczych skrótów w rozmowach z ludźmi spoza ich branży.


grosik69
Obywatel
Posty: 12
Rejestracja: 02-02-2011, 19:03

Post autor: grosik69 »

ktoś się chciał wylaszczyć ;)

Swoją drogą dla mnie ppp to zawsze będzie parytet siły nabywczej (purchasing-power parity).
No ale w pulsie biznesu inaczej napisali :)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3587
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Keleos pisze:To teraz dla kontrastu wylicz te miliony osób, które nie używają tajemniczych skrótów w rozmowach z ludźmi spoza ich branży.
Ale pisaliśmy o branżowej sprawie! :mrgreen: Właczasz się do dyskusji w temacie "Tarnów Rzeszów porównanie" i tworzysz już któryś niemerytoryczny post. Może najpierw obadaj temat zanim się wpiszesz,co?
Sądzac po ilości wpisów grosika to z pewnością to nie ja chciałem błysnąć.(bynajmniej PPP tajemną wiedzą nie jest skoro nawet wielce zaskoczony Lord Ruthwen wymienił rozwinięcie skrótu)...
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

PPP tajemną wiedzą jest, wymieniłem, ale co z tego, że ja wiem, skoro inne osoby czytające temat nie wiedzą?
Dodatkowo piszesz, że PPP leży w branży porównania Tarnowa i Rzeszowa, nie, nie leży. Porównanie to porównanie, ma być zrozumiałe dla laika.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3587
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

LordRuthwen pisze:PPP tajemną wiedzą jest, wymieniłem, ale co z tego, że ja wiem, skoro inne osoby czytające temat nie wiedzą?
Dodatkowo piszesz, że PPP leży w branży porównania Tarnowa i Rzeszowa, nie, nie leży. Porównanie to porównanie, ma być zrozumiałe dla laika.
Zrzędą jestes chyba nie bez powodu. :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Z wyboru, mój drogi, z wyboru :P


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

To po co porównujecie te dwa miasta, skoro jesteście 'w branży'? Wy wiecie swoje i Wam porównania są zbędne.

Skoro jednak wzięliście się za porównywanie na publicznym forum to rozumiem, że chcecie coś uzmysłowić szerszej publice.
Mr Greenback pisze:Partnerstwo Publiczno Prawne. Skoro wiesz to nie rżnij głupa.
Partnerstwo Publiczno Prawne czy Partnerstwo Publiczno Prywatne?
Już sam zamotałeś.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A skąd wniosek, że jestem "z branży"?
Tak się głupio składa, że nie jestem ale się w tym orientuję mniej lub bardziej.

A porównanie jest potrzebne, może przeczyta nasze wypociny (porównania poszczególnych części całości) ktoś mądry, wyciągnie z nich wnioski i zacznie coś działać (a w tej bajce smoki były?).

Moje utyskiwania na Tarnów są spowodowane niczym innym jak chęcią piętnowania partactwa, na przykład przy remontach dróg, w porównaniu ich do takiej samej roboty w innym mieście (w tym przypadku w Rzeszowie), gdzie ulice wytrzymują po kilka(naście) lat w dobrym stanie i nie pękają.
Dodatkowo cały rozwój, którego moglibyśmy się uczyć od innych, gdyby nie cała masa "specjalistów" zasiadających w UM odpowiedzialnych za rozwój miasta, inwestycje, a których ja bym dawno wywalił na zbity ryj za to co się dzieje.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Trixie, że ty doceniasz starania Prezydenta Tadeusza Ferenca z SLD ;-) cieszy mnie to bardzo!
Nigdy nie twierdziłem że w SLD nie ma jakiegoś odszczepu ludzi normalnych, jednak przyćmiewa go idiotyczna większość. Tak że zgaś podjar.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

znalezione w sieci :)


Stronniczy przegląd historii (czyli o tym, że Rzeszów Tarnówowi do pięt nie dorasta):

- nadanie praw miejskich:
Tarnów: 7 marca 1330 r. przez króla Polski Władysława Łokietka;
Rzeszów: 24 lata później – w 1354 r. – przez Kazimierza Wielkiego

- budowa zamku:
Tarnów: rozpoczęta w 1329 r. i ukończona rok później przez Spycimira Leliwitę;
Rzeszów: rozpoczęta dopiero w 1600 r. przez Mikołaja Spytkę Ligęzę

- kościół parafialny:
Tarnów: wzniesiony zaraz po zlokalizowaniu miasta;
Rzeszów: 1363 r.

- Hetman Jan Tarnowski:
Tarnów: urodził się w 1488 r.;
Rzeszów: nikt o takim nazwisku sie tu nie urodził.

- budowa ratusza:
Tarnów: przebudowany (!) w latach 60-tych XVI w. przez Jan Marie Padovano;
Rzeszów: wzniesiony przez Ligęzę w 1591.

- otoczenie miasta murami obronnymi:
Tarnów: pierwsza polowa XV wieku;
Rzeszów: 1627 r.

- zabór austriacki:
Tarnów: władze zaborcze przyczyniły się do rozwoju miasta, sprzyjało temu m. in. przejęcie go z rąk prywatnych;
Rzeszów: tracił na znaczeniu jako ośrodek miejski.

- wybuchy:
Tarnów: tutaj 18 lutego 1846 r. wybuchła rabacja chłopska pod dowództwem Jakuba Szeli;
Rzeszów: tu wybuchały jedynie liczne pożary.

- wyzwolenie z zaborów:
Tarnów: był pierwszym miastem w Polsce (!), które wyzwoliło sie spod okupanta, dokładnie w nocy z 30 na 31 października 1918 r.
Rzeszów: standardowo, wtedy kiedy wszyscy inni.

- doprowadzenie linii kolejowej:
Tarnów: 1852 r.
Rzeszów: 1858 r.

- dbałość o drobiazgi:
Tarnów: w 1858 r. Szymon Reiter załozył fabrykę zapałek;
Rzeszów: na mogile zabitych 13 sierpnia 1769 r. w bitwie pomiędzy konfederatami a oddziałami rosyjskimi Polaków usypano kopiec ziemny.

- związki ze Wschodem:
Tarnów: uchwałą z dnia 1.01.1892 w Tarnowie wprowadzono czas środkowoeuropejski;
Rzeszów: w 1863 r. przedłużono linię kolejowa do Lwowa.

- związki z Zachodem:
Tarnów: w XVI w. osiadła w Tarnowie liczna kolonia Szkotów;
Rzeszów: w 1430 r. Rzeszów otrzymał prawo pędzenia bydła aż do Niderlandów.

- związki z Południem:
Tarnów: włoski rzeźbiarz Jan Maria Mosca wyrzeźbił jeden z największych i najpiękniejszych w Polsce pomników nagrobnych doby Renesansu;
Rzeszów: w XVI w. Rzeszów regularnie łupili Tatarzy i Wołochowie.

- stosunek wobec Tadeusza Kościuszki:
Tarnów: 7 IV 1894 hucznie obchodzono setną rocznicę złożenia przysięgi narodowej na rynku krakowskim;
Rzeszów: rzeszowianie o cztery lata spóźnieni odsłaniają pomnik Kościuszki w 1898.

- elektryczność:
Tarnów: 1910 r.;
Rzeszów: 1911 r.

- wodociągi:
Tarnów: 1910 r.;
Rzeszów: zakładanie sieci rozpoczęto w 1911 r.

- tramwaje:
Tarnów: pierwszy wyjeżdża na ulice miasta 25 września 1911 r.;
Rzeszów: mieszkańcy tego miasta, żeby zobaczyć tramwaj, musieli jechać do Tarnowa.

- stosunek do kultury:
Tarnów: Jerzy Braun napisał tutaj w 1918 r. "Płonie ognisko i szumią knieje";
Rzeszów: w latach 50. ubiegłego wieku wybudowano Dom Handlowy "Delikatesy".

- pierwszy duży zakład:
Tarnów: na początku 1927 r. rozpoczęto budowę Państwowej Fabryki Związków Azotowych;
Rzeszów: w latach 1937-1939 powstały Państwowe Zakłady Lotnicze.

- wybuch II Wojny Światowej:
Tarnów: 28 sierpnia 1939 r. na tarnowskim dworcu kolejowym wybuchła bomba zegarowa pozostawiona przez niemieckiego sabotażystę;
Rzeszów: tak jak wszędzie: 1 września 1939 r.

ODPOWIEDZ