Tyle zostało po "Pierwszym Niepodległym"

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Tyle zosta³o po "Pierwszym Niepodleg³ym"

Post autor: hurricane »

Niepodległość zaczęła się w Krakowie.

31 października 1918 roku Kraków jako pierwsze polskie miasto odzyskało niepodległość. Od tej chwili mija właśnie 91 lat.
(...)
Takie wpisy pojawiały się w lokalnych portalach internetowych, w prasie, nawet na stronie województwa małopolskiego... Prezydent Jacek Majchrowski tętni dumą, choć obchody 91. rocznicy nie są aż tak spektakularne...

Tyle zostało rok później po naszym "Pierwszym Niepodległym"... szkoda... było pięknie, wychodzi jak zwykle... po tarnowsku, w tym roku obchodów w "Pierwszym Niepodległym" w dniu odrzucenia jarzma zaborcy nie było... szkoda, bo tylko potwierdza, że zeszłoroczne wydarzenia były piarowską pokazówką bez chęci kontynuacji i podtrzymywania... szkoda...


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

prawda, szkoda...

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jak ktoś nie ma pomysłu na promocję to tak właśnie robi. Co chwila nowe pomysły na które się rzuca, a potem wyrzuca. Ciekaw jestem co promocja wymyśli na rok 2010? "Najbardziej okrągłe" a może "najbardziej wykostkowane"?


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

30.10 - uroczysta sesja rady miejskiej i rady powiatu; flagi dla kierowców (chociaż widziałam je głównie na taksówkach) i chyba tyle tej Niepodległości w tym roku w pierwszym niepodległym. 11.11 świętować już będą wszystkie miasta.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A ja się zapytam, gdzie się podziali nasi krzykacze?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Miałem o to samo zapytać (zapewnei nie chodzi tu o mnie bo ja nie wychwalam prezydentury pana S pod niebiosa). Nawet jedna z osób przedstawiało to jako dorobek prezydentury pana S.
Goscinny pisze:może "najbardziej wykostkowane"?
Na dzień dzisiejszy to by było najbardziej adekwatne.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

No popatrzcie..a zaraz na TVP2 program "Tarnów droga do niepodległości"

czyli (cytuje) "Opowieść o mieście, które pierwsze podporządkowało się nowo powstałemu polskiemu rządowi w Warszawie i 31.10.1918 roku pozbyło się wojsk okupacyjnych, stając się pierwszym miastem odrodzonej II Rzeczpospolitej. Autorzy, kreśląc przełomowy moment, odwołują się do historii Tarnowa, przedstawiają też postaci ważne dla miasta. Przewodnikami i narratorami będą historyk Piotr Filip i Kazimierz Bańburski, kustosz Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Głos zabiorą także ludzie, których dzieciństwo i młodość przypadły na czasy II Rzeczpospolitej."


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

to jeszcze trzeba zapytać czy TVP2 to tak z własnej inicjatywy pokaże, czy też miasto zapłaciło za coś takiego, tak jak płaci za program 'W ciepłym mieście' pokazywany w TVPInfo czyli dawnej TVP3 Kraków....


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

tego nie wiem, ważne że program był, nawet ciekawy.


kato
Rhetor
Posty: 2697
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

W sumie film był fajny.
Ryszard Ścigała, jako następca Tertila... bezcenne.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Trzeba Prezydentowi przyznać, że co jak co, ale piar ma znakomity :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Kiedy powtórka? :) No chyba, że teraz ten film/program będzie wyświetlany na ekranie diodowym koło Świtu 24 h. :)


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Niestety troszkę sie spóźniłem i włączyłem gdzieś w połowie ale przyznam, że program ciekawy. Jeżeli wie ktos o jakiejś powrótce to niech da znać.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Podpisuje sie, widziałem samą końcówkę.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

gdyby miasto miało dobre PR, to na stronie www miasta znalazłyby się linki do tych programów w wersji na YouTube albo na stronach internetowych telewizji.... żeby mogli je obejrzeć ludzie, którzy nie zdążyli na emisję.

ODPOWIEDZ