Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

green123
Archont
Posty: 868
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: green123 »

Goscinny pisze:W sensie kandydat Korwina?
To koalicja wszystkich środowisk nazywanych "propolskimi". Korwin, Bosak, Liroy. Narodowcy

Mnie najbardziej ciekawi czemu ich w ogóle nie pokazują w telewizji mając 5% w sondażach. Partia wiosna jest ciągle w tvn, o konfederacji ani słowa.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: LordRuthwen »

Bo "narodowcy" nie są żadnemu z mediów na rękę, nurty w mediach są dwa: za pisem albo przeciw pisowi, znaczy za peło.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: kari »

A gdzie można zobaczyć całą listę kandydatów?

Swoją drogą Ciesielczyk startując z list Konfederacji będzie musiał "jechać" po kolegach i koleżankach z Koalicji Obywatelskiej, z której to list dostał się do rady.
Ciężko zrozumieć tego człowieka.

Już teraz dodaje posty o nowym zastępcy prezydenta.
Wiem jedno- będzie ciekawie.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: defekator »

LordRuthwen pisze:Bo "narodowcy" nie są żadnemu z mediów na rękę, nurty w mediach są dwa: za pisem albo przeciw pisowi, znaczy za peło.

"Korwin i minionki" ;) są jednak teoretycznie na rękę mediom nie lubiącym PIS. Bo jak PO wyborców raczej nie odbiorą to PISowi już owszem. Ale media nie lubiące PIS jeszcze bardziej nie lubią Korwina. Stąd tak jedne jak i drugie ich ignorują.
kari pisze: Swoją drogą Ciesielczyk startując z list Konfederacji będzie musiał "jechać" po kolegach i koleżankach z Koalicji Obywatelskiej, z której to list dostał się do rady.

Myślisz, że to będzie jakiś problem :P
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: Jan Kowalski »

Nie zagłosowałbym na taki mix, chociaż na Korwina mi się zdarzało, ale teraz dali dodatkowy argument w postaci doboru takich oszołomów jak Ciesielczyk. W skali Polski jest on nikim - zapchajdziurą na listach, ale lokalnie ludzie go znają, tym samym robi krecią robotę ugrupowaniu.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


green123
Archont
Posty: 868
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: green123 »

Układy list będą najpóźniej do 16 kiedy będzie ostateczny termin wyników. Jednak Ciesielczyk jest dosyć rozpoznawalny to zbierze sporo liczbę głosów. Jest nawet na konwencji konfederacji w 3h i przeczytali go i dużo osób mu klaska bo nie wie co to za człowiek. Czemu on poszedł do nich to ja nie wiem. Ciepiela nie da mu jakieś funkcji jakiegoś przewodniczącego rady nadzorczej czy coś w tym stylu. Teraz Ciesielczyk przerzucił się w atakach z Kwaśnego na większego wroga jakim jest Kwiatkowski. Jestem ciekaw następnej sesji.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: defekator »

green123 pisze:Czemu on poszedł do nich to ja nie wiem.
Porównaj ile wynosi pensja radnego w Tarnowie a ile europosła ;) Natomiast Konfederacja to zbiór osób o tak szerokim spektrum (od libertarian przez narodowców do zaciekłych przeciwników aborcji) że i Ciesielczyk doskonale się tam znajdzie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: kari »

Klaskali każdemu, w końcu to konwencja. To jest taka zbieranina, totalny misz-masz. Wydaje mi się, że temat Ciesielczyka należy kontynuować w innym wątku.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: Goscinny »

Nadzwyczajna sesja trwa - m.in. o nauczycielach. pisowscy radni mają już nowy przekaz dnia i nic z tej gadaniny nie wyniknie.
Ale za to dowiedziałem się, że w Tarnowie mamy coś takiego co się dumnie nazywa: "Grafitowa Aktywna Przestrzeń". Co to ***** jest? Oświeci mnie ktoś?
A wiem o niej z tego dokumentu: http://tarnow.esesja.pl/zalaczniki/4420 ... 397133.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: Goscinny »

Przejrzałem sobie ten dokument, żeby zobaczyć na co miasto i UE może dać kasę.
Większość to po prostu remonty budynków,
ale jest kilka pozycji, które mnie po prostu ciekawią - co to za twory, co to ma być itd.

1) ta Grafitowa Aktywna Przestrzeń - Google nie zwraca NIC, a chyba powinno skoro z UE chcą pozyskać grubą kasę.
2) poz. 55 - Bulwary Wątok - Najświętszej Marii Panny - jakaś prywatna firma chce zdobyć dofinansowanie na to. Chciałbym wiedzieć co chcą tam zrobić
3) poz. 63 - Nowe przestrzenie Zdarzeń - ponad 4 miliony na coś przy Wątoku. Ale na co konkretnie?
4) poz. 84 - "Koci Zamek" - to jeszcze jest zabytek? Po tylu doróbkach i przeróbkach?
5) poz. 86 - "Nowy Świat - nowa jakość życia". Jakaś prywatna inicjatywa - tytuł mnie zaciekawił, ale oczywiście Google milczy. Jakiś tajemniczy projekt :)
6) poz. 96 - "Blok, podwórka, kamienica - ożywiła się dzielnica". Miasto z naszej kasy przeznaczyło na to 1,5 mln. Nic o tym programie w Tarnowie nie znalazłem, a 1,5mln + 2,5mln z UE to nie są małe pieniądze
7) poz. 110 - "Centrum Administracyjno-mieszkaniowo-usługowe" - firma GABO wyliczyła to na 80 mln! Jedyną informację o tym znalazłem na.... Agorze :) wygląda to na teren "Pralfy"
8) poz. 125 "Sto róż Rynku" - 8mln - też jakiś tajny projekt :)

Jednak coś znalazłem - co prawda jedno, dwa zdania o niektórych projektach, ale lepsze to niż nic.
O Grafitowej Przestrzeni nadal cisza :)

http://www.rpo.malopolska.pl/download/p ... Tarnow.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

ps: UE to jednak jest naiwniak. Jak z UE próbować uzyskać 60 mln na budowę bloku mieszkalnego? Wystarczy coś takiego:
"Centrum administracyjno-mieszkaniowo-usługowe, z pulą mieszkań przeznaczonych dla ofiar przemocy w rodzinie i samotnych matek, zagospodarowanie terenów poprzemysłowych".


green123
Archont
Posty: 868
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: green123 »

Miałem przenieść temat gdzie indziej, ale akurat odnosi się do dzisiejszego głosowania. Co ten Ciesielczyk wymyśla to przechodzi ludzkie pojęcie ;d.
Obrazek

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: LordRuthwen »

Nie czaję... znaczy prezydent nie wie i trzeba go informować?

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: Jan Kowalski »

Ciesielczyk chciał pokazać, że idzie ramię w ramię z PiSem, a jego koalicja z zażenowania wstrzymała się od głosu :D
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: figa »

Goscinny pisze:
Jednak coś znalazłem - co prawda jedno, dwa zdania o niektórych projektach, ale lepsze to niż nic.
O Grafitowej Przestrzeni nadal cisza :)

http://www.rpo.malopolska.pl/download/p ... Tarnow.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Jaki to jest ciekawy dokument...
A Grafitowa Przestrzeń jest nader interesująca :)

ODPOWIEDZ