Pytanie o zamek tarnowski i mury obronne Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

''jednak nie zdążył przed opuszczeniem kraju podpisać umowy notarialnej. Mimo to rodzina książęca chce pełnić funkcje właścicielskie''

A dlaczego ma nie pełnić? Na wszystko trzeba mieć papier przecież to proste jak budowa cepa Sanguszkowie są w księgach i są właścicielami wiadomo że wygrają w sądzie.
Niech miasto kupi i po sprawie bo i tak tam wszystko jest w stanie agonalnym ja nawet bym tego ruinami nie nazwał .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Miasto woli się droczyć i mówić że czarne jest białe. Mają księgi wieczyste ale i tak upierają się przy swoim. Czyli wygląda to tak, "wiem że nie mam racji ale i tak będę rżnął głupa bo i tak mi to wisi". Wcale nie dziwię się Sanguszkom, że nikt się nie pojawił na rozmowach. Bo i po co jak ci sami urzędnicy nadal będą forsować swoją chorą historyjkę o przekazaniu wzgórza przez dobrego wujka.


Autor tematu
tarnowianin1330
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 05-03-2011, 16:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: tarnowianin1330 »

Polecam wybrać się na zamek.Można bez większego problemu podejść pod pozostałości bastei północno-wschodniej.Jak przyjdzie wiosna z powodu zarośli będzie dużo gorzej się tam dostać.

Kilka słabych fotek zrobionych telefonem.
Załączniki
Zdjêcie0162.jpg
Zdjêcie0163.jpg
Zdjêcie0164.jpg
Zdjêcie0165.jpg
Zdjêcie0166.jpg
Zdjêcie0167.jpg
Zdjêcie0168.jpg


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Fajne fotki.Pokazują dobrze stan murów. Aż żal patrzec jak się to rozpada.


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Post autor: dzik »

Polak Szkot dwa bratanki*

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Genialne: "miasto chce wezwać właściciela do zapłaty zaległych podatków za to miejsce."
Czyli: zapłaćcie podatki choć uważamy, że to teren miejski ;)

"urząd musiałby zapłacić za jedną z trzech działek na Marcince milion złotych lub przekazać za to inną działkę w mieście. Magistrat nie zamierza się jednak zgadzać na takie rozwiązanie."

Oj tam, oj tam - jakoś z innymi potrafi się zamienić na działki i to niekorzystnie, a tutaj nie potrafi?


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Ponad 3 lata temu założono ten temat na forum i co się zmieniło od tego czasu? ........ :lol:
Ja już ''że miasto''coś tam coś tam to słyszę już od paru lat .
Nie ma woli porozumienia i w końcu te resztki ruin kiedyś tam się rozlecą a ''miasto'' będzie samo sobie płacić podatek według ich logiki :D
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Wystarczy zapłacić 1 milon Sanguszkom i sprawa się rozwiązuje sama. 1 milon. To o wiele mniej niż nakradli urzędnicy.


Ricardo
Archont
Posty: 645
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

1 milion to prawie nic przy budżecie miasta.... Teoretycznie możnaby nawet przepchnąć to w ramach budżetu obywatelskiego, ale pewnie taka opcja nie przeszłaby przez weryfikację formalną


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

To właśnie świadczy tylko o debilnym myśleniu urzędników. Lepiej się zaprzeć i mówić nie, niż pójść po rozum do głowy. No ale pytanie zasadnicze, czy oni mają rozum?


Macumba
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 24-02-2011, 21:24

Post autor: Macumba »

Jeśli już władze miasta powiedziały w sądzie to jest nasze, to trudno, żeby teraz chciały za to zapłacić. Pierwsza z rzędu kontrola finansowa przyczepiłaby się do tego. Uparł to się raczej plenipotent Sanguszków. Pomysł z przekazaniem terenu w zarząd Stowarzyszeniu Zamek Tarnowski pozwalał wszystkim wyjść z twarzą. Oczywiście Stowarzyszenie bez pomocy miasta nie wiele mogłoby tam zrobić. Doprowadzenie tego zabytku do stanu trwałej ruiny z elementami odbudowy (a la Czorsztyn, Odrzykoń) to koszt kilkunastu milionów.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Macumba, ale jeśli tak powiedziały, to dlaczego chcą od kogoś, kto nie jest wg nich właścicielem, zapłaty podatków za ich teren?


Macumba
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 24-02-2011, 21:24

Post autor: Macumba »

Zwalnia się od podatku od nieruchomości grunty i budynki wpisane indywidualnie do rejestru zabytków, pod warunkiem ich utrzymania i konserwacji, zgodnie z przepisami o ochronie zabytków, z wyjątkiem części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej - art. 7 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (tekst jedn. Dz. U. z 2010r., Nr 95, poz.613).
http://www.nid.pl/pl/Dla_wlascicieli_i_ ... obowiazki/

Obowiązek dotyczy zarówno właścicieli, jak i posiadaczy. Miasto uważa się chyba za tego pierwszego, a Sanguszkę za tego drugiego. Posiadacz korzysta z przywileju, ale nie wywiązuje się z obowiązków. Chodzi oczywiście też o formę nacisku na Sanguszków, ale jak najbardziej zgodną z prawem.


st0rm
Metoikos
Posty: 4
Rejestracja: 20-07-2011, 15:20

Post autor: st0rm »

Nie wiem czy widzięliście te obrazy Zamku:

Zamek Tarnowskich
Zamek Tarnowskich 2
Zamek Tarnowskich 3

Awatar użytkownika

rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: rowerzysta »

Ja mam lepsze zdjęcie:

Obrazek

pochodzące z profilu Facebookowego: Tarnów - ciekawostki, tajemnice, stare zdjęcia

ODPOWIEDZ