tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Bastekxyz
Archont
Posty: 940
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Bastekxyz »

Jeśli chcecie się zalogować do systemu karty miejskiej to najpierw trzeba zadzwonić do UMT i podać pracownikowi nowy adres e-mail, który ma zostać przypisany do konta. Tylko wtedy będzie można "odzyskać" hasło.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mirak »

Przechodziłem to jakiś miesiąc temu. Jeszcze się dało dodzwonić. Również musiałem ponownie podać maila i wówczas otrzymałem nowe hasło. Miał to być jednostkowy przepadek i chyba nie był. Jak widać przy zmianie strony zapomnieli o zmigrowaniu parametrów logowania i danych użytkowników.. Obecna platforma może ładniejsza, ale brakuje jej istotnych funkcji. Nie można na przykład sprawdzić daty obowiązywania posiadanych biletów okresowych.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


Bolaudio
Obywatel
Posty: 10
Rejestracja: 04-02-2020, 14:01

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Bolaudio »

Raczej nie są to jednostkowe przypadki, też miałem ten problem. Co do biletu faktycznie brakuje tych danych, natomiast uzyskałem informacje, że nie widać tylko kupionych biletów za czasu działania starego systemu. Inną sprawą jest to, że nie bardzo chyba można oddać teraz bilet z uwagi na sytuacje i zamknięte punkty, a nie wiadomo czy faktycznie będą planowane przedłużenia terminów tych obowiązujących


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: tarnowskie MPK

Post autor: kari »

Również miałem taki problem, ale dziś udało się go rozwiązać- pani wpisała mój adres e-mail do systemu.
Ze strony urzędu miasta: System Zarządzania Kartą Miejską - to nowoczesny system informatyczny ułatwiający kontrolę i nadzór nad funkcjonowaniem usług miejskich.
Właśnie mogłem się przekonać jak bardzo "nowoczesny" jest to system :lol: :lol:

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: tarnowskie MPK

Post autor: gnite »

No ja na drugi dzień też się dodzwoniłem i tak samo mi to rozwiązali. Migracja trochę nieudana, ale nowy system mocno na plus. Przede wszystkim wreszcie normalne płatności zamiast ręcznego przelewu i bilet od razu na koncie. Wybieranie biletu też łatwiejsze od starej listy wszystkich możliwych biletów w przypadkowej kolejności.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mirak »

Z tym, że pieniądze od razu na koncie to duży optymizm. Ostatnio rano dokonałem dopłaty, a popołudniu kasownik jeszcze podawał brak środków na koncie. Dobrze, że miałem coś jeszcze na karcie bo wracałbym na gapę.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: tarnowskie MPK

Post autor: gnite »

Ja kupiłem późnym wieczorem, a z samego rana wgrałem już na kartę. W poprzednim systemie maila o dostępności biletu dostawałem nie wcześniej jak o 13.


japoneczka01
Proedroj
Posty: 490
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: japoneczka01 »

W pobliżu przystanku autobusowego przy ul. Lwowska/Goslara jakaś grupa remontowa od kilku dni rujnuje chodnik. Na moje pytanie dlaczego to robi usłyszałam w odpowiedzi, że będzie nowy przystanek. Ten obecny ma chyba 2 lata. Co to za przystanek ma powstać? Ktoś coś słyszał?


green123
Archont
Posty: 908
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: tarnowskie MPK

Post autor: green123 »



wejss
Rhetor
Posty: 1636
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: tarnowskie MPK

Post autor: wejss »



hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

Taaa, propaganda na całego. Efektem tego będzie to, że komunikacji podmiejskiej może nie być, wypasione autobusy pójdą na sprzedaż a część kierowców do zwolnienia. Ciepiela nie zaprasza do konsensusu, Ciepiela żąda od gmin zmian. Efektem będzie to, że na ulicach Tarnowa pojawi się więcej prywatnych przewoźników...

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 769
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: tarnowskie MPK

Post autor: gumini_0317 »

Dziś rano korzystałem z MPK. Czekając na autobus postanowiłem sprawdzić co kryje się za kodem QR znajdującym się na rozkładzie. Ku zaskoczeniu mojemu okazuje się, że wita nas błąd „404 Strony nie znaleziono”. Przykład: http://komunikacja.tarnow.pl/rozklad/208/r/1/t
Sprawdziłem jeszcze kilka innych rozkładów i wynik był ten sam. A data rozkładu znajdująca się u dołu kartki wskazuje, że są one dosyć świeże. Niektóre nosiły datę 1 września.
Załączniki
20200906_091830_.jpg
20200906_091830_.jpg (488.94 KiB) Przejrzano 5012 razy



GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: GregTrN »

Chcą komunikację miejską z tak wieloma kursami w świątek, piątek i niedziela o takim standardzie niech płacą. Dlaczego Tarnów ma do nich dopłacać. Zachowanie gmin ościennych Tarnowa to od dawna "brać" ale jak trzeba coś "dać" to problem. Nie mają pojęcia jakie to olbrzymie koszty. A mieszkańcy gmin nie zdają sobie sprawy jak wiele zniżek dzięki temu im przysługuje. Teksty o tym że miastu nie zależy na gminach można też skierować w drugą stronę np. sprawa obwodnicy.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11077
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

Ja wiem, że gminy powinny też partycypować w kosztach komunikacji, ale chodzi o sam sposób załatwiania spraw przez miasto. Zero rozmów, negocjacji - wypowiadamy umowę i macie do podpisu nową. Ale w sumie nie spodziewałem się niczego innego.

ODPOWIEDZ