tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: tarnowskie MPK

Post autor: rafalt »

TomekMKM pisze:
17-12-2020, 14:45
Nakupowaliśmy autobusów, wyświetlaczy przystankowych, wprowadziliśmy obsługę kart płatniczych, rozkłady w czasie rzeczywistym, wreszcie ITSa. ale za chwilę okaże się, że tymi autobusami nie będzie kogo wozić. Ale za to będzie można sobie telefon podładować.
Swoją drogą, ciekawe, jakie auta sprzedadzą. Czyżby tureckie kebaby? Jeszcze pytanie, czy ktoś to będzie chciał kupić.
I z tej perspektywy Tarnów zainwestował, aby wszyscy mieli lepiej a Powiat powiedział kto inny zrobi taniej my tego nie potrzebujemy.
Poczułem się jakby mi Roman Ł powiedział do mnie "Jesteś frajerem". (Ale nie znam całości negocjacji, takie mam odczucie).

Co do transportu który jest tańszy.
Słyszałem że barką z Pleśnej do Tarnowa by było jeszcze taniej. Tylko by spławność musieli poprawić. Wysiadka pod mostem na Krakowskiej :)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

Jak mówi Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prezydenta, brak umowy z gminami oznacza, że na pewno w miejskich rozkładach jazdy będą zmiany i niektóre linie nie będą już funkcjonowały.

– Nie znaczy to jednak, że miejsca, do których te linie dojeżdżały, do granic administracyjnych miasta, czy też ulice, którymi się poruszały, zostaną bez komunikacji. Nastąpią pewne zmiany, wydłużenie innych linii, lekkie zmiany w kursowaniu po niektórych ulicach. Zmiany zostaną wprowadzone od 1 stycznia. Rady osiedli i stowarzyszenia mieszkańców postulowały o przywrócenie linii 24, zwiększenie częstotliwości i lekkie zmiany trasy linii 14, i inne – w tym momencie będzie to realne.
https://www.rdn.pl/news/od-stycznia-aut ... skich-gmin


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

rafalt pisze:
17-12-2020, 15:48

Słyszałem że barką z Pleśnej do Tarnowa by było jeszcze taniej. Tylko by spławność musieli poprawić. Wysiadka pod mostem na Krakowskiej :)
Dla Pleśnej perfekcyjnym modelem byłoby zrobić komunikację dowozową z całej gminy do stacji PKP i cała gmina na pociąg - tylko najpierw jakąś aglomeracyjną kolej do Tuchowa trzeba byłoby zrobić.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: tarnowskie MPK

Post autor: ad2222 »

hurricane pisze:
17-12-2020, 22:46
- tylko najpierw jakąś aglomeracyjną kolej do Tuchowa trzeba byłoby zrobić.
A najlepiej Tuchów-Szczucin. Albo chociaż Dąbrowa Tarn.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Ricardo »

rafalt pisze:
17-12-2020, 15:48
TomekMKM pisze:
17-12-2020, 14:45
Nakupowaliśmy autobusów, wyświetlaczy przystankowych, wprowadziliśmy obsługę kart płatniczych, rozkłady w czasie rzeczywistym, wreszcie ITSa. ale za chwilę okaże się, że tymi autobusami nie będzie kogo wozić. Ale za to będzie można sobie telefon podładować.
Swoją drogą, ciekawe, jakie auta sprzedadzą. Czyżby tureckie kebaby? Jeszcze pytanie, czy ktoś to będzie chciał kupić.
I z tej perspektywy Tarnów zainwestował, aby wszyscy mieli lepiej a Powiat powiedział kto inny zrobi taniej my tego nie potrzebujemy.
Poczułem się jakby mi Roman Ł powiedział do mnie "Jesteś frajerem". (Ale nie znam całości negocjacji, takie mam odczucie).

Co do transportu który jest tańszy.
Słyszałem że barką z Pleśnej do Tarnowa by było jeszcze taniej. Tylko by spławność musieli poprawić. Wysiadka pod mostem na Krakowskiej :)
Akurat powiat to nie ma nic do tego... to komunikacja gminna


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: tarnowskie MPK

Post autor: rafalt »

Ricardo pisze:
18-12-2020, 00:33
....
Akurat powiat to nie ma nic do tego... to komunikacja gminna
Dzięki, Faktycznie. Czyli Grzegorz Kozioł vs Roman Ciepiela daje przegrali wszyscy.
PS. Faktycznie Roman Łucarz się nie wtrąca.


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: tarnowskie MPK

Post autor: rafalt »

ad2222 pisze:
17-12-2020, 22:56
...
A najlepiej Tuchów-Szczucin. Albo chociaż Dąbrowa Tarn.
Jak jeszcze nie zauważyłeś Kolej służy jako szybka komunikacjia do miast wojewódzkich. (Coś na wzór niebieckiego S-BAHN).
1) Tarnów nie jest miastem wojewódzkim
2) Dworzec w Tarnowie jest na pustyni.
3) Dworzec w Tarnowie nie jest skomunikowany
4) Przystanki w Tarnowie nie są skomunikowane (sory przystanek, chodzi o Mościce).
5) Tarnów został wykluczony z programu kolejowego.

Każdy z tych punktów mówi że nic nie wskazuje aby w tej kwestii było lepiej.

PS. Komunikacja kolejowa jest finansowana z pieniędzy Marszałka Województwa i z tych pieniędzy (do komunikacji autobusowej) korzysta jeszcze najbiedniejsza gmina w małopolsce czyli Wieliczka.


Pzet
Prytan
Posty: 174
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Pzet »

Pierwsze oficjalne informacje o zmianach w rozkładzie MPK:
https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktua ... -po-nowemu


TomaszTrn
Obywatel
Posty: 75
Rejestracja: 08-02-2020, 10:37

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomaszTrn »

"W sumie w mieście przybędzie linii autobusowych" - No po prostu geniusz. Przybędzie linii (o 2?), ale nie będzie można z nich korzystać na tych samych biletach. Jak prywatny busiarz uruchomi nową linie to też będą trąbili, że w MIEŚCIE przybyło linii autobusowych? Generalnie wydźwięk tego artykułu, jest taki, że oni w sumie się cieszą, że gmina Tarnów zamiast ponad 6 mln rocznie MPK, będzie płaciła 2,8 mln prywatnemu przewoźnikowi, a zachowa wszystkie ustawowe ulgi i częstotliwość kursów. Może niech w takim razie to gmina Tarnów organizuje przewozy na terenie całej aglomeracji, a MPK zlikwidujmy?

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

A przy okazji tarnowianom wzrosną ceny biletów papierowych.


AMelka
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 10-02-2010, 21:55

Re: tarnowskie MPK

Post autor: AMelka »

Ktoś z Was się pochylił nad tym i policzył?
Bo wychodzi na to, że miasto liczyło na ok. 5 mln, a straci na tym drugie tyke.
Przeraża ewentualna liczba likwidowanych stanowisk w MPK.
A mieszkańcy ościennych gmin nie stracą finansowo, tylko na logistyce... Co jest do opracowania.

To o co chodziło?
Jak zwykle?
...


green123
Archont
Posty: 902
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: tarnowskie MPK

Post autor: green123 »

Pytanie jest inne. Moim zdaniem stracą przede wszystkim kierowcy. Nagle, która firma krakowska znajdzie 50 kierowców do linii pod Tarnowem? Pewnie większość rekrutować będzie po byłych pracownikach MPK. Dadzą umowę zlecenie, najniższa krajowa i kierowca będzie musiał się skusić, bo nie zarobi. W MPK kierowca zarabia dobrze jak na warunki tarnowskie, a i 13 i premie za weekend świeta wpada. Pytanie kolejne. Gdzie przetrzymywane będą autobusy? Pytanie trzecie co stanie się z autobusami nieużywanymi. Moim zdaniem zostaną sprzedane, a odpowiedź komu pojawia się od razu. Autobusy kupi firma Michalus. Firma zatrudni te same osoby, które jeździły w MPK, trasę znają, autobusy znają. Tylko firma mniej wyda.


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Ricardo »

rafalt pisze:
18-12-2020, 09:28
ad2222 pisze:
17-12-2020, 22:56
...
A najlepiej Tuchów-Szczucin. Albo chociaż Dąbrowa Tarn.
Jak jeszcze nie zauważyłeś Kolej służy jako szybka komunikacjia do miast wojewódzkich. (Coś na wzór niebieckiego S-BAHN).
1) Tarnów nie jest miastem wojewódzkim
2) Dworzec w Tarnowie jest na pustyni.
3) Dworzec w Tarnowie nie jest skomunikowany
4) Przystanki w Tarnowie nie są skomunikowane (sory przystanek, chodzi o Mościce).
5) Tarnów został wykluczony z programu kolejowego.

Każdy z tych punktów mówi że nic nie wskazuje aby w tej kwestii było lepiej.

PS. Komunikacja kolejowa jest finansowana z pieniędzy Marszałka Województwa i z tych pieniędzy (do komunikacji autobusowej) korzysta jeszcze najbiedniejsza gmina w małopolsce czyli Wieliczka.
Nowy Sącz nie jest miastem wojewódzkim a posiada kolej aglomeracyjną do Piwnicznej, i to taką na bogato bo ze wspólnym biletem na MPK Nowy Sącz i pociągi (nazywa się to bilet sądecki). Z tego co znam sytuację to jakby Tarnów chciał to nie byłoby problemu żeby i u nas taka powstała.... tylko że Tarnów chyba nie specjalnie jest zainteresowany współfinansowaniem takiego przedsięwzięcia


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: tarnowskie MPK

Post autor: rafalt »

Ricardo pisze:
18-12-2020, 23:11
Nowy Sącz nie jest miastem wojewódzkim a posiada kolej aglomeracyjną do Piwnicznej, i to taką na bogato bo ze wspólnym biletem na MPK Nowy Sącz i pociągi (nazywa się to bilet sądecki). Z tego co znam sytuację to jakby Tarnów chciał to nie byłoby problemu żeby i u nas taka powstała.... tylko że Tarnów chyba nie specjalnie jest zainteresowany współfinansowaniem takiego przedsięwzięcia
Tak samo można powiedzieć że Bochnia ma kolej aglomeracyjną do Brzeska. Brzesko do Tarnowa. Tarnów do Woli Rzędzińskiej (o skasowali nawet nie wiem kiedy) :P.
Ale fakt żadna z tych miejscowości nie ma integracji na zasadzie jednego biletu.
Wróćmy do Piwnicznej - Nowy Sącz to dalej najkrótsza trasa do Krakowa i taki to ma cel.
Rozwijanie szybkiej komunikacji do Krakowa.
Dla tych co przeoczyli.
Projekt Busko Zdrój - Tarnów - Nowy Sącz upadł całkiem
Zamiast Tego
Podkarpacie buduje:
- Nowy odcinek Dębica - Jasło
- Modernizuje odcinek Jasło - Słowacja(Łupków) coś tam jest ale nie śledziłem
- Modernizacja odcinka Jasło - Gorlice

Małopolska buduje:
- Kraków - Nowy Sącz - nowy odcinek Podłęże - Piekiełko
- Modernizacja linii Nowy Sącz Gorlice (tutaj rozpisana na odcinki)
T002.png
T002.png (359.72 KiB) Przejrzano 4860 razy
A bilety wspólne.
Tutaj trzeba się dogadać przecież taniej jest.
- Utrzymanie wiele systemów do obsługi podróżnych
- Utrzymanie wiele systemów do synchronizacji z Google itp. serwisami
- Utrzymanie wielu systemów do wyświetlania komunikatów

Tak się ludzie bawią za nie swoje pieniądze.


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: tarnowskie MPK

Post autor: bart11 »

rafalt pisze:
19-12-2020, 15:36
Wróćmy do Piwnicznej - Nowy Sącz to dalej najkrótsza trasa do Krakowa i taki to ma cel.
Małopolska buduje:
- Kraków - Nowy Sącz - nowy odcinek Podłęże - Piekiełko
- Modernizacja linii Nowy Sącz Gorlice (tutaj rozpisana na odcinki)
A czy przypadkiem ze Słowacją mamy tylko i wyłącznie dwa przejścia kolejowe - Zwardoń i Leluchów ? (Leluchów -> Muszyna -> Piwniczna -> Nowy Sącz) zatem choćby nie wiem co, to ta trasa musi być utrzymana.

ODPOWIEDZ