tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

No ale ten przetarg jest pod obecnego przewoźnika. Zwlaszcza że jeździ on dla KMŁ na liniach pod Krakowem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



Pzet
Prytan
Posty: 174
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Pzet »

https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/ ... skich-gmin
Czyli wygląda, że sprawa komunikacji gminnej została rozstrzygnięta. Co prawda gdy to piszę, to w BIP nie ma jeszcze potwierdzenia, ale na podstawie powyższego artykułu i dostępnych informacji można stwierdzić, że nowym przewoźnikiem będzie firma LS sp. z o. o. z Nowego Sącza. Co ciekawe w przetargu nie wystartował aktualny przewoźnik Michalus, ani MPK Tarnów.

Próbowałem znaleźć jakieś informacje o nowym przewoźniku i wnioski są następujące:
- siedziba firmy to mieszkanie w bloku :shock: ,
- nie posiada własnej strony internetowej,
- wykonuje już zlecenia dla Kolei Małopolskich, ale są to pomniejsze zadania,
- brak informacji o taborze, poza kilkoma busami typu iveco,
- może być powiązana z firmą przewozową RAFATEX spod Gródka nad Dunajcem, która akurat wygląda legitnie

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: tarnowskie MPK

Post autor: LordRuthwen »

Proszę bardzo: spółka powstała w marcu 2020. Rafatex jest zarejestrowana przez osobę imieniem Jan a spółka na Lucjana i Szymona, sądząc po peselach to możliwe, że jego dzieci. To, że zarejestrowana jest w bloku nie świadczy o niczym, też miałem firmę zarejestrowaną w bloku :)


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Ale z tego co byłem w stanie zaobserwować, to ta firma posiada ze 3-4 busy i 1 SORa. A Michalus wygrał inne przetargi dla Kolei Małopolskich pod Krakowem

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: tarnowskie MPK

Post autor: gnite »

No i niby od piątku 1 września mają startować (https://gkp.tarnow.pl/mozna-ubiegac-sie ... ii-t/3406/) a czy gdziekolwiek są jakieś informacje o tym jak to ma funkcjonować?


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Dorota1975 »



s74
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 29-06-2019, 11:16

Re: tarnowskie MPK

Post autor: s74 »

Biletów kilkumiesięcznych brak ;( a miało być bez zmian :evil:

https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/ ... ez-biletow


Tarnowianka
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 01-08-2021, 22:46

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Tarnowianka »

Tak, biletów okresowych brak, a u kierowcy będzie kosztował 5 zł. Do tej pory kosztował 4.60. Ot i wójt uparł się i w wyniku tej obrazy na Tarnów pasażerowie zapłacą więcej za bilet. No miszczunio. Ale jaki dumny z przedsięwzięcia.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: tarnowskie MPK

Post autor: defekator »

Czyli gmina dopłaca do tego 6 mln złotych. Ktoś pamięta ile dopłaty chciało miasto Tarnów w celu utrzymania na tych trasach autobusów MPK, że było zbyt drogo?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Bastekxyz
Archont
Posty: 938
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Bastekxyz »

defekator pisze:
30-08-2023, 20:14
Czyli gmina dopłaca do tego 6 mln złotych. Ktoś pamięta ile dopłaty chciało miasto Tarnów w celu utrzymania na tych trasach autobusów MPK, że było zbyt drogo?
W tym artykule z 2021: https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/ ... -za-drogie jest wzmianka o "ponad 6 mln zł".

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: tarnowskie MPK

Post autor: defekator »

No to wychodzi na to, że pan Kozioł ma świetny łeb do interesów. Gmina płaci tyle samo, mieszkańcy płacą za bilety więcej a jakość obsługi słabsza.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Cubaza »

Ale to było dwa lata temu. Wtedy płacili temu przewoźnikowi o wiele mniej. Tłumaczyli to, że "muszą mieć ustępstwa żeby płacić mniej". Teraz to nie wiadomo ile Tarnów sobie zaśpiewał za obsługę linii.
Mnie lekko boli coś innego. Dlaczego między innymi za moje pieniądze gmina przez 10 dni ma jeździć za darmo? Dostali dofinansowanie z rządu co oznacza, że każdy z nas się zrzucił na darmową komunikację przez 10 dni.


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: tarnowskie MPK

Post autor: wejss »

Cubaza pisze:
31-08-2023, 13:48
Ale to było dwa lata temu. Wtedy płacili temu przewoźnikowi o wiele mniej. Tłumaczyli to, że "muszą mieć ustępstwa żeby płacić mniej". Teraz to nie wiadomo ile Tarnów sobie zaśpiewał za obsługę linii.
Mnie lekko boli coś innego. Dlaczego między innymi za moje pieniądze gmina przez 10 dni ma jeździć za darmo? Dostali dofinansowanie z rządu co oznacza, że każdy z nas się zrzucił na darmową komunikację przez 10 dni.
Po prostu kreatywnie Cię wyru...li

ODPOWIEDZ