tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3054
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Jakub Kwaśny »

hurricane pisze:
Jan Kowalski pisze:Zdrowiej i taniej wówczas iść mi na nogach :)
Dzisiaj akurat przy 800% normy pyłu PM10 lepiej chyba poczekać :P.

No niestety piękne nowe autobusy i wypaśne autobusy nie przykryją obrazu kiepskiej organizacji komunikacji i bardzo słabej częstotliwości. Jeżeli "rozsądny" nie zgodzi się na poprawkę do budżetu to istnienie komunikacji w Tarnowie w ogóle może stracić sens po kolejnych cięciach.
Koalicja wisi na komunikacji. Nie damy jej jeszcze bardziej ograniczyć.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: sylw3st3r »

Kiedyś czytałem jak ludzie narzekają że kupujsmy scanie, many i.inne dziadostwa zamiast Polskich solarisów, powiem wam szczerze że od kąd pracuje w centrum Tarnowa i jeżdżę do pracy autobusami to swtwierdzam niestety że zdecydowanie najlepiej i cieszej jeździ się w scani i manie, solarisem.jak.jechałem to.jest nie zwykle głośno gorzej jest chyba tylko w otokarze :)


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

sylw3st3r pisze: narzekają że kupujsmy scanie
Daj Scaniom czas... Podejrzewam, że za rok czy dwa będą tłukły się nawet głośniej niż Otokary... A Otokary? Były kiedyś w Polsce rumuńskie lokomotywy zwane pieszczotliwie "zemstą Causescu" to teraz mamy autobusy zapowiadające się na "zemstę Turków" na Tarnowie chyba za żywot Jana Tarnowskiego...


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: krzychu »

CNG to przyszlosc i innowacyjnosc ?
LA ARTE


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Trishelle »

Mnie zastanawia czemu jeszcze na szczytowych liniach nie jeżdżą przynajmniej pojedyncze przeguby. Przecież dużo droższe od standardowego autobusu nie są, a gwarantują większy komfort.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Dorota1975 »

Będzie rewolucja w tarnowskiej komunikacji?

http://komunikacja.tarnow.pl/aktualnosc ... -zmian/504" onclick="window.open(this.href);return false;

szczegóły proponowanych zmian:

https://bip.malopolska.pl/zdik,a,153309 ... ejski.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Ricardo »

Są plusy i minusy, na plus na pewno proponowany lepszy takt linii 0, oraz powrót linii 32... Na minus likwidacja linii szczytowych, zwłaszcza 48 czyli jedynej sensownej linii z Falklandów do Mościc... no i Północna Piaskówka i Klikowa dalej słabo skomunikowane... 12,11 i 30 (tour de Tarnów) gdzie czas przejazdu jest podobny jak czas dojścia pieszo czy rzadko kursująca 3jka

Awatar użytkownika

Blick
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 23-02-2010, 21:08
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Blick »

A co się stało z linią 33 bo nie zauważyłem wzmianki o niej w opracowaniu (chyba, że przeoczyłem)?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

Blick pisze:A co się stało z linią 33 bo nie zauważyłem wzmianki o niej w opracowaniu (chyba, że przeoczyłem)?
Chyba pod numerem 22 :), ciekawe opracowanie - muszę nad nim siąść mocniej. Dr Marek Bauer jest znanym specjalistą z zakresu inżynierii systemów transportowych, więc nie martwiłbym się o jakość proponowanych zmian.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

Moim zdaniem niewykorzystana jest możliwość poprowadzenia linii przez Zakłady Mechaniczne, na przykład wydłużenia nowej 20/21 z pętli Kochanowskiego do pętli Mościce Plac.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

TomekMKM pisze:Moim zdaniem niewykorzystana jest możliwość poprowadzenia linii przez Zakłady Mechaniczne, na przykład wydłużenia nowej 20/21 z pętli Kochanowskiego do pętli Mościce Plac.
To samo pomyślałem. Generalnie idea dobra, jednak bez zmiany częstotliwości na większą idea linii dowozowych nie ma sensu. Nikt nie będzie korzystał z dzisiaj popularnej 14 jeśli z linii z f 30/60 będzie się musiał przesiadać na linię z f 20/30 np. linia 0? Skomunikowania mogą być loterią przy tak rzadkich kursach.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: tarnowskie MPK

Post autor: defekator »

Pasowałoby dopilnować władze, aby zwiększyły nakłady tak aby zerówka jeździła jednak 6 razy na godzinę - o czym mowa jest w opracowaniu. Przynajmniej w godzinach 6:00- 17:00. Bo trzy kursy na godzinę w szczycie i 2 poza szczytem to zdecydowanie za mało. Linie dowozowe mogą jeździć rzadziej - ale musi być na co się przesiąść przy rozsądnym okresie czekania.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

Zlikwidowano linie szczytowe 41, 44, 46 i 48, ich kosztem zwiększono częstotliwości
regularnych linii miejskich, co ma na celu zwiększenie czytelności układu linii
No, dojezdzajacy na Kapro z Jasnej, Słowackiego, osiedla Klikowa czy Romanowicza będą zachwyceni z tej zwiększonej częstotliwości...

Nie przesadzajmy, że te kilka kursów na dzień jest aż takim obciążeniem...

Ps, rozumiem, że zapis "poza szczytem 3 autobusy na godzinę" oznacza, że autobus będzie zawsze kursował co 20 minut, a nie np o 22, a następny o 22:50.
Poza szczytem to poza szczytem, nie ma tam żadnej gwiazdki, co oznacza "poza szczytem".

Ps2, zerówka, niegdyś należąca do prestiżowej trójki (9,0a, 30) na teraz kursować w trakcie 30-minutowym. To przecież jest kpina...

Ps3, na mapce zbiorczej Kapro bez gwiazdki, czyli co, każdy wjazd na KAPRO. Chyba to jest niedopatrzenie...


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Trishelle »

Na szybko:

- Brakuje linii, która jechałaby przed ulicę Rozwojową/Wody
- Niska częstotliwość linii głównych
- Niewykorzystany potencjał utworzenia węzłów przesiadkowych w Klikowej (w brew pozorom spory ruch i możliwości wokół nowego ronda) i na Błoniach (dla tras międzymiastowych)
- Mościce są słabo obsłużone (tylko 9 na głównej ulicy)
- Autobusy przegubowe na głównych liniach
- Prosi się o wskrzeszenie szczucinianki


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: irekjj »

Hehe, na szybko już kilka niedopatrzeń znalazłeś a kilka postów wyżej piałeś jakim to dobrym specjalistą jest dr Bauer :)

ODPOWIEDZ