tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

green123
Archont
Posty: 868
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: tarnowskie MPK

Post autor: green123 »

Czyli kolejny minus się pojawił. Według osoby z komentarzy na FB wynika, że zakup biletu miesięcznego odbywa się na konkretny miesiąc. To znaczy, że np. kupując bilet miesięczny 10.01 mamy go tylko do 1 lutego. Ciekawego czy to prawda, co może być prawdą, ponieważ w Voyagerze była podobna zasada.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: tarnowskie MPK

Post autor: LordRuthwen »

Dziś widziałem autobus linii T07 (chyba) i Vito Mądla z Ryglic :-D

Wysłane z mojej budki telefonicznej



hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

Nie ma takiej linii, jest T03 lub T27.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: tarnowskie MPK

Post autor: LordRuthwen »

Dlatego napisałem chyba, jechał Gumniska od lwowskiej w stronę Konarskiego.

Wysłane z mojej budki telefonicznej



hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

Szczerze, biorąc pod uwagę napełnienia kursów w niedzielę i święta, to busy typu sprinter w dni świąteczne na kilku tych gminnych liniach będą zupełnie wystarczające. Nie popieram busiarstwa jako takiego, jednak duży autobus 12-metrowy z dwiema, trzema osobami na pokładzie to trochę ekonomicznie słabo wygląda.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

LordRuthwen pisze:Dlatego napisałem chyba, jechał Gumniska od lwowskiej w stronę Konarskiego.

Wysłane z mojej budki telefonicznej
To T07 to mogło być 107. Taka linia do Lisiej Góry i dalej.

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka



ezola
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 06-11-2014, 11:49

Re: tarnowskie MPK

Post autor: ezola »

Zmiany zmiany zmiany
Prezes opuszca pokład http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... e-z-pracy/


aaee
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: tarnowskie MPK

Post autor: aaee »

a tak mi się przypomniało, czy ktoś wie jak zakończyła się sprawa potrącenia rowerzysty z sierpnia? bo gdzieś mi umknęło

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

A ja mam wrażenie, że ten super system wyświetlaczy działa coraz gorzej. Kilka razy zauważyłem, że na wyświetlaczu pojawia się czas do przyjazdu autobusu, potem schodzi do zera, miga, znika(!) a autobusu nadal nie ma.
Wygląda tak, jakby już te lokalizatory GPS w autobusach nie działały, a tablice wyświetlają czasy przyjazdu według rozkładu, a nie rzeczywiste.


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: tarnowskie MPK

Post autor: rafalt »

A ten system kiedykolwiek działał:
Wyświetla listę przyjazdów pierwsza pozycja za 9 minut druga 12:00 trzecie za 15 minut totalny absurd.

Dla mnie to jakiś program typu beta który dostaliśmy do testowania, a ktoś jeszcze za niego zapłacił.

Jeździłem przez ostatni tydzień autobusami i naprawdę ten system to jakaś kpina.
System sterowania światłami też.

Taka kasa wydana a efekt zerowy, albo minimalny.

Cóż Tarnów lubi wydawać wszystkie pieniądze na bezsensowne projekty, które sprawdzają się w wielkich aglomeracjach.
Ciekawy jestem ile na system świateł i system mpk, reklamy w mpk, rowery w mpk, itd.. wydano kasy.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

Weź przestań...

Wesoły Romek zaraz Ci powie, że mamy najlepszy system komunikacji w Polsce.

A co do reszty, zgadzam się. Miliony zmarnowano na bezsensowne w skali Tarnowa projekty.


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: japoneczka01 »

Zdarza się, że autobus przyjeżdża 2 minutki przed czasem i odjeżdża nie czekając na tych co przychodzą na przystanek zgodnie z rozkładem. Zdarzyło mi się to już kilka razy i zanim dobiegłam, obejrzałam tył autobusu.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: tarnowskie MPK

Post autor: LordRuthwen »

Tak de facto, jeśli autobus jedzie niezgodnie z rozkładem i np spóźnisz się na pociąg czy cokolwiek, to przysługuje ci z tego tytułu odszkodowanie. Rolą zarządcy floty jest takie ustawianie rozkładów, żeby brały pod uwagę możliwe korki a autobus przyjeżdżający za wcześnie powinien poczekać na swoją porę odjazdu a nie kontynuować i powiększać niezgodność.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

Tyle, że rozkłady układa ZDiK, a nie MPK :). Rolą kierującego jest dostosowanie się do rozkładów jazdy. W Krakowie na studiach nieraz zdarzało mi się jechać autobusem wlokącym się 20-30 km/h, bo kierowca chciał utrzymać planowy rozkład przy zbyt dużym czasie międzyprzystankowym w rozkładzie (głównie wieczorami tak było).

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: tarnowskie MPK

Post autor: LordRuthwen »

No bywa, tak to właśnie powinno wyglądać.
Znaczy nie tak, rozkład powinien brać pod uwagę mniejszy ruch, od tego mają badania natężenia.

ODPOWIEDZ