tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Ricardo
Archont
Posty: 645
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Ricardo »

Wracając do wątku PKS'owego... w Brzesku powstało takie coś:
https://www.rdn.pl/news/nowa-galeria-ha ... rCDEZy8jhU. Da się? da się! Bodaj dwa stanowiska odjazdowe w wydzielonej części parkingu podziemnego zintegrowane z galerią, tanio a naprawdę spoko działa.... na Brzesko jak znalazł Gdyby Mądel poszedł w tym kierunku (tylko tych stanowisk trochę więcej) nie miałbym nic przeciwko.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Cubaza pisze:Kurde, zastanowiła mnie jedna rzecz. Możliwe, że jestem czegoś nie wiem, więc prośba aby mnie oświecić. Kilka lat temu wyrabiałem kartę miejską z biletem na niej. Straciła ona ważność więc logicznie powinienem wyrobić nową. Ok, rozumiem. Ale na karcie nie ma żadnej informacji o dacie ważności(na takich starych, kilkuletnich) więc czemu nie mogę użyć tej samej? Nie potrzebuję nowego wzoru karty, nie jest mi to nijak potrzebne. Na starość jedyne co się we mnie zmieniło to przybyło mi kilogramów( :( ). Wtedy też wyrabiało się kartę na bieżąco bo przyszedłem, wypełniłem wniosek i jeszcze przy okienku ją otrzymywałem. Teraz muszę czekać tydzień aż wniosek pójdzie do UM, ktoś go rozpatrzy, wróci i będę mógł nabić bilet miesięczny na niego. Kiedy to się stało, że logistycznie kilka lat temu dało się to zrobić a teraz nie? Świat poszedł do przodu czy do tyłu? Staram się nie narzekać na miasto i różne aspekty z nim związane, ale tutaj mnie to zastanowiło.
Na początku jak wprowadzali kartę miejską, to ją wydawali z datą ważności. Teraz podobno wydają już bezterminowe.
A przy okazji, wiecie czy do wyrobienia nowej karty (bo stara straciła ważność) można przynieść zdjęcie na pendrive?

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka



Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Cubaza »

Ciekawe pytanie. Powiem, że na 90% nie. Ale jeśli nikt nie potwierdzi i nie zaprzeczy to dowiem się bo na dniach powinienem odbierać kartę miejską to zapytam.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

A po co na nośniku? W XXI wieku? Przecież wiadomo, że skanowanie wydrukowanego zdjęcia będzie szybsze i pozwoli na uzyskanie lepszej jakości...


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

TomekMKM pisze:A po co na nośniku? W XXI wieku? Przecież wiadomo, że skanowanie wydrukowanego zdjęcia będzie szybsze i pozwoli na uzyskanie lepszej jakości...
Ale żeby oni sobie mogli zeskanować moje zdjęcie musiał bym je wydrukować. Lub iść i zrobić za "miliony" u fotografa. A skoro to moje zdjęcie zostało pozytywnie zweryfikowane przez PWPW i jest w dowodzie, to chyba dobre sobie zrobiłem. Obrazek

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

Ps, to była ironia. Tak tylko napomknę, dla jasności :D


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

TomekMKM pisze:Ps, to była ironia. Tak tylko napomknę, dla jasności :D
Wiem, Obrazek

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka



green123
Archont
Posty: 868
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: tarnowskie MPK

Post autor: green123 »

Wczoraj jechałem pierwszy raz autobusem gminnej komunikacji. I chyba ostatni. Kompletny nie wypał jak dla mnie i dziwie się, że mieszkańcy Gminy Tarnów za tą decyzję nie pogonili jeszcze Drwala. Pierwszy minus to kupowanie biletów u kierowcy. Przez co czas przejazdu zamiast planowanych 20 minut zwiększył się do 40 minut i były mocne opóźnienia. Druga sprawa to brak komunikatów głosowych. Jako, że nie każdy zna przystanki, to brak takich informacji dźwiękowych jest na pewno utrudnieniem. Trzecia kwestia to autobusy. Brudne, dodatkowo chodziły tak głośno, że dziwię się, że się częściej nie psują.


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: tarnowskie MPK

Post autor: rafalt »

Ktoś porównał Komunikację Miejską do wożenia bydła. I stwierdził że jego mieszkańcy na nic więcej nie zasługują.


green123
Archont
Posty: 868
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: tarnowskie MPK

Post autor: green123 »

https://gminatarnow.esesja.pl/zalacznik ... 492894.pdf

Gmina Tarnów ustaliła ceny biletów. Nawet po autokorekcie ustalono ceny biletów w taki sposób, że ceny biletów jednorazowych zrównują się z tarnowskim MPK. Druga kwestia to bilety okresowe, które kosztują dużo więcej niż w Tarnowie. Mieszkaniec Tarnowa za bilet 12 miesięczny zapłaci 500 zł na wszystkie linie. Na gminną komunikacje jest to kwota 880 zł. W przypadku biletu miesięcznego kosztuje on w Gminie Tarnów 100 zł miesięcznie na wszystkie linie, a w Tarnowie jest to 60 zł. Warto dodać, że w Gminnej Komunikacji obowiązuje zasada, że bilet miesięczny ważny jest od 1 do ostatniego dnia miesiąca, co nie obowiązuje w Tarnowie, a bilety jednorazowe kupuje się u kierowcy, co powoduję, że średnio gminna komunikacja jest opóźniona o 5 nawet do 35 minut w godzinach szczytu.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

Jak widać, czysty zysk...
A najbardziej szczęśliwi to muszą być niezmotoryzowani mieszkańcy ościennych miejscowości, na przykład takich Koszyc, którzy mają codziennie do przejechania dwa przystanki "gminnym" i siedem "miejskim".

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

No, w ramach polityki zachęcenia do korzystania z tarnowskiej komunikacji publicznej, obcięto kursy tejże (podobno o 30%) wprowadzając "rozkład specjalny".


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: kato »

Odnoszę wrażenie, że komunikacja miejska jest tylko dla uczniów, a pracujący frajerzy sami sobie winni.
Jakby byli bezrobotni, to nie mieliby problemów z dojazdem do pracy.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


green123
Archont
Posty: 868
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: tarnowskie MPK

Post autor: green123 »

kato pisze:
03-01-2022, 19:36
Odnoszę wrażenie, że komunikacja miejska jest tylko dla uczniów, a pracujący frajerzy sami sobie winni.
Jakby byli bezrobotni, to nie mieliby problemów z dojazdem do pracy.
W Krakowie 80% osób tak dojeżdża do pracy, bo jest problem z parkingami, a jak nawet są parkingi przy firmie to i tak są ogromne korki. Sam posiadam prawo jazdy, ale najczęściej korzystam z komunikacji, bo po prostu jest taniej i nie zawsze mogę znaleźć miejsce do parkowania w Tarnowie. No i przede wszystkim mieszkam w Tarnowie, a nie w takiej Lubczy. Ludzie mieszkający już z dala od Tarnowa nie mają innego wyboru jak auto.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

Moi rodzice (emeryci) stwierdzili, że w autobusach jeździ samo "dziadostwo" no i uczniowie.
Obydwie grupy w zasadzie nie płacą za przejazdy.
Faktycznie - jak wsiądzie kto z biletem, to jest frajerem.

ODPOWIEDZ