tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

japoneczka01 pisze:Wrócę do korzystania z przejazdów autobusami - jeżdżę sporadycznie, ale uważam, że do zniechęcania korzystania z takiej jazdy służą same autobusy, a to za przyczyną bardzo wysoko umieszczonych foteli. Osoby starsze często nie dają rady wspiąć się na nie i zwyczajnie stoją obok pustych foteli, a te na niskim poziomie w liczbie 3 sztuki podwójne, przeważnie zajęte są przez młode, sprawne fizycznie osoby. Myślę, że każdy autobus powinien być przyjazny i wygodny dla PASAŻERA, a nie udawać tylko, że jest. Ciekawa jestem jakimi kryteriami posługują się decydenci o zakupie takich tworów autobusopodobnych.
Ilość miejsc dostępnych z podłogi określa kupujący. Jednak jest to też zależne od producenta. Maksymalną liczbą takich miejsc jest około 12 - 15 szt. W większości są one zlokalizowane przy środkowych drzwiach. Jedynie nasze mercedesy mają wszystkie fotele dostępne z podłogi, ale to dlatego, że tylna oś jest maksymalnie z tyłu.

Informacja o darmowej komunikacji 1 listopada przewijała się na tablicach led na przystankach.

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: japoneczka01 »

Cubaza - tak napisałam " twory autobusopodobne", bo widzę ile starszych, schorowanych osób nie może korzystać z tak wysoko umieszczonych foteli i zastanawiam się czemu mają one służyć, a kobieta chociaż młodsza jak ma wąską spódnicę, to też nie da rady tak wysoko podnieść nogi, aby się wspiąć. W ogóle nikt nie wziął pod uwagę osób o niskim wzroście, a takich też widuję sporo. W naszym mieście jest coraz więcej starszych osób i niesprawnych ruchowo, a nie mogą korzystać z tych siedzisk wysokich co najwyżej kładą na nich ciężkie torby z zakupami. To bardzo przykry widok. Uważam, że jak się zamawia autobus, to należy dokładnie określić co ma w nim być, bo firma ma wykonywać pod klienta, a nie według własnej wizji.
Nie interesuje mnie sytuacja w innych miastach, bo ja i inni pasażerowie żyjemy tutaj i tutaj mamy problemy. Nie pociesza nikogo fakt, że inni mają gorzej. Tarnów też mógłby mieć wygodne autobusy z myślą o pasażerach, którzy nie musieliby ćwiczyć sprawności podczas często ostrej jazdy kierowcy i inne miasta mogłyby nam zazdrościć.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: tarnowskie MPK

Post autor: ad2222 »

@japoneczka: po tym poście pozostaje Ci jedynie kandydować do Rady Miasta i zmieniać system od wewnątrz. Potrzeby już znasz, reszta to formalność.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Jan Kowalski »

ad2222 pisze:reszta to formalność.
Tarnów to Polska w pigułce. Tu wybiera się na kolejna kadencją Gancarza, Ciesielczyka, Kajpusa, Wardzałę, czy Pagacza - bo oni zawsze byli. To że ktoś ma jakiś pomysł na miasto ma drugorzędne znaczenie.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: japoneczka01 »

ad2222 - nie pleć. Rada Miasta nie decyduje o tym co ma być w środku autobusu. Doprawdy nie wiem po co ironizujesz. Widać, że nie korzystasz z komunikacji miejskiej i nie przyglądasz się jak starsi i staruszkowie usiłują jakoś przetrwać dyskomfort. A piszesz, chyba na zaliczenie kolejnego postu do statystyki.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

A ty za to wiesz wszystko najlepiej. Skoro staruszkowie (których nota bene dotuję z podatków) mają taki problem, to może niech staruszkowie napiszą jakąś petycję, protest zrobią, że im źle w darmowych autobusach?
Niech wyrzucą te wszystkie autobusy które, jak widzę, są jakimiś złomami i niech kupią takie idealne dla staruszków (i kobiet z wąskimi spódnicami - co mnie rozbawiło do łez) - aha i dla niskich.
Tylko niech nie zapomną o wysokich, którzy uderzają głowami w uchwyty do trzymania się. I o grubych, którzy mają problem z wciśnięciem się na siedzenie.
Jak to zrobią, to chętnie się przejadę takim cudem motoryzacji, żeby zobaczyć czy autobus jest dostosowany dla wszystkich grup społecznych (zwłaszcza dla wąskich spódnic, choć nic nie pisałaś o obcisłych sukienkach i niektóre kobiety mogą poczuć się urażone, więc pamiętaj też o sukienkach!).

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: tarnowskie MPK

Post autor: LordRuthwen »

Zapomniałeś o tych ze wzrostem >175 cm, którzy nie mają co zrobić z kolanami siedząc na siedzeniu i muszą zajmować przez to 2 miejsca.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: irekjj »

Nie zapomniał, czytaj ze zrozumieniem ;)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: tarnowskie MPK

Post autor: LordRuthwen »

W kontekście siedzeń pisał o grubych :P Wysocy są od poprzeczek :) A ja tu łączę jedno z drugim :D

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

Wyobraziłem sobie traumę starej, wysokiej, grubej kobiety w obcisłej spódnicy która wsiada do autobusu MPK. Ale japoneczka spokojnie ogarnie temat.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: tarnowskie MPK

Post autor: ad2222 »

japoneczka01 pisze:ad2222 - nie pleć. Rada Miasta nie decyduje o tym co ma być w środku autobusu.
Hmmm... MPK to nie jest przypadkiem miejska spółka? Czyli własność Miasta?

Rozumiem, że są ludzie, którzy lubią sobie ponarzekać (bo na przykład lepiej się potem czują), ale z tymi wąskimi spódnicami poszłaś po bandzie...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: tarnowskie MPK

Post autor: gnite »

Bez sensu zarzuty, ale z ciekawości aż dzisiaj policzyłem, ile jest tych siedzeń dostępnych bez wspinania się w jednej ze Scanii z ostatniego zakupu. 10 sztuk. Chyba całkiem dobrze.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

A może trzeba wrócić do wysokiej podłogi? Teraz się w takich da wszystkie siedzenia umieścić na podłodze bez podestów. Ktoś tu chyba nie potrafi zrozumieć, że gdzieś trzeba ukryć w autobusie zbiornik na ropę (nawet w gazowcach), zbiornik płynu do nagrzewnic i inne zbędne rzeczy. Nie wszystko się zmieści na dachu i w komorze silnika. No i te staszne koła na których siedzenia są tak wysoko.

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: tarnowskie MPK

Post autor: kari »

W niedziele miałem gości z Wrocławia, którzy po raz pierwszy byli w Tarnowie.Chciałem im pokazać centrum i przy okazji pójść coś zjeść do restauracji. Wcześniej wypiliśmy po dwie lampki wina, wiec stwierdziliśmy,że pojedziemy autobusem, bo przystanek mam dość blisko domu.Jak wiadomo na przystanku nie ma biletomatu. Kupiliśmy bilety u kierowcy po 4,60 zł.Moi goście byli mocno zdziwieni, że tak drogie są u nas bilety autobusowe.Nie mówię już o tych zakupionych u kierowcy, ale ogólnie.

We Wrocławiu bilet jednorazowy na wszystkie linie kosztuje 3,40, 60-minutowy 4,40.Natomiast u nas jednorazowy 3,20, 60-minutowy 4,60.Byli zdziwieni tym, że Tarnów nie jest dużym miastem i przystanki są stosunkowo blisko siebie, a ceny dość wygórowane i tym, że nie ma biletu 15-minutowego tak jak u nich.Autobusem jechaliśmy jakieś 5 minut. We Wrocławiu w takim przypadku przysługiwałby nam bilet 15-minutowy za 2, 40 zł.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: irekjj »

Takie są realia i nie da się ich zmienić. Detalista zawsze ma ceny wyższe niż hurtownik. Wrocław w porównaniu do Tarnowa jest ogromny, linii jest x razy więcej niż u nas, pasażerów autobusów też. Więc cena może być niższa. Dlaczego z kolei jest wiele miast nie dużo mniejszych od Tarnowa które w ogóle nie ma ją komunikacji miejskiej? Właśnie dlatego że byłaby bardzo droga albo bardzo deficytowa - niepotrzebne skreślić ;)

ODPOWIEDZ