tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mirak »

Może się mi tylko wydaje, ale chyba był taki przystanek Tarnów wschód, podobnie jak Tarnów Południe
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: tarnowskie MPK

Post autor: LordRuthwen »

Aż się prosiło zrobić taki przystanek koło wiaduktu nad Lwowską.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

LordRuthwen pisze:Aż się prosiło zrobić taki przystanek koło wiaduktu nad Lwowską.
Myślę, że budowa takiego przystanku mogłaby rozwiązać od razu problem ruchu pieszych w rejonie tego wiaduktu (nowe przejście przez nasyp), by można było pod nim zmieścić cztery pasy ruchu. Warunek jest taki, że trzeba to zrobić szybko - PKP raczej nie dołoży do tego, jeśli nie zostanie zmuszone przez władze centralne (dopóki w Tarnowie jest Ciepiela jest to niemożliwe praktycznie), więc miasto musiałoby ze swoich środków to zrobić - a że wiadomo, że tych brakuje na wszystko ostatnio to także jest niemożliwe.

Z punktu widzenia pasażera kolei pożytek jest połowiczny, bo większość pociągów osobowych od strony Rzeszowa kończy bieg w Tarnowie, więc, gdy większość pasażerów i tak jedzie w kierunku zachodnim wymusza to przesiadki na stacji w Tarnowie. Takie przesiadki np. w godzinach wczesnoporannych są niemożliwe. Koleje Małopolskie musiałyby część swoich pociągów do/z Krakowa wydłużyć do stacji Wola Rzędzińska żeby to miało sens. PKP Intercity na 99,9% na takim przystanku się nie zatrzyma.


murks
Prytan
Posty: 214
Rejestracja: 03-02-2016, 21:42

Re: tarnowskie MPK

Post autor: murks »

Od takiego pomysłu nowego przystanku do realizacji w PKP to zabiera jakieś 15 lat... :lol:


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: tarnowskie MPK

Post autor: wejss »

Wszyscy wiemy jak to się skończy. Opowieści z mchu i paproci.....


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

murks pisze:Od takiego pomysłu nowego przystanku do realizacji w PKP to zabiera jakieś 15 lat... :lol:
Normalnie tak, chyba, że ktoś z przedstawicieli rządzących ma odpowiednią pozycję w swoim obozie to da się zrobić dużo szybciej. Tarnowa to jednak nie dotyczy. ;)


murks
Prytan
Posty: 214
Rejestracja: 03-02-2016, 21:42

Re: tarnowskie MPK

Post autor: murks »

Faktycznie, kto by nie rządził, to nasi posłowie mają małe przełożenie na Warszawę i nie zanosi się na zmianę w tym względzie.


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: tarnowskie MPK

Post autor: rafalt »

Przystanek nad Lwowską razem z Park&Drive (Tak jak FigleMigle) był już narysowany.
Jak pierwsze projekty przebudowy trasy do Rzeszowa były to ten przystanek w nich był.
Ja mam takie wrażenie że ktoś narysował przystanek powiedział że zrobi się to w kolejnym etapie razem z przebudową wiaduktu nad Lwowską.
A potem to usunięto przystanek a wiadukt został po staremu i nikt w tym momencie nie zareagował.
Teraz jak szukam to ciężko jakieś materiały znaleźć.
Niestety to już chyba 7 lat.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: irekjj »

Ciekaw jestem czy ktoś z tego forum korzystał wczoraj z darmowej komunikacji MPK a w szczególności z linii C.
O tym że wczoraj komunikacja MPK była za darmo dowiedziałem się przypadkiem z radia, bo na stronie MPK nigdzie tej wzmianki nie było, to raz.
A dwa; rozkład jazdy na stronie www w ogóle nie uwzględniał linii C.
No i najlepsze; na mapach Google szukając trasy komunikacją miejską z ul. Lwowskiej na cmentarz w Klikowej system proponował przejazd linią 9 i następnie przesiadkę na C5.....
Nie rozumiem, jak to wielkie amerykańskie Google potrafiło ogarnąć okazjonalną jednodniową komunikację w maleńkim Tarnowie, a MPK nie ogarnęło tematu?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

irekjj pisze:ak to wielkie amerykańskie Google potrafiło ogarnąć okazjonalną jednodniową komunikację w maleńkim Tarnowie, a MPK nie ogarnęło tematu?
To nie MPK, tylko Zarząd Dróg i Komunikacji. A dlaczego? Nie wiem, ale teorię spiskową mam, ponieważ miasto za kadencji Ciepieli robi sporo, żeby mieszkańców Tarnowa do komunikacji zniechęcić a w konsekwencji zaoszczędzić na niej miliony...

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: tarnowskie MPK

Post autor: defekator »

hurricane pisze: ponieważ miasto za kadencji Ciepieli robi sporo, żeby mieszkańców Tarnowa do komunikacji zniechęcić a w konsekwencji zaoszczędzić na niej miliony...

A w kinie Marzeniu emitowany jest spot reklamowy na którym pan prezydent chwali się jak to o komunikację miasto dba i ją rozwija, bo wyświetlacze, nowe autobusy, etc. Jest nawet ujęcie ucieszonego pana Ciepieli jadącego autobusem (zakładam, że cieszy się, bo jedzie autobusem pierwszy raz w życiu). Komentarze i śmiechy z sali podczas jego emisji mówią same za siebie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mirak »

Zazwyczaj bywam krytyczny jeżeli chodzi UM, ale tym razem muszę bronić. Informacja o darmowej komunikacji była na stronie miasta. i to kilka dni przed. Zresztą jak co roku.
Przypomnijmy, że w dniu Wszystkich Świętych przejazd komunikacją miejską jest nieodpłatny.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: irekjj »

Może i była taka informacja ale mój zdrowy rozsądek podpowiada że jak się wybieram do Krakowa to informacji o biletach i komunikacji szukam na stronie ZDiK a nie na UM Krakowa. Ale logika jak wiadomo może być również pokrętna.....


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: japoneczka01 »

Wrócę do korzystania z przejazdów autobusami - jeżdżę sporadycznie, ale uważam, że do zniechęcania korzystania z takiej jazdy służą same autobusy, a to za przyczyną bardzo wysoko umieszczonych foteli. Osoby starsze często nie dają rady wspiąć się na nie i zwyczajnie stoją obok pustych foteli, a te na niskim poziomie w liczbie 3 sztuki podwójne, przeważnie zajęte są przez młode, sprawne fizycznie osoby. Myślę, że każdy autobus powinien być przyjazny i wygodny dla PASAŻERA, a nie udawać tylko, że jest. Ciekawa jestem jakimi kryteriami posługują się decydenci o zakupie takich tworów autobusopodobnych.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Cubaza »

Jakich tworów autobusopodobnych? Uważasz, że autobusy, które jeżdżą po naszym mieście to jakieś twory prototypowe? Zasmucę Cię. Takie autobusy jeżdżą po wielu miastach w różnych krajach...
Dla jednych krzesełka są niskie a dla innych za wysokie. Nie dogodzisz nigdy.

ODPOWIEDZ