tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

wejss
Rhetor
Posty: 1625
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: tarnowskie MPK

Post autor: wejss »

defekator pisze:W góry plecak do miasta plecaczek bo lubię mieć ręce wolne. I też mam w nim kabel USB.
Facet z plecaczkiem, hm. I odsłonięte łydki.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11638
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: tarnowskie MPK

Post autor: defekator »

Prawdziwy facet nie ma problemu nawet z różowym szlafrokiem jeśli mu tak wygodnie. Pozostali potrzebują różnych substytutów typu SUV 4x4 do jazdy miejskiej. ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: tarnowskie MPK

Post autor: szopen »

A ja nie plecaczek, ale za to nerka EDC - taki bardziej funkcjonalny "kołczan prawilności" (choć z racji, że moja jest trochę militarna to raczej kołczan taktyczności :lol: ) i też noszę ładowarkę z USB, a czasem i małego powerbanka. Ale żeby nie robić offtopu, to raz eksperymentalnie podpiąłem sobie telefon do ładowania w solarisie, ale jakoś niewygodnie stało mi się trzymając telefon cały czas w ręce. W lecie jak kierowca zapomni klimy włączyć, to sobie wiatraczek na USB podepnę. :D


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Cubaza »

wejss pisze: Ja z plecakiem chodzę w góry a nie na miasto.
Rozumiem. Plecak dla Ciebie to tylko taki ze stelażem. Mniejszych plecaków w życiu nie widziałeś... Ja chodzę z plecakiem bo mi tak wygodnie. Nie noszę rzeczy po kieszeniach bo nie lubię. A noszenie tam kluczy od domu, portfela, telefonu prywatnego i służbowego po kieszeniach nie jest dla mnie. Ale skoro Tobie wygodnie to nic mi do tego.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Tak tu cichutko a proszę, oto Scanie dla Tarnowa Obrazek

Pierwsze dwie sztuki już są w mieście i są przygotowywane do jazdy (jakoś tak się ostatnio posypało kilka autobusów).


Tap tap na chinolu


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: GregTrN »

Wcześniej spodziewałem się Manów. A tu Scanie. To malowanie zbiorników na dachu na niebiesko to niezbyt trafiony pomysł.


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Mistyczny »

Malowanie zbiorników na niebiesko wygląda źle ale to podobno pomysł Scanii nie MPK.
Mam na to takie rozwiązanie żeby okleić te zbiorniki jakąś ciekawą grafiką podkreślającą, że autobus jest ekologiczny i gazowy. Tak jak w Krakowie podpisane są elektryki i hybrydy. Ludzie chcą jeździć ekologicznymi pojazdami, więc trzeba im napisać że te takie są bo przecież nie każdy się zna na autobusach.


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: GregTrN »

To zamawiający tj. MPK określa w SIWZ jak pomalowany ma być autobus. Scania niczego nie zrobiła na własną rękę i wg. własnego pomysłu. Jeśli chodzi o oklejanie autobusów jestem temu całkowicie przeciwny. Uważam że autobusy które są częścią krajobrazu miasta nie powinny być bannerami reklamowymi.


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Mistyczny »

Uważam że autobusy które są częścią krajobrazu miasta nie powinny być bannerami reklamowymi.
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, chcę okleić zbiorniki na dachu a nie cały autobus. Też jestem przeciwnikiem reklam, szczególnie tych zasłaniających okna.
Co do określenia kolorów w SIWZ to zależy jak dokładnie to opisano. Najlepiej byłoby zapytać w MPK, słyszałem jednak że zarówno niebieskie zbiorniki jak i czarny przód to decyzja Scanii. Właściwie to ta dyskusja nie ma już sensu bo pewnie połowa autobusów jest już pomalowana i nie da się już zmienić koloru. Miejmy nadzieję że Many i Solarisy lepiej będą wyglądały.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Co do malowania, to MPK dostało kilka propozycji szablonów i wybrali to co im się "spodobało".
Na zajezdni przy Okrężnej jest już 6 Scanii

Tap tap na chinolu


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Wszystkie Scanie już na mieście. Teraz czas na MANy. Pierwsze 2 już w Tarnowie

Obrazek

Tap tap na chinolu

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

O proszę. Many z białymi wyświetlaczami. No to mamy niezłą dyskotekę.
małe białe, małe pomarańczowe, duże białe, duże pomarańczowe ... I to na nowych autobusach...

Swoją drogą, można by to doprecyzować przy zamówieniu. Dwie dostawy z tego samego roku, i dwa różne kolory wyświetlaczy.
Ba, więcej, mamy Scanie dieslowe z białymi, a gazowce z pomarańczowymi...
Niby nie jest to problemem, jest to szczegół, ale białe są dużo lepsze IMO.

Nawet w słoneczny dzień, stojąc z tyłu gazowca i ropniaka widać kolosalną różnicę czytelności numeru linii...


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: tarnowskie MPK

Post autor: pilips1982 »

Z tego co mi się wydaje sprawa jest taka, że do nowej dostawy przekładają wyświetlacze, które swego czasu były zakładane w Jelczach w ramach programu unijnego.
Teraz kasują Jelcze a wyświetlacze przekładają do Scanii, co pozwoliło pewnie obniżyć cenę zakupu.
A małe wyświetlacze w Jelczach to pewnie efekt procesu tego przekładania. Nie wszystkie nowe autobusy są już w "obiegu" a w starych brakuje wyświetlaczy bo są instalowane w nowych.
Więc boczne wyświetlacze są instalowane jako czołowe w Jelczach.
Ale to tylko efekt przejściowy, bo wszystkie stare autobusy i tak idą do skasowania.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

pilips1982 pisze:co pozwoliło pewnie obniżyć cenę zakupu.
A to te autobusy, co przypadkiem cena oferenta zgadzała się do złotówki z kwotą, jaką przeznaczył zamawiający...


Pzet
Prytan
Posty: 173
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Pzet »

hurricane pisze: A to te autobusy, co przypadkiem cena oferenta zgadzała się do złotówki z kwotą, jaką przeznaczył zamawiający...
Według tego dokumentu - nie
http://mpk.tarnow.pl/uploads/files/101/ ... rt_506.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ