tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

To, że przez lata nie robi się optymalizacji linii, przynosi teraz efekty.
MPK chyba nie rozumie, że miasto się zmienia, zmieniają się przepływy ludzi. Komunikacja musi być elastyczna, a dodanie jednego czy dwóch przystanków "9" nie wystarczy.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: tarnowskie MPK

Post autor: kari »

Są takie godziny kiedy przyjeżdża na raz 3-4 autobusy a potem przez kilkanaście minut nie ma żadnego.Przykładem jest przystanek na Czerwonej.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mirak »

W okresie zimowym dojeżdżam linią 44. Tylko raz przez te cztery miesiące przyjechał punktualnie.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: tarnowskie MPK

Post autor: kari »

mirak pisze:W okresie zimowym dojeżdżam linią 44. Tylko raz przez te cztery miesiące przyjechał punktualnie.
12 to samo. Albo kilkunastominutowe opóźnienie albo 2-3 minuty przed czasem. Jak trafisz. Przydałaby się korekta tych rozkładów.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

Goscinny pisze:To, że przez lata nie robi się optymalizacji linii, przynosi teraz efekty.
MPK chyba nie rozumie, że miasto się zmienia, zmieniają się przepływy ludzi. Komunikacja musi być elastyczna, a dodanie jednego czy dwóch przystanków "9" nie wystarczy.
Po pierwsze ZDiK a nie MPK, bo to formalnie ZDiK jest organizatorem komunikacji. Choć w Tarnowie akurat ZDiK zrobi co mu MPK każe (jak wszędzie, gdzie jeden przewoźnik ma monopolistyczną lub dominującą pozycję - w Krakowie też tak jest, w Warszawie już jest dobra dywersyfikacja), więc to jest iluzja.

Po tej wypowiedzi Pana Kluzy muszę cofnąć swoje mniemanie o nim jako o fachowcu od komunikacji. Już każdy student transportu wie, że przy planowaniu systemów transportowych jest jedna podstawowa zasada: Im więcej kursów tym więcej nowych pasażerów, im mniej kursów tym mniej stałych pasażerów komunikacji. Zmniejszenie liczby kursów to automatyczne odejście pewnej części pasażerów do indywidualnych środków transportu. Natomiast częste kursowanie zachęca do podróży nowych pasażerów. Poza tym miasto zachowuje się bez ładu i składu, mówią o węzłach przesiadkowych, o zrównoważonej integracji transportu publicznego, nowych systemach dynamicznej informacji pasażerskiej, dla kogo to? Jestem pewien, że za 2 lata przy tej polityce Pan Kluza, a raczej po wyborach jego następca powie znów jest mniej pasażerów to znów tniemy ilość kursów.


Elefem
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Elefem »

Nie znam się to się wypowiem. Wiadomo. Tarnowskie MPK ma mało elastyczne podejście do sytuacji, wiadukty remontują się lata ale dostosowania się do sytuacji brak, pytanie czy w ogóle można się do tego dostosować? Czy próbowano? Jeśli się wybieram podjechać do miasta z np Westerplatte to prawie zawsze po coś, praca, szkoła, lekarz, dalsza podróż więc korzystając z MPK zależy mi na punktualności której brak.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

Czego się spodziewać, skoro linia główna (9) jeździ w dni robocze po 17 co 20 minut, a po 21 co pół godziny ...
zerówka nawet w późnym szczycie jeździ co 20 minut, od 19 co pół godziny, a jest jeszcze jedna perełka w postaci tego, że z Mościc mamy odjazd o 22:15, a następny dopiero o ... 23:20.
W świąteczne jeszcze lepiej, bo mamy odjazdy 19:20, 20:05, 20:45, 21:25, 22:05, 23:20, 23:45.
No fantastycznie, przecież to autobus miejski, a nie PKS...


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: tarnowskie MPK

Post autor: aaee »

Jeździł bym komunikacja do pracy ale w moim przypadku musiał bym jechać 2 autobusami lub być w pracy przynajmniej 30 minut za wcześnie. Nie pracuje na uboczu tylko przy głównej ulicy miasta. Do tego w godzinach szczytu autobusem jachalem z pracy do domu 40 minut gdy autem zaledwie 10-15 minut. Po odjęciu kursów wiele osób zrezygnuje.

Przydała by się konkurencja w mieście. Przecież mogłoby być dwóch przewoźników. Wtedy by się zrobiła zapewne konkurencja bo każdy z przewoznikow chciałby więcej lini obsługiwać wiec bardziej by się starali :)


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: tarnowskie MPK

Post autor: szopen »

Najważniejsze, że będziemy mieć kupę gadżetów typu elektroniczne tablice na przystankach, "gadające" autobusy, nowe wiaty z podświetlonymi gablotkami czy telewizory w autobusach pokazujące aktualną pozycję pojazdu na GPSie. A linie o przebiegu, który zadowalałby jak największą ilość mieszkańców na których częstotliwość kursowania autobusów zachęcałaby do wybierania właśnie tej metody transportu, to jakiś nikomu niepotrzebny durny wynalazek. ;)

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mirak »

Zdarzyło się wam skorzystać z ładowarki w autobusie. ja nie znam nikogo kto nosi kabel doładowania idąc na miasto i ile można doładować w ciągu 10 minut jazdy.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Jan Kowalski »

Jak masz szybkie ładowanie, a tam byłyby 2A, to trochę można natłuc :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

Jak można iść do miast bez kabla USB? :)
Ja mam w kieszeni jakiś krótki, bo dużo nie waży, miejsca nie zajmuje, a w razie potrzeby jest pod ręką.
Albo na ręce:
https://goo.gl/L1jGfi" onclick="window.open(this.href);return false;


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Cubaza »

Ja mam w plecaku kabel USB A, USB C. Mam też ładowarkę do podłączenia do gniazdka. Mam też powerbank. I raczej bez tego nie chodzę na miasto.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: tarnowskie MPK

Post autor: wejss »

Cubaza pisze:Ja mam w plecaku kabel USB A, USB C. Mam też ładowarkę do podłączenia do gniazdka. Mam też powerbank. I raczej bez tego nie chodzę na miasto.
Ja z plecakiem chodzę w góry a nie na miasto.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: tarnowskie MPK

Post autor: defekator »

W góry plecak do miasta plecaczek bo lubię mieć ręce wolne. I też mam w nim kabel USB.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ