tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Kulfon »

Goscinny pisze:
03-01-2021, 00:02
To znaczy, że wójty miały się zgodzić na cenę podyktowaną przez miasto? Bez możliwości negocjowania, z tego co czytałem.
Z jakiej racji miasto ma dopłacać do kursów poza nim ? + dochodzi do tego zużywanie autobusów wszystko wkoło drożeje .... teraz zobaczymy ile prywaciarz wytrzyma .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Tylko że nasz super obeznany we wszystkim prezydent chciał aby gminy płaciły też za przebieg linii w mieście. No i ponoć chciał te linie skrócić. W Krakowie ma to sens, ale u nas? Bez żadnej przygotowanej infrastruktury pod przesiadki (na Kochanowskiego hula wiatr), bez odpowiedniej oferty biletowej, no i bez skomunikowania tego wszystkiego ze sobą (a skomunikowanie po tarnowskuto śmiech na sali).

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

Jutro pierwszy duży test nowej komunikacji. Zobaczymy, jak to będzie działało w dzień roboczy.
Przypominam, ze w komunikacji zbiorowej nadal obowiązują limity miejsc. Ciekawe, czy ktoś będzie tego pilnował. I drugie pytanie, czy pojazdy, zależnie od pojemności, są przypisane do konkretnych linii i kursów, co byłoby dosyć logiczne. Bo ciężko sobie wyobrazić mikrobus, czy nawet midibus na linii 210, wróć, T10 w szczycie.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

Kulfon pisze:
03-01-2021, 08:42
Z jakiej racji miasto ma dopłacać do kursów poza nim ?
Bardzo proste jest powtarzać propagandowy przekaz prezydenta. Miasto nie dopłacało nic za przebiegi linii poza granicami miasta. Z ceny wozokilometra ok. 7,80 zł. w 2020 r., Gmina Tarnów dopłacała ok. 5,20-5,40 zł, resztę według kalkulacji ZDiK pokrywały bilety.

W ostatniej propozycji Prezydenta Gmina miała płacić ok. 10,80 zł za wozokilometr w przeliczeniu na kilometry na swoim terenie. Stawka odrealniona. Oczywiście miasto zażądało opłaty za kilometry w swoich granicach i skróceniu linii 213, 224, 222, 229, 239 do Kochanowskiego Chyszowska i linii 210 do Szpitala św. Łukasza. Ta propozycja była tak skrojona, by gminy ją odrzuciły, dlaczego Ciepiela tak zrobił - nie wiemy.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

Akurat wrzucenie linii z dwójką z przodu na dedykowaną pętlę nie byłoby takie głupie. Większość aglomeracyjnych linii w Krakowie jest tak zbudowana, ze nie jeżdżą po mieście.
Ale.
Po pierwsze, z gminami trzeba to uzgodnić, i moim zdaniem, zadziałać wręcz odwrotnie, czyli stosując preferencyjną stawkę.
Z tym, ze wtedy można powiedzieć otwarcie, ze to faktycznie linia dla gminy, która kończy na dużej, dobrze skomunikowanej pętli. Ale, cóż, ciężko pętlę na Kochanowskiego nazwać dobrze skomunikowaną innymi liniami.
Po drugie, nie ma się co czarować, w Tarnowie linię podmiejskie, jeżdżące przez miasto, stanowiły uzupełnienie oferty przewozowej dla mieszkańców miasta, chociażby jeśli chodzi o częstotliwość połączeń w głównych osiach.


green123
Archont
Posty: 872
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: tarnowskie MPK

Post autor: green123 »

Dobry komentarz z FB:
A Dlaczego mają się nie czepiać? Skoro gmina Tarnów ogłasza że wozy Firmy Michalus mają spełniać normę Euro V a nie spełniają bo autobus czerwony SOR ma normę Euro IV. Mówią że nie będą odbiegać standardem od autobusów MPK, choć odstają. Mają być wyposażone w klimatyzację a Mercedes Conecto nie posiada jej, teraz jest zima ale za 5 miesięcy nie będzie już tak wesoło jak do szybki słoneczko przypiecze. Ktoś wyżej napisał, że przewoźnik miał mało czasu, powiem tak a kogo to obchodzi, skoro go chwalą i zachwalają to niech będzie tak jak mówili. Gmina Tarnów mogła ogłosić przetarg tak jak to się robi w XXI w, i wybrać najlepszego przewoźnika cenowo jak i jakością taboru nie wzięli Janusz z Dziekanowic co jeżdżą po Polsce i na szybko dokupują sprzęt na zasadzie co podpadnie co w ręce wpadnie. Na dodatek piszą że mają wieloletnie doświadczenie na zastepczej komunikacji autobusowej w Krakowie to bzdura bo w żadnym Krakowie nie jeździli.
Kolejna kwestia, która przyszła mi do głowy to bez sensowne dublowanie linii 3. W nowej komunikacji gminnej będą tylko 2 lub 3 przystanki na terenie gminy, a liczba kursów pozostała taka sama. 3 MPK dalej pozostaje, więc liczba kursów w tamtym kierunku jest większa niż 9 do Mościc. W białej za dużo osób z komunikacji nie korzystało, więc skończy się tak, że autobusy T3 będą jeździć puste i gmina szybko tą linie zlikwiduje.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

TomekMKM pisze:
03-01-2021, 12:33
Akurat wrzucenie linii z dwójką z przodu na dedykowaną pętlę nie byłoby takie głupie. Większość aglomeracyjnych linii w Krakowie jest tak zbudowana, ze nie jeżdżą po mieście.
To nie byłoby głupie, gdyby z Kochanowskiego do centrum odjeżdżał autobus nie rzadziej niż co 10 minut, już widzę jak ZDiK robi linię 2 co 10 minut... Prędzej kaktus urośnie na rynku w Tarnowie.


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: kato »

Nowy rok, nowe ceny biletów i tylko karnetów brak.
"Powinny być jutro", jak mnie poinformowano w trzech miejscach.
Inna sprawa, że nie rozumiem dlaczego muszę dopłacić do kupionego np. dwa tygodnie temu karnetu?
Przecież kupując karnet zawieram coś w rodzaju umowy, że płacę z góry za pięć przejazdów.
I nie obchodzi mnie cena. Pięć przejazdów, to pięć przejazdów i tyle.
Nie zmienia się przecież (chyba, bo to PRL-bis) umów bez porozumienia obu stron.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

Jeśli dobrze pamiętam, w poprzednich latach przy zmianie cen, w przypadku biletów jednorazowych kupowało się w kiosku "dopłatę" do wartości obowiązującej i kasowało razem z biletem. A karnet można było używać do wykończenia bez ponoszenia dopłat. I to było względnie uczciwe.


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: tarnowskie MPK

Post autor: rafalt »

Czyli tak samo można powiedzieć o kasie na koncie Tarnowskiej Karty Miejskiej. Wpłacałem aby mieć na 10 biletów. A teraz przejadę tylko 9 razy :(
Co do karnety może się mylę ale ostatnio(poprzednia regulacja) nie zmieniono stawki przy karnetach.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Nie do końca, bo na karcie miejskiej masz zdeponowane pieniądze, którymi później płacisz w autobusie za przejazd. A kupując karnet, kupujesz 5 przejazdów, które powinieneś mieć możliwość wykorzystania wedle własnego uznania. I takie karnety kupione przed podwyżką powinno się móc wykorzystać bez dopłacania powiedzmy do dwóch tygodni po podwyżce.

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

https://www.rdn.pl/news/jak-pasazerowie ... ow-do-gmin

Zaczyna się narzekanie :)

Ostatnio przejeżdżałem koło "MAX-a". Zazwyczaj na tym przystanku była masa autobusów i ludzi. A teraz? Cisza, pusto, nikogo nie ma. Az dziwnie.
A miasto (gdyby ktoś pomyślał) mogłoby wykorzystać ten czas na remont tamtego przystanku, bo stan nawierzchni jest tam tragiczny. A teraz nikogo tam nie ma i można szybko zrobić nową nawierzchnię.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

Goscinny pisze:
08-01-2021, 11:51
Zaczyna się narzekanie :)
Obecnie największy problem dla mieszkańców jest z linią T03, niewykluczone, że jej początkowy przystanek zmieni się na pętlę przy ul. Marszałka.
Drugi duży problem to tabor na linii T24, ale przewoźnik przekazał, że obecne bardziej "busowe" rozwiązanie jest tymczasowym, bo autobusy są w trakcie kontraktowania. Docelowo busy zostaną chyba tylko na T03.


green123
Archont
Posty: 872
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: tarnowskie MPK

Post autor: green123 »

Tyle, że jaka różnica, jeżeli kierowca otwiera tylko przednie drzwi zmuszając do pokazania biletu lub zakupu? Jeżeli tak to by wyglądało jak byłaby szkoła to byłyby masakryczne opóźnienia.


Pzet
Prytan
Posty: 173
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Pzet »

Mnie z kolei zadziwia szczerość zastępcy wójta gminy Tarnów:
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... ow-284630/
Dziennikarz: Zauważyłem, że pojedyncze może, ale jednak też busy, czyli mniejsze pojazdy obsługiwały niektóre linie.
Zastępca wójta: No to jest właśnie taka dyskretna racjonalizacja kosztów. Jeżeli chcemy płacić za komunikację 2,7 mln, a nie 6 mln i więcej, to musi się to z czegoś brać.

ODPOWIEDZ