tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

tarnowskie MPK

Post autor: Keleos »

Mam pytanie - na ile jest legalnym wożenie pasażerów po podmiejskich drogach (skąd można długo w dół zboczem spadać) niesprawnym autobusem?

Pytam, bowiem w czwartek miałem tą przyjemność jechać autobusem, którego kierowca wyraźnie zgłosił przez CB radio czy czym oni się komunikują: "mam poszarpany przewód przy klapie, przy jeździe pod górkę tłucze się jakby miało silnik rozsadzić, przyślijcie kogoś żeby to opatrzył i dajcie zastępczy pojazd bo nie wiem czy dam rady tym ujechać" po czym dodał gazu i wyruszył w trasę jak gdyby nigdy nic...

Czy to nie było świadomym narażaniem życia i zdrowia pasażerów? Co gdyby ten silnik faktycznie rozsadziło i gdyby autobus wypadł z drogi?


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

To przestepstwo, ale przeciez "jakos to bedzie".


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Keleos pisze:Co gdyby ten silnik faktycznie rozsadziło i gdyby autobus wypadł z drogi?
Prawdopodobnie zginąłbyś, a my obejrzelibyśmy sobie relację na TVN24 i uznano by, że autobus nie był sprawny etc.


Lvcas
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 01-05-2010, 21:54
Kontakt:

Post autor: Lvcas »

gdzie w mpk się wspinałeś pod takie góry? jaka trasa?
serwis firmowy falowniki forum branżowe falowniki


Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Lvcas, a na przykład 13 jadąca w stronę Tuchowa.


CiniO
Obywatel
Posty: 70
Rejestracja: 12-10-2009, 23:09
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: CiniO »

Ale co to za przewod, i dlaczego niby mialoby silnik rozsadzic?
Silniki raczej nie wybuchaja


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Nie wiem co autor miał na myśli, ale zdaje się że jakby rozsadził silnik to po prostu autobus stanie i tyle. No chyba ze ktoś liczy na wybuch taki jak an filmach :].
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Keleos a czym jechałeś? Opisz mniej więcej ten autobus, albo może pamiętasz taborowy?
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

linia nr 8 z Piotrkowic do Tarnowa. Nie znam się na mechanice pojazdowej, cytuję mniej więcej słowa kierowcy (który również nie znał się na mechanice, co dało się zrozumieć z jego relacji).

Po drodze z Tuchowa jest wiele zakrętów z których można wypaść i zrobić sobie krzywdę. Nikt nie mówi o wybuchu - eksplozji, tylko o wybuchu w sensie rozerwania części silnika.

Nie jestem mechanikiem, żebym mógł powiedzieć co to za przewód (w dodatku bez widzenia go nawet), Cinio.

Autobus zwykły żółty. Szczegółów nie pamiętam. Ja jechałem tylko do Nowodworza...


aaee
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Post autor: aaee »

Ja nie raz jadąc "30", autobus nie mógł wyjechać pod górkę niedaleko "sandowiczki".

Nie raz również przesiadałem się z autobusu do autobusu bo się inny zepsuł.
Nigdy nie myślałem że może coś pierdyknąć w nim...

Ale bez wątpienia powinni po woli wycofywać stare Jelcze ponieważ one są już tak techniczne bezużyteczne że szkoda pisać.

Często zdarza mi się wracając z szkoły, jadać 0a jechać przy otwartych drzwiach...
I to już jest normalne :P

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

TomekN, jak znam życie to puścili Peerę, ale "13" w stronę Tuchowa, to oznaczało by, że chodzi o linię do Pleśnej, a tam to raczej stodwudziestki lecą albo może chodzi o nasze słynne volviaki :)

Keleos do Nowodworza to raczej 8, 25, 27

PS. Jak były powodzie ubiegłego roku i zalało skrzyżowanie Czysta-Kwiatkowskiego to sam dyspozytor mówił przez radio: "Jedźcie dopóki da rade, tylko uważajcie żeby klap nie pourywać".


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Gazy pod górkę wydają dźwięki jakby silnik miał z bloku wyjść ;). Niestety każdy mówi, aby wymieniali autobusy, ale nie ma za co, taka prawda. Osiem autobusów które teraz zakupili to jedynie kropla w morzu potrzeb. Z autobusami dzieją się różne figle, w końcu to tylko rzeczy martwe.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


aaee
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Post autor: aaee »

TomekN pisze:Gazy pod górkę wydają dźwięki jakby silnik miał z bloku wyjść ;). Niestety każdy mówi, aby wymieniali autobusy, ale nie ma za co, taka prawda. Osiem autobusów które teraz zakupili to jedynie kropla w morzu potrzeb. Z autobusami dzieją się różne figle, w końcu to tylko rzeczy martwe.
Nie o to chodzi żeby wszystkie wymienili od razu...
Ale gdyby co roku wymienili po 10 autobusów to już był by sukces.


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

TomekN Przecież napisałem, że linia nr 8... o.O


Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Keleos, to było do mnie. Bo ja się pomyliłem i napisałem, że to 13 jedzie do Tuchowa.

ODPOWIEDZ