tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Kulfon »

MPK do likwidacji jak to ma tak dalej wygladać linia 0 jezdzi co pół godziny linia 9 co 20 minut ... rano linia 0 kierowca zatrzymał sie bo było za dużo ludzi 10 minut czekania na rezerwę .
Linia 12 jezdzi teraz ? na przystanku ludzie czekają autobus nie przyjezdża kurs 10.38 z oś.Kolejowego kierunek Ablewicza ... na przystanku rozkład ważny od Marca .... nie ma żadnej informacji ,żadnej .
Tłok niemiłosierny kto to wymyślił żeby tak ciąć kursy .... zlikwidujcie się jak wam się nie chce jezdzić !
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Dorota1975 »

pretensje do ZDiK-u - oni ustalają rozkład jazdy i wymyślili, że do 11 kwietnia obowiązywać będzie rozkład specjalny (zastępczy). na rozkładach jazdy na przystankach to ostatnia tabelka. Bo skoro prawie wszystko pozamykane, to po co ma działać komunikacja miejska. Np. linia 2 kończy kurs na os. Westerplatte - nie jedzie pod Auchan, o Gemini nie wspominając. 12 nie kursuje w ogóle (tak wynika z rozkładu na stronie ZDiKu), w kursach linii 0 tłok itd.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: tarnowskie MPK

Post autor: defekator »

Nie wiem co za idiota wymyślił, aby w okresie przedświątecznym, gdy ludzie i tak robią zakupy - bo przecież masa sklepów i firm jest wciąż otwarta - ograniczyć kursy MPK. Widać gołym okiem, że nie ma żadnego zmniejszenia aktywności ludzi w związku z sytuacją epidemiologiczną - i dzięki tej decyzji, która oznacza znacznie większy tłok w autobusach covid w Tarnowie będzie się miał doskonale.

Ktoś kto wpadł na ten pomysł powinien odpowiadać przed sądem za narażanie zdrowia i życia ludzi.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Kulfon »

No to polecam dzisiaj czy jutro komuś z decydentów oderwać się zza biurka i pojezdzić trochę autobusami !
Niech zobaczą jak ta komunikacja w realu wygląda a nie na papierze .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

defekator pisze:
31-03-2021, 18:32
Ktoś kto wpadł na ten pomysł powinien odpowiadać przed sądem za narażanie zdrowia i życia ludzi.
Podejrzewam, że decyzja ZDiK Tarnów była podyktowana ogólnymi wytycznymi związanymi z sytuacją miasta od Romana Rozsądnego. Podobnie komunikacja gminna kursuje jak w soboty, co według mnie również jest nieodpowiedzialne, ale też podyktowane oszczędnościami, gdyż przewoźnik działający na zlecenie gminy Tarnów nieco zbyt optymistycznie założył napełnienia autobusów w czasie pandemii.

Decyzja jest dziwna, bo jak wspomniałeś zmniejszenia aktywności nie ma, a co do komunikacji przedsiębiorstwa komunikacyjne starają się rozładowywać tłok, np. w Krakowie na kilku liniach, gdzie zwykle jeżdżą autobusy standardowe kieruje się dostępne autobusy przegubowe, nie ma żadnej redukcji kursów, a w weekend ostatnio nawet było ich jednorazowe zwiększenie przewidując większy ruch związany np. z niedzielą handlową.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

Godzina 8:00 - przystanek koło Burku. Autobus odjechał - następny za 19 minut, kolejny za kolejne 20.
Może chodzi o to, że ludzie stwierdzą, że na piechotę dojdą szybciej?

Przypadek inny:
Znany "węzeł przesiadkowy" za grube miliony na Kochanowskiego. Pusty, nie ma ani jednego autobusu, kilka osób czeka.
Wcześniej, na tej samej ulicy, po lewej stronie jest parking. Tam stoi bus "T" ileśtam. Z jakiegoś powodu (domyślam się z jakiego) nie stoi na przystanku tylko 100 metrów dalej i czeka na godzinę odjazdu.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: tarnowskie MPK

Post autor: figa »

Dzisiaj moja mama wyszła na przystanek linii nr 3. Informacji żadnej o zmianie kursowania. Sprawdzam w necie - teraz z Klikowej autobus odjeżdża co godzinę :/


green123
Archont
Posty: 868
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: tarnowskie MPK

Post autor: green123 »

https://www.rdn.pl/news/czy-miejski-aut ... l-w-bialej

Panu Kozioł już chyba mięknie. Ten przypadek jest ciekawy, bo o tej samej porze wyjeżdża linia gminna i linia miejska. Większość osób woli dojść na piechotę do klikowej z powodu komfortu podróżowania niż wsiadać do gminnego busa. Przewoźnik wozi na tej linii powietrze to widać, że zaczynają kombinować jak usunąć tą linie całkowicie. Chcą dać miastu 45 tysięcy. Jak dla mnie miasto może zacząć negocjować i stawiać warunki, bo widać, że to gmina nalega na zmianę przewoźnika na tym terenie niż miasto. Moim zdaniem kwota 100 tysięcy złotych wydaje się optymalna, bo linia i tak nie zyska nowych pasażerów, bo te same osoby wsiadają do miejskiego, tyle, że muszą zrobić 15 minuty marsz.


TomaszTrn
Obywatel
Posty: 74
Rejestracja: 08-02-2020, 10:37

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomaszTrn »

http://www.gmina.tarnow.pl/nowastrona/i ... adow-jazdy

https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktua ... -jazdy-MPK

Czyli jednak presja społeczna przyniosła efekt.

Odnośnie linii nr 3, to podobna sytuacja jest na linii nr 31 - mogłaby "po drodze" zatrzymywać się na Woli Rzędzińskiej na przystanku "Przejazd Kolejowy" zyskując pasażerów, a nie generując żadnych dodatkowych kosztów.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

green123 pisze:
08-04-2021, 03:39
https://www.rdn.pl/news/czy-miejski-aut ... l-w-bialej

Panu Kozioł już chyba mięknie. Ten przypadek jest ciekawy, bo o tej samej porze wyjeżdża linia gminna i linia miejska. Większość osób woli dojść na piechotę do klikowej z powodu komfortu podróżowania niż wsiadać do gminnego busa. Przewoźnik wozi na tej linii powietrze to widać, że zaczynają kombinować jak usunąć tą linie całkowicie. Chcą dać miastu 45 tysięcy. Jak dla mnie miasto może zacząć negocjować i stawiać warunki, bo widać, że to gmina nalega na zmianę przewoźnika na tym terenie niż miasto. Moim zdaniem kwota 100 tysięcy złotych wydaje się optymalna, bo linia i tak nie zyska nowych pasażerów, bo te same osoby wsiadają do miejskiego, tyle, że muszą zrobić 15 minuty marsz.
Nic nie mięknie, linia 3 od początku była takim przypadkiem, który trzeba było indywidualnie negocjować, ja to nawet wskazywałem komu trzeba. Sytuacja stała się jasna po wydłużeniu kursów linii 3 do granicy miasta i przejeżdżaniu jej "na pusto" do Białej, dogadanie się w tej kwestii to jest kompromis, który powinien być osiągnięty - miasto już raz dyktowało ceny z kapelusza, przez to komunikacja nie wyjeżdża poza miasto. Winny temu jest Ciepiela, który zażądał kosmicznej ceny za wozokilometr (10,8 zł. przypominam - dla porównania MPK Kraków jeździ na aglomeracji za 6,99zł) . Uwzględniając wpływy z biletów dopłata do wozokilometra dla linii 3 na terenie poza granicami miasta nie powinna przekraczać 6 zł od Gminy a całkowity koszt wozokilometra nie powinien przekraczać 7 zł., zakładam, że tę złotówkę do wozokilometra wygenerują wpływy z biletów. A pasażerowie z Białej tuptają do miejskiej trójki ze względu na jej trasę, mieszkańcy Białej od początku chcieli linię gminną w rejon Mickiewicza a nie do Krakowskiej, a ta trasa gminnej linii T03 miała się zmienić od 1 kwietnia tylko tę kwestię pokrzyżował lockdown.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

Na to bym nie wpadł:

https://www.rdn.pl/news/ciezkie-autobus ... -kilometry
Jak przyznaje radny Zbigniew Kajpus, dyrektor operacyjny Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, zdarza się, że często duże autobusy kupione w programach z dofinansowaniem unijnym są wysyłane na wąskie drogi, bo muszą wyrobić określoną liczbę wozokilometrów, aby rozliczyć projekt.


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: kato »

Czy to ten sam gość, dla którego pięćdziesiąt kilka milionów to zdecydowanie mniej niż dwadzieścia kilka?
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Cubaza »

Kurde, zastanowiła mnie jedna rzecz. Możliwe, że jestem czegoś nie wiem, więc prośba aby mnie oświecić. Kilka lat temu wyrabiałem kartę miejską z biletem na niej. Straciła ona ważność więc logicznie powinienem wyrobić nową. Ok, rozumiem. Ale na karcie nie ma żadnej informacji o dacie ważności(na takich starych, kilkuletnich) więc czemu nie mogę użyć tej samej? Nie potrzebuję nowego wzoru karty, nie jest mi to nijak potrzebne. Na starość jedyne co się we mnie zmieniło to przybyło mi kilogramów( :( ). Wtedy też wyrabiało się kartę na bieżąco bo przyszedłem, wypełniłem wniosek i jeszcze przy okienku ją otrzymywałem. Teraz muszę czekać tydzień aż wniosek pójdzie do UM, ktoś go rozpatrzy, wróci i będę mógł nabić bilet miesięczny na niego. Kiedy to się stało, że logistycznie kilka lat temu dało się to zrobić a teraz nie? Świat poszedł do przodu czy do tyłu? Staram się nie narzekać na miasto i różne aspekty z nim związane, ale tutaj mnie to zastanowiło.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: tarnowskie MPK

Post autor: defekator »

Też miałem tak samo. Przez jakiś czas jej nie używałem - gdy chciałem skasować bilet system odrzucił moją kartę. Po zalogowaniu przez internet okazało się, że przegapiłem moment w którym można było ją przedłużyć i straciła ważność. Musiałem wyrabiać od nowa. Na szczęście środki na niej zostały przeniesione na nową.

Sensu to raczej żadnego nie ma - ktoś projektując system tak to wymyślił a więc tak jest i tyle.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mirak »

Zastanawia mnie czy prawo do karty premium jest w jakikolwiek sposób weryfikowana? Bo jak ktoś przeprowadzi się poza miasto i nie płaci w nim podatków to właściwie się mu nie należy
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

ODPOWIEDZ