Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Musiałoby być jakieś silne media, a tych brakuje. w innym wypadku będzie jak z Gniadkiem, który gdy pisał źle o Ciepieli, to przestał być zapraszany na dziennikarskie wydarzenia w urzędzie. Za to chwaląca system niezależna Lidia, jest zapraszana nawet do limuzyny Romka na wyjazdy dziennikarskie :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11646
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

http://www.rdn.pl/news/atak-nozownika" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... Id,2702515" onclick="window.open(this.href);return false;
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =BoxOpImg4" onclick="window.open(this.href);return false;
https://krakow.onet.pl/tarnow-atak-nozo ... kp/dq04gmt" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak się zastanawiam dlaczego taka Wyborcza, RMF czy Onet są w stanie podać więcej szczegółów niż media lokalne. I tak plus dla RDN, że cokolwiek podał, bo reszta portali lokalnych jeszcze nie zdążyła.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Jak ktoś czyta tylko wyborczą, to i takie ma informacje. RK informowało o tym zdarzeniu o 9:37, a wybiórcza o 11:40.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11646
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Jak ktoś czyta tylko Wyborczą to nie wie co jest Onecie RMF24 i nie potrafi porównać z RDN i portalami lokalnymi, więc zupełnie nie wiem po cholerę marnować klawiaturę na takie "mundre" uwagi.

Natomiast jak ktoś czyta ze zrozumieniem to zorientuje się, że nie chodzi o godzinę zamieszczenia a o szczegółowość informacji.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

srutu tutu. Jak się ktoś chce wybiórczą podniecać to sobie i teorię dorobi.
Wydarzenie miało miejsce przed dziewiątą. Niecałą godzinę później informację przekazuje już RK. Nie wybiórcza, nie onet i nie rmf.
Że nie ma szczegółów to naturalne, bo dopiero co doszło do zdarzenia.
O 11.02 info podaje onet, później kopiuje to RMF o 11:18, a na końcu o 11:40 powtarza po wszystkich wyborcza.

łał - wielki brat jest pod wrażeniem :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11646
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Jan Kowalski pisze:srutu tutu. Jak się ktoś chce wybiórczą podniecać to sobie i teorię dorobi.
Właśnie widzę.
Wydarzenie miało miejsce przed dziewiątą. Niecałą godzinę później informację przekazuje już RK. Nie wybiórcza, nie
onet i nie rmf.
Że nie ma szczegółów to naturalne, bo dopiero co doszło do zdarzenia.
O 11.02 info podaje onet, później kopiuje to RMF o 11:18, a na końcu o 11:40 powtarza po wszystkich wyborcza.

łał - wielki brat jest pod wrażeniem :)

Przecież pisałem, że mi nie chodzi o to kto co napisał pierwszy i godzinę zamieszczenia info. Trzeci raz powtarzał nie będę. Piałem o tym. co na ten moment (a jest 13:50) jest nie na Radio Kraków ale na RND (zdawkowa informacja) i na innych lokalnych mediach.

Taka luźna uwaga w kontekście jak "prężnie" owe media działają.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

A ja powtarzam, ze wyjątkowo lokalne media się spisały, skoro już niecałą godzinę po podali informację, a że wtedy jeszcze bez szczegółów to normalne. Dwie godziny później skopiowana informacja z 3 źródeł i właściwie poza tym, że to właśnie zwolniony więzień z Tychów, to niewiele tam informacji.

Mamy słabe media, ale jak widać czasami się spisują.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11646
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Widzę, że jednak trzeba powtórzyć trzeci raz.
Ja nie piszę o RK tylko o RDN. Wiadomość tam jest z 11:07. Czyli nie było to godzinę po zdarzeniu,było to nawet później niż na Onecie. Ale to nie czas dla mnie jest istotny (chyba, nie zaznaczyłem tego wcześniej więc mogło ujść twojej uwadze :D )

Rano szczegółów nie było, teraz już są. W tym ten najistotniejszy, że był to atak
na przypadkową osobę, a nie jakieś porachunki patologii (co przyszło mi do głowy
po info na RDN). Nawet ogólnopolskie media już zdążyły szczegóły podać a tu mamy wciąż zdawkową
wiadomość.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Goscinny »

Widocznie RDN musiało znaleźć informację kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na dworcu i dowiedzieć się, czy można go zaatakować w artykule, czy nie - a to trwa.
Widocznie nie można, skoro informacja jest zdawkowa :)


Elefem
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Elefem »

Nie wiem czy było. Interesujący temat.

https://klubjagiellonski.pl/2018/11/30/ ... -warszawa/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11646
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

O tym mówi się już od dawna i na mówieniu się kończy. Coś takiego byłoby pewnym kołem ratunkowym dla średnich miast, ale szanse na realizację są marne, niezależnie od tego kto będzie rządził, bo jak tylko przejdzie ktoś do realizacji pojawi się silny opór, ze strony miast dużych, które zazwyczaj też są znacznie mocniejsze politycznie. Próbkę tego mieliśmy gdy planowano przeniesienie siedziby spółki gazowej do Tarnowa. Lokalnym posłom dość szybko "układ warszawski" pokazał właściwe miejsce w szeregu. Tak samo będzie na poziomie województwa. Już widzę, jak ci wszyscy krewni i znajomi królika wsadzeni na państwowe intratne posady przez partyjnych kolegów oddają dobrowolnie stołki lub przeprowadzają się wraz ze stołkiem na prowincję w imię interesu publicznego. Chciałbym się mylić, ale sądzę, że będzie jak teraz i skończy się na gadaniu i obietnicach bez pokrycia.

Petycję podpisałem, ale nie wierzę, że coś ona da.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Elefem
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Elefem »

Również nie wierzę w realizację. Dokładnie z tych samych powodów co wyżej. W kluczowym momencie braknie decyzji idącej pod prąd Krakowa czy Warszawy. Jednak jest to pomysł i możliwość wykazania się np dla tarnowskich działaczy PiS, posłów, radnych czy szeregowych "szabel", ot kolejne karty na stół. Takie inicjatywy to jednak inna półka niż kolejna szarfa do przecięcia i pomnik do odsłonięcia. Tu się trzeba starać, jeździć, rozmawiać.

Tak czy siak podpisałem.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11646
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Problem w tym, że wśród osób, które wymieniłeś nie widzę nikogo, kto miałby ochotę podpaść centrali czy to w Krakowie czy to w Warszawie i był zdolny do tego typu inicjatyw i walki o coś do Tarnowa kosztem Warszawy czy Krakowa. Zauważ, że taki pomysł nie padł nawet w festiwalu przedwyborczych obietnic, więc teraz po wyborach, gdy stołek i pensja pewna przez kolejne 5 lat nie ma co liczyć, że ktokolwiek ruszy w tej sprawie palcem.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Elefem
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Elefem »

Moje myślenie jest życzeniowe. Po prostu wydaje mi się, że to ciekawy temat dla opozycji miejskiej na wyjście poza swój betonowy elektorat. Pomysł na duży budynek z sejmikiem województwa to w ogóle abstrakcja ale są instytucje mniejsze. Sama idea jest ciekawa bo oprócz marszałka jest np taki wojewoda który ma pod sobą wiele inspektoratów, gdyby w Tarnowie była główna siedziba WIORIN to województwo by podupadło?

Awatar użytkownika

sybirak
Prytan
Posty: 270
Rejestracja: 17-02-2010, 16:51

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: sybirak »

Niestety (dla jednego) z gazeta.pl :
http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,1521 ... oxWeSl_1_5" onclick="window.open(this.href);return false;
Spór nauki z religią zakończył się z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele.

ODPOWIEDZ