Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Szczury jak króliki, mają spory potencjał. Ciekawi mnie stanowisko obrońców zwierząt, bo szczur to szkodnik i powinno się je raczej eliminować, niż tracić pieniądze na uzdrawianie.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: LordRuthwen »

Może chciała chińszczyznę odpalić ale nie wyszło :)

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: figa »

Jan Kowalski pisze:
05-03-2020, 11:49
Szczury jak króliki, mają spory potencjał. Ciekawi mnie stanowisko obrońców zwierząt, bo szczur to szkodnik i powinno się je raczej eliminować, niż tracić pieniądze na uzdrawianie.
Odpowiem, bo brałam udział w końcówce w tej interwencji. Po pierwsze, sprawa dotyczy szczurów hodowlanych. Hodowla, która wymknęla się całkowicie spoza kontroli.
Naszym celem zawsze jest zachowanie dobrostanu zwierząt i pomoc tym, które już na świecie są. Szczury niestety są chore, wymagają pomocy weterynaryjnej. Dwa urodzone mioty zostały poddane eutanazji, aby nie powiększać populacji. Dlatego też, pierwszym działaniem po wyłapaniu szczurów, było rozdzielenie samic od samców.
Obecnie wszystkie szczury są zabezpieczone i czekają na nowe domy.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

figa pisze:
05-03-2020, 12:10
Jan Kowalski pisze:
05-03-2020, 11:49
Szczury jak króliki, mają spory potencjał. Ciekawi mnie stanowisko obrońców zwierząt, bo szczur to szkodnik i powinno się je raczej eliminować, niż tracić pieniądze na uzdrawianie.
Odpowiem, bo brałam udział w końcówce w tej interwencji. Po pierwsze, sprawa dotyczy szczurów hodowlanych. Hodowla, która wymknęla się całkowicie spoza kontroli.
Naszym celem zawsze jest zachowanie dobrostanu zwierząt i pomoc tym, które już na świecie są. Szczury niestety są chore, wymagają pomocy weterynaryjnej. Dwa urodzone mioty zostały poddane eutanazji, aby nie powiększać populacji. Dlatego też, pierwszym działaniem po wyłapaniu szczurów, było rozdzielenie samic od samców.
Obecnie wszystkie szczury są zabezpieczone i czekają na nowe domy.
Czekają na nowe domy....hm...świetnie, będziecie mieli więcej roboty.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Ja rozumiem pewien poziom empatii, ale czy nie byłoby humanitarnie wszystkie uśpić? Szczur to jednak nie jest pies, czy kot.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: figa »

Jan Kowalski pisze:
05-03-2020, 12:22
Ja rozumiem pewien poziom empatii, ale czy nie byłoby humanitarnie wszystkie uśpić? Szczur to jednak nie jest pies, czy kot.
No a jaka jest różnica między szczurem a psem? Albo krową. Jakoś nikomu nie przychodzi do głowy usypiać psów czy kotów, a to własnie tych zwierząt mamy nadpopulację.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Jest pewna granica, chociaż nie odważyłbym się jej wskazać. Idąc Twoim tokiem rozumowania, to jak należy traktować zabijanie komarów? Jaka różnica między komarem, a kotem. To zwierzę i to zwierzę. Albo łapki na myszy/szczury czy inne szkodniki, to się godzi, czy już nie. Moim zdaniem szczur jest takim samym zwierzęciem jak komar.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: figa »

Wiesz, ja stosuję żywołapki, a nie trutki :)
Napisałam wyżej, że celem jest zachowanie dobrostanu zwierząt i tego generalnie się trzymam.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

figa pisze:
05-03-2020, 12:38
Wiesz, ja stosuję żywołapki, a nie trutki :)
Napisałam wyżej, że celem jest zachowanie dobrostanu zwierząt i tego generalnie się trzymam.
Ostatnio ten dobrostan było widać nad brzegami Wątoku.
No ale ja rozumiem to. Jakbyście te szczury wytruli to by się dla was robota skończyła.
Żywołapki to tak jakby łapać komara i wypuszczać 50 metrów dalej.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Ze względu na zagrożenie wirusowe odwołało zapowiadane na piątek 6 marca słodkie urodziny miasta z udziałem przedszkolaków. To tradycyjne spotkanie najmłodszych mieszkańców z władzami Tarnowa ma się odbyć w innym terminie. Niedawno okazało się też, że zapowiadany na 7 marca urodzinowo-inauguracyjny koncert w nowej sali przy Zespole Szkół Muzycznych nie odbędzie się, bo trzeba poczekać na skomplikowane i czasochłonne strojenie organów oraz odbiory inwestycji. Miasto przekonuje, że rozłożyło świętowanie okrągłej rocznicy swojej lokacji na cały rok. Społecznicy są rozczarowani.

Krótko mówiąc koronawirus powoduje odwołanie święta miasta, wystraszone psy powodują odwołanie fajerwerków w sylwestra, a WOŚP powoduje brak gwiazdy na zabawie sylwestrowej. Na miasto spadają same plagi.

W tym roku taka bardziej okrągła, bo 690 rocznica lokacji miasta wypada w ... sobotę. Ma być ładnie, więc mieszkańcy chętnie mogliby uczestniczyć.
Nowa sala koncertowa jeszcze o dziwo nie odebrana, a organy nie nastrojone, a niedawno pisano, ze na początku marca będzie otwarcie.

Za to mamy pięknie obklejony autobus, który będzie substytutem świętowania miejskich urodzin.

Bareja by tego nie wymyślił.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

A wszystko to powoduje "wirus braku kasy". Niestety pewne osoby są już nieuleczalnie chore.


Jacu
Obywatel
Posty: 93
Rejestracja: 16-09-2009, 00:07
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jacu »

Na TVP Sport teraz - transmisja z "Jaskółki", gramy z Gdańskiem mega ważny mecz.
Załączniki
20200306_180520_Easy-Resize.com.jpg
20200306_180520_Easy-Resize.com.jpg (475.96 KiB) Przejrzano 5803 razy


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Trishelle »

W portalu Money.pl pojawił się wywiad z właścicielem Świtu:

https://www.money.pl/gospodarka/centra- ... 1169a.html

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Goscinny »

Oczywiście przesadzone płacze i żale. Częściowo ma rację, ale częściowo po prostu przesadza - jak np. z rachunkami. Jak centrum zamknięte, to chyba nie muszą się świecić wszystkie światła. Wody też nie zużyje.
No i nie wiedziałem, że prowadzenie takiego centrum to w zasadzie działalność charytatywna, skoro on po miesiącu idzie z torbami.
Może jakby mniej wydawał na prawników, to by miał więcej kasy ;)


matislo1
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 23-02-2014, 15:44

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: matislo1 »

W portalu transport-publiczny pojawił się wpis o Tarnowie:

https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... AXuyxLaTEM

ODPOWIEDZ