Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".

Pzet
Prytan
Posty: 173
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Pzet »

I teraz pewnie wyjdą z założenia, że skoro robimy mało w kierunku turystycznym, a i tak wspomina o nas (w sensie o mieście) renomowane amerykańskie medium, to po co robić coś więcej! :mrgreen:

Swoją drogą zastanawia mnie trochę jak stosowano kryterium wielkości miast w tym zestawieniu. Tarnów i Guimarães mocno tu wyróżniają się wielkością (pow. 100 tys. mieszk.). Pozostałe to przeważnie miejscowości kilku-kilkudziesięciotysięczne, a Reine i Regencós to wioski poniżej 500 mieszkańców.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11626
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Nie twierdzę, że Tarnów jest brzydki, ale odstaje od wielu podobnych miast w Polsce (ot przywołam jeszcze raz Zamość). O Europie nie wspominając. Więc trochę nie rozumiem skąd wziął się w tym zestawieniu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1620
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

defekator pisze:
05-11-2021, 09:51
Nie twierdzę, że Tarnów jest brzydki, ale odstaje od wielu podobnych miast w Polsce (ot przywołam jeszcze raz Zamość). O Europie nie wspominając. Więc trochę nie rozumiem skąd wziął się w tym zestawieniu.
Zamość to rynek i nic więcej. Tarnów w skali kraju ma jedną z najładniejszych starówek. Wiadomo, że nie mamy startu do największych jak Kraków, Wrocław, Warszawa, Gdańsk ale i tak jest bardzo dobrze. Bijemy na głowę miasta tej samej wielkości a nawet miasta wojewódzkie. Kto był w Kielcach czy Białymstoku to wie jak tam wygląda starówka.


Pzet
Prytan
Posty: 173
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Pzet »

defekator pisze:
05-11-2021, 09:51
Nie twierdzę, że Tarnów jest brzydki, ale odstaje od wielu podobnych miast w Polsce (ot przywołam jeszcze raz Zamość). O Europie nie wspominając. Więc trochę nie rozumiem skąd wziął się w tym zestawieniu.
Takie zestawienia to najczęściej jest po prostu subiektywny wybór autorów i nie ma się czego doszukiwać. Tylko cieszyć się, że ktoś zwrócił uwagę na nasz grajdołek i przez parę dni będzie się o tym mówić.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: LordRuthwen »

A tu z innej beczki:
https://www.se.pl/tarnow/tarnow-78-latk ... -5ATd.html

Wysłane z mojej budki telefonicznej


Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Goscinny »

@Pzet ewentualnie to zestawienie jest podobne do tych nagród architektonicznych, które miasto zdobyło. Wystarczyło zapłacić wpisowe :)


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: hurricane »

wejss pisze:
05-11-2021, 11:36
Zamość to rynek i nic więcej.
Jednak więcej. Cała twierdza. Byłem w wakacje w Zamościu, w ciągu ostatnich mocno zrewitalizowali starówkę i mają dalsze plany.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11626
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Ano właśnie - jeżeli chodzi o ilość atrakcji starówka w Zamościu dorównuje tej tarnowskiej. A do tego jeszcze twierdza. Wszystko dużo lepiej zagospodarowane niż u nas. No i przede wszystkim żywe.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


luq
Obywatel
Posty: 42
Rejestracja: 08-12-2013, 00:19
Lokalizacja: Mościce
Kontakt:

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: luq »

Jeśli chodzi o Zamość atrakcje przewyższają nasza starówke i same miasto.Sama starówka jak i ormiańskie kamienice,rynek solny i twierdza ,Muzeum Broni i Fortyfikacji ,przylegające do starówki Zoo,parki,kościoły i katedra,kładki widokowe,synagoga to braknie dnia na ich zwiedzanie.Z całym szacunkiem do Tarnowa,ale Zamość mniejszy o połowę a oferuje więcej.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Goscinny »

Na pewnej grupie "turystycznej" przeczytałem, że ktoś był w Tarnowie, ale nie mógł uwierzyć, że... Muzeum Okręgowe oraz wszystkie jego filie w mieście są w soboty nieczynne!
Aż sprawdziłem i faktycznie - przez pół roku potencjalny turysta jak przyjedzie w weekend, to się odbije od drzwi muzeum.
Tutaj jest dowód:
https://muzeum.tarnow.pl/zwiedzanie/odd ... -i-cennik/

To tyle jeśli chodzi o promocję i przyciąganie turystów. Brawo.

Awatar użytkownika

rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: rowerzysta »

Nie wiem, czy już było, ale: https://wydarzenia.interia.pl/malopolsk ... Id,5630806
Wśród wartych odwiedzenia, ale mniej znanych europejskich miast, znalazł się Tarnów. CNN, które przygotowało zestawienie, zachwyciło się zwłaszcza jego Starym Miastem. Zwrócono też uwagę m.in. na podobieństwo do Krakowa oraz żydowską przeszłość Tarnowa.


Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 741
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: figa »

Goscinny pisze:
14-11-2021, 14:37
Na pewnej grupie "turystycznej" przeczytałem, że ktoś był w Tarnowie, ale nie mógł uwierzyć, że... Muzeum Okręgowe oraz wszystkie jego filie w mieście są w soboty nieczynne!
Aż sprawdziłem i faktycznie - przez pół roku potencjalny turysta jak przyjedzie w weekend, to się odbije od drzwi muzeum.
Tutaj jest dowód:
https://muzeum.tarnow.pl/zwiedzanie/odd ... -i-cennik/

To tyle jeśli chodzi o promocję i przyciąganie turystów. Brawo.
A wiesz dlaczego w sezonie zimowym w soboty jest zamknięte? Bo w soboty zazwyczaj jest 0 zwiedzających. Tak, ZERO. Ludzie wolą przyjść w niedzielę, kiedy wejście jest bezpłatne.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: LordRuthwen »

To teraz pokaż mi gdzie jest o tym informacja. Zapewne osoba, która pisała o tym też jej nie znalazła.
Obrazek
To takie typowe w naszym kraju, jeśli coś może uzyskać zwykły człowiek to należy to ukryć.


Bastekxyz
Archont
Posty: 935
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Bastekxyz »

LordRuthwen pisze:
15-11-2021, 09:20
To teraz pokaż mi gdzie jest o tym informacja.
W regulaminie muzeum na stronie z cennikiem, ale uważam, że takie info powinno być bardziej "na wierzchu".

https://i.imgur.com/DHeBmbv.jpg

ODPOWIEDZ