Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".

kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

aaee pisze:Czy to prawda ze dziadek Pani Krupy jest z Tarnowa ? Tak się interesuje biednymi kotkami z Tarnowa wiec coś jest na rzeczy
Tak i mieszka w bloku.


Frytek
Proedroj
Posty: 463
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Frytek »

Koty o tej porze roku to straszne szkodniki, zwłaszcza kocury. Jeden wlazł mi wczoraj do garażu i "oznaczył" teren.. dziwie się że od zapachu tynk nie spadł jeszcze ze ścian :evil: czyste zło obleczone sierścią!! (sam mam 2 koty ale po kastracji/sterylizacji więc nie uciążliwe)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Te z budek na osiedlach też są kastrowane/sterylizowane.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

defekator pisze:Te z budek na osiedlach też są kastrowane/sterylizowane.
To skąd się biorą nowe? Amerykanie je podrzucają razem ze stonką?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

A skąd się biorą nowe bezdomne psy? Zazwyczaj powodem jest ludzka głupota.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

defekator pisze:A skąd się biorą nowe bezdomne psy? Zazwyczaj powodem jest ludzka głupota.
Naprawdę wierzysz w to, że wszystkie bezdomne koty są wykastrowane?

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 743
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: figa »

Pozwolę sobie zabrać głos, gdyż w temacie zwierząt siedzę już kilka lat.
Bezdomne zwierzęta biorą się przez ludzi. Niestety, bywają sytuacje, że ktoś sobie rozmnoży kotka, po czym kocięta wypuszcza "na wolność". Te się dalej rozmnażają, zasilając stada kotów wolno bytujących.

Koty wolno żyjące się poddaje zabiegowi sterylizacji, a następnie wypuszcza w miejscu ich bytowania. Niestety, organizacje pro zwierzęce, które utrzymują się przede wszystkim z darowizn, nie są w stanie wysterylizować wszystkich kotów w Tarnowie. Dlatego istnieje coś takiego jak finansowanie sterylizacji z Urzędu Miasta. W zeszłym roku na ten cel przeznaczono 30 000 zł. Udało się wysterylizować ok.300 kotów z terenu miasta. Niestety, w tym roku, fundusze zostały ograniczone do zaledwie 10 000 zł. Jak łatwo policzyć, zaledwie ok. 100 kotek w ciągu całego roku zostanie wysterylizowanych. Po protestach organizacji z Tarnowa, Urząd Miasta pracuje nad sprawą i być może zwiększy kwotę.
Tylko co z tego? Fundusze na sterylizacje zostaną przekazane dopiero w późniejszym terminie,kiedy to kotki będą już w ciąży lub urodzą. I tak w koło Macieju.

Niestety, tu brakuje myślenia perspektywicznego.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Głośno się zrobiło w sprawie hotelu pielęgniarek przy nowym szpitalu. Właściciel postanowił zrobić remont budynków w związku z czym niektórzy poczuli nośność afery i podpinają się pod nią. Mnie natomiast zastanawia jedna sprawa. Zobaczyłem stawki za czynsz i wydają mi się one mocno wygórowane. w tej cenie w Tarnowie można wynająć dużo taniej lokale w lepszym standardzie. Na przykład 24 mkw za 1530 zł to spora przesada.
Załączniki
czy.jpg
czy.jpg (58.48 KiB) Przejrzano 4153 razy
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

Moim zdaniem podniesienie opat za wynajem mieszkania zostało wprowadzone celowo.Pewno liczyli, że cześć osób się wyniesie i będzie szukać czegoś nowego. Nie było by afery. Chyba się nie udało...

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

To wcześniej było taniej?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

Podobno tak.Gdzieś było podane, że wcześniej czynsz był tańszy.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11070
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Goscinny »

Ale to jest sztuczna afera - to jest hotel, nawet jeśli to tylko nazwa, to jednak ci ludzie wynajmują mieszkania, nie są ich właścicielami.
Hotel się palił, ktoś chce zrobić remont i płacz, bo "ja tutaj mieszkam 20 lat i nie pójdę gdzie indziej". Albo "wiązałem przyszłość z tym mieszkaniem".
Do nich nie dociera, że oni mieszkają u kogoś?
Nie mówię o cenach wynajmu, bo to już w gestii właściciela.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

Teraz pojawia się pytanie czy uda się znaleźć dla wszystkich 120 rodzin mieszkanie na wynajem ? Oczywiście mieszkań jest dość sporo, ale nie każdemu mogą pasować. Wśród tych osób sa ludzie starsi, schorowani, na wózku inwalidzkim. Dla nich potrzebne jest mieszkanie na parterze albo winda.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: ad2222 »

@kari: a dlaczego ma się "udać znaleźć"? Przecież każdy sam może to zrobić, prawda?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

Z takimi czynszami to się dziwie, że tam ktoś chce mieszkać. Jeszcze walczą o to.

ODPOWIEDZ