Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".

green123
Archont
Posty: 903
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: green123 »

Ten nauczyciel można powiedzieć stworzył to forum, ale widać, że ma parcie na szkło. Z opinii znajomych, których uczył był to przeciętny nauczyciel, a jego opinia była według nich dużo zawyżona. Żeby opisać jaki jest warto przeczytać jego posty na FB . W czerwcu napisał, że matura to hańba dla polskiego państwa, która nie powinna być napisana i, że odbije się to w zgonach. A następnie pisał, żeby iść do wyborów licznie, głównie przez młodzież, a ostatecznie stwierdził, że lepiej chodzić do szkoły, bo nauka zdalna jest ble dla nauczycieli.

Prawdą jednak jest, że podstawa programowa szczególnie dla 8 klasy jest przeładowana, ale lekcji jest tyle samo, co kiedyś w 2 klasie gimnazjum. Już wtedy była ona bardzo przeładowana, ale ze on uczył w liceum to nie wiedział, dopóki jego córka nie zaczęła uczęszczać do 8 klasy.


green123
Archont
Posty: 903
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: green123 »


Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Goscinny »

"Władze nic nie mogły...." - w innych miastach mogły, a u nas dziwnym trafem - nie. Zobaczymy jakie znane nazwisko tam kupiło dom :)
Ale władza nadal mogą - wystarczy, że będą co tydzień kontrolować czy mieszkają tam TYMCZASOWO(!) ludzie na kwarantannie. Jak nie - zgłaszać na policję takich lokatorów, bo mieszkają nielegalnie. I tak do skutku.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

I komu w ten sposób władze zaszkodzą? Deweloperowi kombinatorowi, czy ludziom, którzy kupili te domy?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Goscinny »

Ludziom oczywiście - ale ktoś, kto kupi taki dom, powinien wiedzieć jakie jest ryzyko kupowania domu, który za chwilę może zostać przekształcony (zgodnie z przepisami) na izolatorium :)
Nie zdziwię się jakby jeden dom był w "dobrej" cenie i dlatego urzędnicy tak ochoczo pomagali - nawet drzewa wycięli na nasz koszt.


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

Gdybym był właścicielem takiej działki w mieście a magistrat od lat blokowałby mi inwestycje to też bym wykorzystał ustawę lex. Cała sytuacja pokazuje, że inwestorzy są tu złem koniecznym. Ja rozumiem, że to tereny zielone itd. ale własność prywatna to rzecz święta. Mogło miasto się dogadać z deweloperem i zaoferować w zamian inne tereny. Jak widać nie było dobrej woli.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: ad2222 »

Z punktu widzenia ewentualnego mieszkańca tych domów to gówniana lokalizacja. Wszędzie daleko, nawet do pętli jeżdżącego co 2 godz autobusu 15 min piechotą. Po szutrze. Bliżej i wygodniej chyba do Skrzyszowa, ale to droga techniczna obwodnicy, więc nie wiem czy można?
Podobna taka beznadzieja powstaje na samym końcu ul. Zgody. Niewielki budynek, od południa obwodnica z ekranem (ok. 25-30m), od zachodu droga... a sądząc po ilości skrzynek prądowych to czworak. Chyba lepiej było by w bloku w Centrum.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

ad2222 pisze:
16-10-2020, 11:09
Z punktu widzenia ewentualnego mieszkańca tych domów to gówniana lokalizacja. Wszędzie daleko, nawet do pętli jeżdżącego co 2 godz autobusu 15 min piechotą. Po szutrze. Bliżej i wygodniej chyba do Skrzyszowa, ale to droga techniczna obwodnicy, więc nie wiem czy można?
Podobna taka beznadzieja powstaje na samym końcu ul. Zgody. Niewielki budynek, od południa obwodnica z ekranem (ok. 25-30m), od zachodu droga... a sądząc po ilości skrzynek prądowych to czworak. Chyba lepiej było by w bloku w Centrum.
E tam. Ludzie się budują po wsiach i mają jeszcze dalej. Dadzą sobie radę. MPK zwiększy pewnie ilość kursów bo tego będzie wymagała sytuacja. Dla miasta plus bo nowi mieszkańcy i podatki tu oprowadzą.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: LordRuthwen »

@wejss ja mieszkam w Skrzyszowie, wszędzie mam blisko - dojazd na Lwowską (Lidl/US) to jest 6 minut, pod dworzec PKP, jak się jedzie a nie stoi na Konarskiego to jest max 15 minut, do Krzyża 10 minut.

@ad2222: drogą techniczną można jeździć, tam nie ma zakazu.


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

LordRuthwen pisze:
16-10-2020, 11:46
@wejss ja mieszkam w Skrzyszowie, wszędzie mam blisko - dojazd na Lwowską (Lidl/US) to jest 6 minut, pod dworzec PKP, jak się jedzie a nie stoi na Konarskiego to jest max 15 minut, do Krzyża 10 minut.

@ad2222: drogą techniczną można jeździć, tam nie ma zakazu.
Pisałem o wsiach a nie Skrzyszowie. Skrzyszów prawie jak miasto :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: LordRuthwen »

Niby tak, ale jednak wieś :D
Co prawda jadąc z Tarnowa do Skrzyszowa tylko znak oznajmia, że właśnie zmieniłeś miejscowość, no ale jednak :D

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Goscinny »

Jak zbudują te domki, to zaraz będzie afera, że nie ma drogi - i miasto raz dwa zrobi tam asfalt. Skoro im nawet drzewa powycinali i ładnie wszystko załatwiają, to oznacza, że tam będzie mieszkać ktoś, kto ma odpowiednie telefony w kajeciku.
Tyle, że ta ustawa określa co tam konkretnie może być - jakie domy, na jakie cele itd. I kupienie takiego domu może być śliską sprawą, bo może się okazać, że potem trzeba będzie non-stop po sądach ganiać i liczyć na to, że jednak będzie się tam mieszkać przez lata.
Osobiście obawiałbym się kupić, ale z drugiej strony nie takie wałki przechodziły.



kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kato »

Ludzie groźbę oleją, debil rzuci klątwę i co dalej?
Pewnie nic, bo nie sądzę, żeby facet to zrobił.
Nie te czasy. Sąsiedzi takiego "przeklętego" na taczkach już nie wywiozą.

Ale to bardzo ciekawe.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Kulfon »

Na miejscu Biskupa skierował bym go natychmiastowo na doszkolenie z prawa kanonicznego i klęczenie na grochu przez godzinę dziennie :)

''Na profilu FB tarnowskiego chóru Pueri Cantores Tarnovienses pojawił się wpis ks. Grzegorza Piekarza, dyrygenta tego chóru, który odniósł się do umieszczania w mediach społecznościowych znaku czerwonej błyskawicy, czyli symbolu Strajku Kobiet. Według duchownego ten znak kojarzy się ze śmiercią i działalnością SS, zbrodniczej organizacji działającej w III Rzeszy, a jego eksponowanie jest "ocieraniem się o ekskomunikę". Kapłan nie wyjaśnił natomiast, na mocy jakiego prawa taka kara miałaby zostać nałożona. Zgodnie z kanonem 1398 Kodeksu Prawa Kanonicznego ekskomunice podlega wyłącznie ten, kto: "powoduje przerwanie ciąży, po zaistnieniu skutku". ''
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

ODPOWIEDZ