Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Postprzez Mr Greenback » 22-10-2019, 20:44

LordRuthwen napisał(a):O tym, że jest przymiarka do wywalenia dyrektorki CSM pisałem na tym forum w marcu: viewtopic.php?p=170322#p170322. No i stało się faktem. Nowy dyrektor z nadania jest obecnie zatrudniona tam jako wice czy ktoś taki. Wcześniej była w jakimś urzędzie w Krakowie.

A ja wam pisałem że miasto ogłosiło konkurs na dyrektora miejskiej kultury czy jakoś tam i został on zawieszony . I mówiłem wtedy, że wybiorą osobę o inicjałach AK (✷‿✷)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell
Mr Greenback
Rhetor

Postprzez Dorota1975 » 22-10-2019, 22:11

pisałeś, 5 lipca. ale nie było wtedy ogłoszonych konkursów, a informacja o zamiarze ogłoszenia konkursów na dyrektorów TCK, BWA i MBP, i to były zarządzenia prezydenta z połowy czerwca. Konkursy ogłoszono 12 września. termin składania podań minął chyba w ubiegłym tygodniu w piątek.
Dorota1975
Rhetor

Postprzez Mr Greenback » 24-10-2019, 14:24

Dorota1975 napisał(a):pisałeś, 5 lipca. ale nie było wtedy ogłoszonych konkursów, a informacja o zamiarze ogłoszenia konkursów na dyrektorów TCK, BWA i MBP, i to były zarządzenia prezydenta z połowy czerwca. Konkursy ogłoszono 12 września. termin składania podań minął chyba w ubiegłym tygodniu w piątek.

Może pomieszałem-to fakt. Ale ze zostanie to tez fakt : :)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell
Mr Greenback
Rhetor

Postprzez Jan Kowalski » 30-10-2019, 11:54

http://www.rdn.pl/news/bedzie-juz-calod ... -medycznym

Nie będzie już całodobowej opieki stomatologicznej w Mościckim Centrum Medycznym

Prezes Mościckiego Centrum Medycznego tłumaczy, że ma związane ręce. Problemem jest głównie brak stomatologów, ale w grę wchodzą też pieniądze.

– Były sytuacje, że nie miałem kogo rozpisać na dyżur nocny, stąd podjęliśmy decyzję, żeby zrezygnować z usługi – mówi Jan Musiał.

W całej Małopolsce nie ma całodobowej opieki stomatologicznej. Ostatnia funkcjonowała w Tarnowie – Mościcach.

Najbliższe są w Busku – Zdroju i Rzeszowie
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.
Jan Kowalski
Rhetor

Postprzez japoneczka01 » 01-11-2019, 13:53

To jest zwyczajny skandal, bo wcale nie rzadko zdarza się, że akurat w weekend nagle zaboli ząb i to tak, że można "chodzić po ścianach".
Na razie w Przychodni Specjalistycznej przy ul.Skłodowskiej - Curie w soboty uruchomiono punkt pogotowia stomatologicznego od 8:00 do 15:00.
japoneczka01
Prytan

Postprzez ad2222 » 01-11-2019, 21:50

japoneczka01 napisał(a):To jest zwyczajny skandal, bo wcale nie rzadko zdarza się, że akurat w weekend nagle zaboli ząb i to tak, że można "chodzić po ścianach".
Na razie w Przychodni Specjalistycznej przy ul.Skłodowskiej - Curie w soboty uruchomiono punkt pogotowia stomatologicznego od 8:00 do 15:00.

Zdefiniuj "wcale nie rzadko".

Do tego dodam, że znaleźć w naszych okolicach stomatologa, który chciałby pracować w tygodniu (pon-pt) w "ludzkich" godzinach (czyli 8-18) to na prawdę sukces (a piszę to jako pracodawca), to dodaj sobie jedno do drugiego, i wyjdzie Ci, że soboty i niedziele w najbliższych tygodniach będą pozbawione tej cennej opieki. Mało tego - tarnowski Urząd Pracy na liście zawodów deficytowych ma też zawód dentysty! (dzięki temu mamy większe szanse na finansowanie szkoleń w KFS! :)

Komu za to podziękować? Politykom. Wszystkim, jak leci. Od 1989 r. zmniejszano ilość przyjęć na studiach medycznych. Do tego jest luka pokoleniowa, bo Ci, którzy chcieli pracować w normalnych warunkach w latach 1995-2010 wyjechali na zachód, a część przeszła na emeryturę.

PS: na taki "ból chodzący po ścianach" pomaga Ketonal 50mg, dostępny bez recepty w aptekach dyżurnych. Do poniedziałku wystarczy.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński
ad2222
Rhetor

Postprzez japoneczka01 » 02-11-2019, 13:47

"wcale nie rzadko" czyli często. A wracając do Ketonalu - miałam taką przygodę z bólem zęba, że rozrywało mi czaszkę i żaden ketonal nie mógł pomóc, tylko otwarcie zęba, bo pod plombą zaczął się proces fementacyjny, któremu towarzyszyły gazy, a w skutku zwiększające się ich ciśnienie. Nawet nie wyobrażam sobie jak miałabym z tym wytrzymać przez weekend do poniedziałku.
Uważam, że organizacja opieki stomatologicznej w Tarnowie szwankuje nawet bez weekendów, a przekonałam się o tym jak w czasie wakacji w środku tygodnia moje dziecko złamało szczękę i w całym mieście nie było ani jednego chirurga stomatologicznego, gdyż to był okres urlopowy. Pojechałam z nim do Krakowa, a tam tylko z politowaniem kręcili głową nad naszą organizacją. Cóż, samo życie.
japoneczka01
Prytan

Postprzez Goscinny » 02-11-2019, 14:35

Chciałbym tylko przypomnieć ci, że punkt w Tarnowie był jedynym w województwie małopolskim.
W Krakowie od dawna takiego punktu nie było, więc i tak byliśmy w lepszej sytuacji niż ten wspaniały Kraków.
Goscinny
Rhetor

Postprzez japoneczka01 » 03-11-2019, 13:30

Goscinny napisał(a):W Krakowie od dawna takiego punktu nie było

Chyba jednak nie masz racji, gdyż od 1991 roku istnieje w Krakowie Całodobowe Centrum Stomatologiczne Denta-Med przy ulicy Na Zjeździe 13, a zatem od 28 lat.
japoneczka01
Prytan

Postprzez Goscinny » 03-11-2019, 14:28

Mam rację - nie mówię o prywatnych punktach, ale o tych gdzie możesz iść "na NFZ", a to centrum z tego co widzę, nie ma takich usług.
Goscinny
Rhetor

Postprzez samek » 04-11-2019, 23:46

Dzisiaj w "Alarm" TVP 1 było o Tarnowie.Polska wie co się dzieje.
samek
Prytan

Postprzez kari » 05-11-2019, 00:38

Obejrzałem teraz ten materiał i mam dziwne wrażenie, że został on przygotowany na zamówienie.Ta narracja, podkreślanie z jakiej partii jest Ciepiela, fragment z udziału prezydenta na konwencji PO,komentarz prowadzącego...Coś mi tutaj nie pasuje.
kari
Thesmothetai

Postprzez Goscinny » 05-11-2019, 00:40

Przecież to TVPis - nie wymagaj tutaj bezstronności, tylko szukania haków na opozycję.
Było coś o Czechowej i zamykaniu oddziałów? :)
Goscinny
Rhetor

Postprzez kato » 05-11-2019, 08:10

Goscinny napisał(a):Było coś o Czechowej i zamykaniu oddziałów? :)

Wczoraj się dowiedziałem, że część pacjentów z zamkniętego Oddziału Dziecięcego jest ulokowanych na Oddziale Chirurgii Dziecięcej.
Oczywiście nie ma pediatrów.

Coraz częściej mam wrażenie, że największym problemem Szpitala są pacjenci. Gdyby nie oni, to życie byłoby takie proste.
Wystarczyłaby kromka chleba i detoks.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)
kato
Rhetor

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Po prostu Tarnów