Stałe 5 godzin w przedszkolach

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Farciarzu, dyrekcja może ustalić godziny stałe od 8, a nie od 7, dzięki czemu niektórym się jednak pomoże, generalnie nikomu nie szkodząc... Taka jedna godzina xdwadzieścia-parę dni, to jednak daje kwotę np. 30 zł, którą można przeznaczyć na jakieś fajne dodatkowe zajęcia, np. kurs pływania na basenie... Że już nie wspomnę jak ktoś ma dwoje dzieci w przedszkolu...

Ciekawe, jak do sprawy ustalenia przez dyrekcje czasu de facto obowiązkowego (bo przecież przeznaczonego na realizację podstawy programowej) od godziny 7.00 zareaguje kuratorium, które ma sprawować nadzór pedagogiczny... Jak dla mnie takie coś pedagogicznie nie da się usprawiedliwić...


iza
Obywatel
Posty: 94
Rejestracja: 01-08-2010, 19:35
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: iza »

A jak jest z płatnościami w innych przedszkolach bo nam powiedziano że tylko do 10 każdego dnia m-ca wyjątkowo teraz też będzie 12 pobierana opłata i to o dziwo można na konto ;) a po 10 w następnych m-cach będą pobierane odsetki. :roll: I Jestem niemile zaskoczona,bo przez ostanie lata zawsze było po 10 tak do 18 każdego m-ca w wyznaczonych godzinach.


monteverest
Obywatel
Posty: 10
Rejestracja: 16-10-2010, 23:55

Post autor: monteverest »

Witam
Tak się zastanawiam czy dobrze liczę, ale wychodzi na to, że moje dziecko chodząc do przedszkola od 8-15 będę płacił mniej, a w sumie może tak samo jak w zeszłym roku.
Więc tak się zastanawiam o co ten wielki szum.
pozdrawiam


farciarzgilmore
Archont
Posty: 747
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

monteverest chyba sobie coś źle policzyłeś. Podam Ci na moim przykładzie.
Do tej pory płaciłem ok 160 zł za pobyt dziecka w przedszkolu i wyżywienie.
Teraz wygląda to tak, że dziennie w ramach darmowej podstawy dziecko może siedzieć w przedszkolu tylko 5h. Każda nowo rozpoczęta godzina kosztuje 1,4 zł. Do tego dochodzi dzienna stawka żywieniowa 4,5 zł (trzy posiłki). Ja przyprowadzam dziecko do przedszkola o 6:30 a odbieram o 15:30. Wcześniej wymieniona podstawa u nas obowiązuje od godz. 7:00 do 12:00, czyli muszę dodatkowo dopłacić za 5h dziennie co daje 7zł plus wyżywienie 4,5zł. Dziennie wychodzi 11,5zł. Tą kwotę pomnóż przez średnio 22 dni w miesiącu to daję łącznie 253 zł.

Teraz widzisz, że w moim jak i zapewne zdecydowanej większości przypadków, ta zmiana uderzy po kieszeni i to ostro.

iza ja mam w umowie, że za każdy dzień opóźnienia w opłacie, pobierane są ustawowe odsetki :)
Ostatnio zmieniony 07-09-2011, 20:33 przez farciarzgilmore, łącznie zmieniany 1 raz.


Madziorek
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 05-09-2011, 20:04

Post autor: Madziorek »

iza pisze:A jak jest z płatnościami w innych przedszkolach bo nam powiedziano że tylko do 10 każdego dnia m-ca wyjątkowo teraz też będzie 12 pobierana opłata i to o dziwo można na konto ;) a po 10 w następnych m-cach będą pobierane odsetki. :roll: I Jestem niemile zaskoczona,bo przez ostanie lata zawsze było po 10 tak do 18 każdego m-ca w wyznaczonych godzinach.
dokładnie teraz jest tak że płacimy do 10 każdego miesiąca i faktycznie po 10 maja być odsetki :) a jeżeli chodzi o wpłatę na konto to dawno już tak powinno być dla wielu z nas jest to o wiele prostsze rozwiązanie :)


iza
Obywatel
Posty: 94
Rejestracja: 01-08-2010, 19:35
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: iza »

farciarzgilmore pisze:...

iza ja mam w umowie, że za każdy dzień opóźnienia w opłacie, pobierane są ustawowe odsetki :)
Ja czytałam ale W mojej nic takiego nie było ;) chyba że mogło Mi paść na oczęta ;) ale to nic nadrobię to jutro w przedszkolu i podniosę pani intendentce ciśnienie ;) ale wcale nie złośliwie ;)


iza
Obywatel
Posty: 94
Rejestracja: 01-08-2010, 19:35
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: iza »

Madziorek pisze:
iza pisze:A jak jest z płatnościami w innych przedszkolach bo nam powiedziano że tylko do 10 każdego dnia m-ca wyjątkowo teraz też będzie 12 pobierana opłata i to o dziwo można na konto ;) a po 10 w następnych m-cach będą pobierane odsetki. :roll: I Jestem niemile zaskoczona,bo przez ostanie lata zawsze było po 10 tak do 18 każdego m-ca w wyznaczonych godzinach.
dokładnie teraz jest tak że płacimy do 10 każdego miesiąca i faktycznie po 10 maja być odsetki :) a jeżeli chodzi o wpłatę na konto to dawno już tak powinno być dla wielu z nas jest to o wiele prostsze rozwiązanie :)
z tym kontem to zrobili duże udogodnienie ;) ale ta reszta :roll: poczekamy zobaczymy


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Wczoraj była ''wielka dyskusja'' polityków w TV na ten temat i okazało się że za zmianami aby wprowadzić odpłatność powyżej 5 ciu godzin dziennie wszyscy posłowie byli ZA a tylko jeden się wstrzymał :lol:
Teraz wszyscy się nagle przed wyborami przejęli to już zapomnieli jak głosowali ? :lol:
To jest właśnie nasze chore tkzw.''Przyjazne Państwo''


Greg
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 04-11-2010, 15:49
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Greg »

Generalnie chyba jednak nie powinniśmy za bardzo narzekać, bo mogło być znacznie gorzej:
W Tarnowie: 1,40 zł, w Nowym Sączu: 2 zł, w Gdańsku 2,30 zł, a we Wrocławiu 2,49 zł. W Małopolsce przedszkolaki mają najdrożej w samym Krakowie - 3,50 zł. Ceny pod Wawelem pobiły nawet te warszawskie. W stolicy 3,51 zł płaci się tylko między godziną 13 a 16. Za pozostałe już tylko 1,80 zł. Najdrożej jest w Biskupcu w warmińsko-mazurskim. Tam godzina kosztuje 3,95 zł. Ale tam rodzice strajkują.
źródło: http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/1069041...

Pozdr.
Greg


janka
Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 07-05-2011, 13:57

Post autor: janka »

Poczytajcie, jak to robią w Rzeszowie:

Rodzice przedszkolaków są zbulwersowani, że samorząd uniemożliwił ich dzieciom korzystanie z bezpłatnej pięciogodzinnej edukacji w przedszkolach, bo ustalił, że płatne godziny przeplatane są bezpłatnymi.

Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... z1XkLw4v9C


Madziorek
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 05-09-2011, 20:04

Post autor: Madziorek »

janka pisze:Poczytajcie, jak to robią w Rzeszowie:

Rodzice przedszkolaków są zbulwersowani, że samorząd uniemożliwił ich dzieciom korzystanie z bezpłatnej pięciogodzinnej edukacji w przedszkolach, bo ustalił, że płatne godziny przeplatane są bezpłatnymi.

Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... z1XkLw4v9C
ło matko :shock: :shock: :shock: :shock:

to u nas wcale nie jest tak źle :) jak narazie :D


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

No w Tarnowie nie jest źle ;)

Nie ma drogo itd.

Gdyby jeszcze nie te przedszkola typu Westerplatte.

Takie pytanko do rodziców przedszkolaków. Czy w Waszych umowach jest zapis o karach za zbyt późne odbieranie dzieci? (niezgodnie z tym, co się deklarowało?) Bo u nas na Chopina bodaj nie ma (chyba że sobie źle przeczytałem), natomiast już na Wilsona podobno jest... To ta umowa nie jest taka sama w całym mieście?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Marcin Zaród pisze: Czy w Waszych umowach jest zapis o karach za zbyt późne odbieranie dzieci? (niezgodnie z tym, co się deklarowało?) Bo u nas na Chopina bodaj nie ma (chyba że sobie źle przeczytałem), natomiast już na Wilsona podobno jest... To ta umowa nie jest taka sama w całym mieście?
Niestety nie wiem czy u mnie w przedszkolu są kary za zbyt późne odbieranie dzieci, ale wiem, że umowy w każdym z przedszkoli mogą być inne. Jak tylko dorwę umowę z przedszkolem to przeczytam i powiem, czy na Waryńskiego są czy nie ma ;)


Madziorek
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 05-09-2011, 20:04

Post autor: Madziorek »

Marcin Zaród pisze:No w Tarnowie nie jest źle ;)

Nie ma drogo itd.

Gdyby jeszcze nie te przedszkola typu Westerplatte.

Takie pytanko do rodziców przedszkolaków. Czy w Waszych umowach jest zapis o karach za zbyt późne odbieranie dzieci? (niezgodnie z tym, co się deklarowało?) Bo u nas na Chopina bodaj nie ma (chyba że sobie źle przeczytałem), natomiast już na Wilsona podobno jest... To ta umowa nie jest taka sama w całym mieście?
U nas nie ma :):)


wejss
Rhetor
Posty: 1645
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

na Wilsona to jest wszystko :mrgreen: . Mam tu córkę. Córka ma tutaj wszystko zapewnione, fajne Panie, fajny plac zabaw, fajny budynek, fajne zabawy. Gitara. Tylko Pani dyrektor jest lekko p******.. ta w czache. Ale to inna bajka.

ODPOWIEDZ