Mc'Donald zamknął restaurację w centrum po 12 latach

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Mc'Donald zamkną³ restaurację w centrum po 12 latach

Post autor: zicc »

Pozwolę sobie wkleić artykuł dot. Mc Donalda przy Katedralnej. Ktoś wie co tam teraz będzie? Inne żarełko czy znów kolejny bank?

http://tarnow.naszemiasto.pl/wydarzenia ... ,id,t.html

McDonald's wyprowadza się z centrum Tarnowa

Obrazek

McDonald's zamknął swoją restaurację na rogu ulic Katedralnej, Krakowskiej i Targowej. Miłośnicy fast foodów nie kryją rozczarowania tym, że amerykański koncern wyprowadza się z centrum Tarnowa.

- To najlepsza lokalizacja w mieście. Tu zawsze byli klienci - twierdzi Monika Krupka, która jadała w McDonald'sie. - Dobra wiadomość. Takie jedzenie nie jest zdrowe, może otworzą bar sałatkowy? - mówi Paweł Bąk, wegetarianin.

Restauracja przetrwała 12 lat. Kierownictwo sieci uznało, że w tym momencie w Tarnowie wystarczy jeden McDonald's i bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie rozbudowa dotychczasowego McDrive'a przy ul. Szujskiego, kosztem utrzymywania obiektu przy Katedralnej.

- Mamy ambitne założenia, a ta restauracja nie spełniała naszych oczekiwań - mówi Krzysztof Kłapa, jeden z dyrektorów zarządzających McDonald's Polska. Decyzja o wyprowadzce z byłej kamienicy "Bracha" zabolała go szczególnie, gdyż przed 12 laty był osobiście zaangażowany w jej uruchomienie.

- Nie wykluczam, że otworzymy kiedyś restaurację bliżej centrum, ale w tym momencie nie jestem w stanie powiedzieć, czy i kiedy się to stanie - dodaje dementując pogłoski, że bezpośrednim powodem wyprowadzki była znaczna podwyżka ceny najmu przez kurię diecezjalną, która administruje kamienicą. - Nasza współpraca układała się jak najbardziej po... bożemu - dodaje.

W kurii potwierdzają, że to McDonald's sam zrezygnował. - Wpłynęły dwie oferty dzierżawy zwolnionych przez restaurację pomieszczeń, ale jest jeszcze za wcześnie, aby zdradzać o kogo chodzi - mówi siostra Ernesta Żemła z działu ekonomicznego.

Kamienica Bracha z bogatą historią

Budynek, w którym przez 12 lat funkcjonowała restauracja McDonald's przetrwał w świadomości tarnowian jako kamienica "u Bracha". Władysław Brach - jak opowiada historyk Antoni Sypek - był na początku XX wieku prawdziwym tarnowskim Rockefellerem i wielkim dobroczyńcą. W jego kamienicy mieściła się m.in. znana daleko w Polsce drogeria, w której można było kupić praktycznie wszystko.


Husiek
Hekatontarchos
Posty: 202
Rejestracja: 25-10-2009, 10:22
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Husiek »

Mam nadzieje ze nie Bank ... chodź wcale bym się nie zdziwił Banki zazwyczaj dobrze płaca za metry2. A może co wy byście proponowali dać w to miejsce jakieś wasze sugestie ? co by nam Tarnowianom się przydało właśnie w tym lokalu ?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Drogeria, bo zawsze tam była ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

infernuss
Obywatel
Posty: 19
Rejestracja: 06-10-2009, 21:36
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: infernuss »

Tam będzie teraz bank
2250ml A Rh-


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Jeśli nie wiadomo o co chodzi ...

Czyżby bank zapłacił więcej? :) pożyjemy zobaczymy ...
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Najlepiej same banki - po co inne sklepy, restauracje, kluby itd. Bank, bank, bank - a po 17:00 wymarłe miasto, bo banki zamknęli.
Jeśli tam będzie bank to dziwne - ponoć jest kryzys, prawda?
Drogeria byłaby najlepsza - powrót do korzeni.
Z tego co gdzieś czytałem, to jest to pierwszy Mac, który w Polsce zlikwidowano. Pewnie dlatego, że drogo, małe porcje, a za rogiem Frazes si czaił :)


Husiek
Hekatontarchos
Posty: 202
Rejestracja: 25-10-2009, 10:22
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Husiek »

Frazes zapewne sie cieszy i zaciera ręce :) w sumie ja sam również wolałem iść do frazesa za kasę co musiałem wydać w maku to we frazesie można się zapchać ;)


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Gdzie teraz wszyscy będą chodzić do WC ? :P

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

A do Maka tam faktycznie chodziłeś? Przecież mieli zdaje się zamek szyfrowy na kod z paragonu.

Nie do końca przekonuje mnie tłumaczenie, że restauracja nie spełniała założeń. Przecież tam ruch był chyba duży i ciągle. Co prawda od czasu skończenia liceum, czyli blisko 10 lat temu, byłem tam może kilka razy, ale zawsze było pełno.

Jeżeli faktycznie bank to ciekawe który. Alior, Millenium, Eurobank, Polbank odpadają, bo są blisko, dobrze ulokowane. Może Allianz? Rozwija sieć, przymierzał się do Tarnowa kiedyś. Lokal z pewnością jest łakomym kąskiem, choć dla mnie dyskwalifikuje go brak dostępnego i bezpłatnego parkingu. To raczej na pewno będzie coś dużego i sieciowego, bo kto mógłby przebić Maka?
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Autor tematu
zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Post autor: zicc »

A może zostanie jakieś żarełko, może Burger King, może KFC, może Pizza Hut... ech. Zapewne jednak będzie to jakiś bank, który zapewne zaproponował najwięcej za m2


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

w przypadkowo uslyszanej rozmowie taksiarzy kolo dworca przewinelo sie jakoby w remontowanej kamienicy kolo plant tez mial byc bank

Awatar użytkownika

Lwowska
Prytan
Posty: 164
Rejestracja: 25-08-2009, 23:58
Lokalizacja: Tarnów/Grabówka/
Kontakt:

Post autor: Lwowska »

halford pisze:Gdzie teraz wszyscy będą chodzić do WC ? :P
To wcale nie jest śmieszne.
Na szczęście obok jest frazes i tam jest WuCet :lol:

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Przestańcie pisać głupoty o banku niczego takiego tam nie będzie i na pewno zostanie tam jedzenie typu fastfood. I dodam jeszcze, że całkiem niedługo...


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Baxon podaj coś więcej a nie, że powstanie i całkiem niedługo.

Co do McDonald's to oni sobie sami wbijali powoli gwóźdź do trumny. Zamykanie restauracji bardzo wcześnie. Nie robienie kanapek na zaś i czekanie na jedną porcję frytek przez 3 minuty bo akurat smażą tylko i wyłącznie po jednej porcji. Żadnych kanapek w binie bo będą mieli straty i tym podobne.

A ludzie, którzy uważali, że tam jest ruch to zapraszam do MC na dół ;) Tam dopiero jest ruch ;) Na górze może i jest czasem ruch, ale na dole to on jest zawsze:P

Zresztą nawet pracownicy z góry bali się chodzić na dół bo na dole zapieprz :P


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Gruby Benek się tam instaluje! ; d

ODPOWIEDZ