Europejski tydzień bez samochodu - trwa... a u nas?

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Panowie, spokojnie spokojnie, zwróćcie uwagę, że ostatnio Rowerowy Tarnów wcale nie jest taki bezkrytyczny wobec UM. Przejrzyjcie jego ostatnie posty w wątkach dot. ścieżek rowerowych ze zrozumieniem, bez uprzedzenia. Najprawdopodobniej gościu jest tak napalony na rowery, że podchodzi do kwestii z nimi związanych niezwykle uczuciowo.

PS. Prośba o help - jak dojechać spod V LO (Słowackiego, tutaj nie ma problemu, ciąg rowerowo-pieszy w stronę parku) na Rynek? (mam już nietypowy pomysł, ale zobaczymy, z czym wyjdziecie)

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

ja bym pojechał tak, jadąc z grupą oczywiście

proponowana trasa

ale weż pod uwagę zrobienie kółka za parkiem, wjazd do centrum Ulicą Piłsudskiego, później Legionów i tak jak na mapce


aaee
Archont
Posty: 659
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Post autor: aaee »

22 WRZEŚNIA – EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU – CAR FREE DAY

Międzynarodowa kampania ekologiczna obchodzona corocznie 22 września wieńcząca Tydzień Zrównoważonego Transportu.


Więcej tutaj: http://rowerem-tarnow.xpag.pl/?p=315
I tutaj nt. darmowych przejazdów: http://rowerem-tarnow.xpag.pl/?p=319


Rowerowy Tarnów
Obywatel
Posty: 17
Rejestracja: 20-05-2011, 21:43
Kontakt:

Post autor: Rowerowy Tarnów »

Dzień bez samochodu to nie przymus przesiadki na rower, to motywacja do zmiany sposobu przemieszczania się,
zostawiając samochód pod domek, wybrać możemy komunikacje zbiorową, lub komunikację pieszą.
Rower to jedna z możliwości, którą oczywiście popieramy.
Wybór pozostawiamy mieszkańcom Tarnowa.

Pragnę zakomunikować że planowana akcja blokady ronda, która ma się odbyć w dniu 22 września 2011,
organizowana przez bliżej nieokreślone środowisko rowerowe,
mająca na celu ośmieszenie Miasta Tarnowa i doprowadzenie do paraliżu komunikacyjnego,
nie jest wspierana, ani popierana w żaden sposób przez Rowerowy Tarnów.

A co za tym idzie nie chcemy być kojarzeni z tym wydarzeniem.
"My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem"

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Rowerowy Tarnów pisze:bliżej nieokreślone środowisko rowerowe,
Urban dodawał jeszcze "bandyckie" - to wzmacniało siłę przekazu :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Można jeszcze dodać..... że to zakamuflowana opcja .... i tu należy wpisać dowolną opcję :mrgreen:

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

wow! jakie oświadczenie! Normalnie jak w TV :)
"Bliżej nieokreslone środowisko rowerowe" brzmi u was jak "chołota rowerowa".
Wy jesteście "określeni" i "wspierani".
Nikt zresztą nigdzie nie pisze o blokadzie ronda, tylko o spotkaniu przy rondzie.

Awatar użytkownika

Administrator
Proksenos
Posty: 220
Rejestracja: 03-03-2009, 10:01

Post autor: Administrator »

Do Starówka i Rowerowy Tarnów - prosze się zdecydować którego nicku chcesz używać - podwójne konta są kasowane, więc jedno z nich poleci.


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

WOw, aleście sobie polecieli na Forum Rowerum...

Nie sądzicie, że w Tarnowie jest miejsce i na Mirka, i na Rowerowy Tarnów, i na wszystkich innych? Cel wszyscy mamy jeden, to się nie łupmy po głowach przy okazji. Bez sensu.


Mam nadzieję, że w czwartek uda mi się utrzymać z dala od jakichkolwiek grup o coś tam walczących i przejechać z młodzieżą po prostu ulicami (no, ciągami) Tarnowa. Ewentualnie powalczyć o to, żeby jeszcze więcej uczniów zaczęło dojeżdżać do szkoły rowerami, ale to już we własnym gronie uczniów i sympatyków V LO.

Na stronie Tarnowa w dalszym ciągu brak informacji o darmowych przejazdach czy jakichkolwiek sposobach obchodów Dnia bez Samochodu... Ja rozumiem, że jeśli coś będzie, to oni to opublikują wcześniej niż w czwartek wieczorem?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Zamkną całkiem Narutowicza i kawałek Mickiewicza i samo się zrobi :)


aaee
Archont
Posty: 659
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Post autor: aaee »

Marcin Zaród, może na stronie nie ma bo tam nic nie ma, ale tutaj jest pewne źródło informacji nt. 22 września.

http://rowerem-tarnow.xpag.pl/?p=319


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Czyli znaczy się można oficjalnie obwieścić, że przejazdy MPK są darmowe, jeśli się ma dowód rejestracyjny auta?

Ciekawe, czy jutro w TEMI będzie cokolwiek na ten temat, czy znowu napiszą już po fakcie... Cała logika tych różnych "Dni" jest taka, żeby ludzie wcześniej wiedzieli i się dołączali, a nie dowiadywali się o tym, że był "Dzień bez Samochodu", siedząc o 19.00 przed telewizorem.


aaee
Archont
Posty: 659
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Post autor: aaee »

No niestety, wiem o tym ponieważ sam napisałem do ZKM-u.

Podobno jest jakaś uchwała rady miasta...

I nigdzie o tym nie piszą...


piękny lolo
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 25-05-2011, 23:24

Post autor: piękny lolo »

Witam wszystkich jeżdżących na rowerach.
W czwartek tj.22wrzesień 2011r spotykamy się przy rondzie ,,Plastkowym '' u zbiegu ul.Starodąbrowskiej i Słonecznej.
Spotykamy się w celu przekazania kolejnej petycji Panu Prezydentowi Miasta w obecności mediów .Oczywiście petycja dotyczy jakośći i bezpieczeństwa naszych ciągów pieszo-rowerowych.
Chcielibyśmy usłyszeć o dokonaniach Komisji do Spraw Ścieżek Rowerowych.
Spotkanie jest jak najbardziej pokojowe nikt nawet nie zamierza blokować ronda ani utrudniać poruszanie się komukolwiek.
Mamy wsparcie od Tarnowskiej Drogówki , chcemy wspólnie rozdawać ulotki uczestnikom ruchu aby tarnowskie ulice były bezpieczniejsze.
Myślę że Rowerowy Tarnów dołączy do Nas w końcu walczą o to samo , jak na razie beskutecznie.
Dlaczego Rowerowy Tarnów bojkotuje jak najbardzej dobre zamiary i wypisuje nieprawdziwe informacje aby zniechęcic potencjalnych uczestników.
W ,,kupie'' siła.
Pozdrawiam
Mirek Bieniasz


Rowerowy Tarnów
Obywatel
Posty: 17
Rejestracja: 20-05-2011, 21:43
Kontakt:

Post autor: Rowerowy Tarnów »

piękny lolo pisze:Myślę że Rowerowy Tarnów dołączy do Nas w końcu walczą o to samo , jak na razie beskutecznie.
Dlaczego Rowerowy Tarnów bojkotuje jak najbardzej dobre zamiary i wypisuje nieprawdziwe informacje aby zniechęcic potencjalnych uczestników.

chcesz współpracy a jeszcze nie posprzątałeś gnoju rozlanego na ulicach i nie przeprosiłeś za wszystko co napisałeś w maju na stronach internetowych

ja nie bojkotuje po prostu nie mam ochoty brać udziału kolejnej w farsie na rondzie, która będzie miała tyleż pozytywnego co i negatywnego oddźwięku w przyszłości

jeśli jest wola spotkajmy się pod salą lustrzaną, tam najłatwiej znajdziemy adresatów naszych potrzeb, każde inne miejsce nie wpłynie na UM, a spowoduje jedynie złość kierowców, których nawet rozdając ulotki zatrzymacie na skrzyżowaniu

jeszcze nie jest za późno na wspólne działanie w tym dniu, jeśli mamy walczyć to wszyscy, bez podziałów na prawdziwych lub nieprawdziwych rowerzystów
"My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem"

ODPOWIEDZ