Kto pamięta stary czołg na Piaskówce?

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Kto pamięta stary czo³g na Piaskówce?

Post autor: Boruta »

Czy ktoś z Was pamięta czołg T-34 stojący na starej strzelnicy na Piaskówce za Błękitnymi? Jeszcze w pierwszej połowie lat 90 tam był. Były też dwie (prawdopodobnie też od T-34) wieżyczki w chaszczach przy ulicy Błonie, tam gdzie teraz jest CH Echo. Nie wiecie co się tym stało? Ktoś może ma zdjęcia? Ktoś może zna jakieś szczegóły?


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Nie wiem co się z nim stało ale go pamiętam, stał w okolicach ogródków działkowych. Nie raz się po nim wspinałem mając 5 - 10 lat


JT
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 10-07-2010, 17:42

Post autor: JT »

Został wywieziony na lawecie , równolegle gdy robiono porządek ze stajniami w starej jednostce wojskowej , może coś zostało z niego w Wierzchosławicach ...


Autor tematu
Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

JT pisze:może coś zostało z niego w Wierzchosławicach ...
Masz na myśli strzelnicę na Szujcu, tam został wywieziony?


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Boruta pisze:Czy ktoś z Was pamięta czołg T-34 stojący na starej strzelnicy na Piaskówce za Błękitnymi?
Z tego co kojarzę to on był na szynach ? na pewno jakiś tam był koło wału ziemnego zwanego kulołapem lub jakoś tak ;)
Przy dobrych wiatrach od czasu do czasu można było znalezć łuski .
Skoro jesteśmy w tych tematach to strzelania tam mieli żołnierze stacjonujący w obecnej PWSZ bo to była jednostka opancerzona ehhh dawne czasy :D


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

O, no pewnie, w końcu gdzieś się człowiek musiał bawić w 4 pancernych;)
a zaraz koło czołgu stał wrak auta opancerzonego (w stylu tych, co to Hans Kloss czasami nimi pomykał)... Auto chyba zniknęło jako pierwsze.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

dafi33 pisze:Z tego co kojarzę to on był na szynach
Chyba nie, tam obok były takie szyny na których poruszał się wózek z celem :)
Ale pamiętam jak się tam chodziło szukać łusek - i jak to było daleko!

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 841
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Te zabawy na tym czołgu kosztowały mnie złamana szczękę :lol: lufa okazała się mocniejsza
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

>>> O, no pewnie, w końcu gdzieś się człowiek musiał bawić w 4 pancernych;) >>>

Heh, tez tam chodzilam; ruda nie bylam, ale ktos musiał za Marusie robic :mrgreen:

:P

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

jednostkę pwsz pamiętam, bodajże czołgi obok budynku przykryte też,
tego na piaskówce to nie kojarze :(, może ktoś zapoda materiał fotograficzny :)
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Może Topol coś ma?


Autor tematu
Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

hightower pisze:może ktoś zapoda materiał fotograficzny
Na to liczyłem, zakładając temat. Teraz żałuje, że sam nie zrobiłem zdjęć. Miałem wtedy radziecką Smiene ;) i nie przyszło mi to do głowy. Wiele osób pamięta czołg, a kto pamięta wieżyczki przy ul. Błonie o których wspomniałem na początku? Oprócz wieżyczek było tam sporo innych "skarbów". Z kolegami wydłubywaliśmy tam łuski, wystrzelone pociski karabinowe, sprzączki metalowe. Może ktoś starszy pamięta, co tam było? Strzelnica, mały poligon?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Strzelnica była gdzie indziej, nawet dalej jest, tylko niszczeje, jak wszystko w tym kraju, chciałem ją reanimować - miasto powiedziało nie, bo nie.


Macumba
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 24-02-2011, 21:24

Post autor: Macumba »

Pozbawiony silnika i większości wyposażenia czołg T 34-85 stał w polu za wałem strzelnicy. O ile mnie pamięć nie myli jakieś 100-200 m na północ od ścieżki, która prowadzi wzdłuż tego wału z okolic ogrodów działkowych na Piaskówkę (iść Piłsudskiego do końca i za wałem skręcić w lewo). Obok niego stały też kadłub samochodu pancernego (BTR?) i wojskowego wozu sanitarnego bez kół i silnika. Zniknęły chyba na początku lat 90. XX w. podobnie jak metalowy samolot Jak 11 sprzed Pałacu Młodzieży. Zostały po nim tylko trzy betonowe cokoły, na których stał od strony ul. Słowackiego. Szkoda, bo już dzisiaj byłyby to zabytki. Na strzelnicy był rzeczywiście mały metalowy wózek na szynach do puszczania ruchomego celu. Pamiętam też sprawne czołgi T 34-85 i czterolufowe samobieżne zestawy artyleryjskie ZSU 23-4 w garażach wojskowych między ulicam Goldhammera i Nowodąbrowską. To też zniknęło na początku lat 90.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Samolot mogę wam pokazać w poniedziałek. Jest w albumie, który wydaliśmy na 60-lecia PM. Album praktycznie nie do dostania. Jak się ogarnę to 2,3 autorskie egzemplarze puszcze w konkursie na kulturamusibyc.pl :)

ODPOWIEDZ