Hala "Jaskółka" do wyburzenia?

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Hala "Jaskó³ka" do wyburzenia?

Post autor: Mark »

za Temi

Konsultacje "społeczne" wydają się fikcją, a w magistracie nie mówią pełnej prawdy o rzeczywistych zamiarach względem nabytych od Unii nieruchomości.

Wszystko wskazuje, że władze samorządowe Tarnowa zdecydowały już o wyburzeniu hali sportowo-widowiskowej "Jaskółka" w Mościcach i w tej chwili pracują nad uzasadnieniem tej decyzji, by nie wywołała protestów społecznych. Tak wynika z protokołów posiedzeń zespołu ds. opracowania koncepcji zagospodarowania nieruchomości nabytych od ZKS Unia. Prawdopodobnie fikcją są ogłoszone w tej sprawie konsultacje społeczne, gdyż na ostatnim spotkaniu - oprócz urzędników - było tylko kilka osób z Mościc, sympatyzujących z prezydenckim ugrupowaniem Tarnowianie. A o tym, że magistrat nie chce pracować przy otwartej kurtynie i ma coś w kwestii przyszłości obiektów po Unii do ukrycia, najlepiej świadczy fakt, iż nie zgodzono się, aby dyskusji przysłuchiwał się dziennikarz TEMI.

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

No to ładnie. Chcą sprzedać hale na Gumniskach, wyburzyć "Jaskółkę" to co w tym mieście zostanie na duży koncert czy turnieje pod zadaszeniem?


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Jak to sprzedać halę w Gumniskach? Skąd są takie informacje.


Autor tematu
Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Post autor: Mark »

ZARZĄDZENIE NR 459/2011 PREZYDENTA MIASTA TARNOWA
z dnia 17 listopada 2011 r. w sprawie powołania Zespołu ds. opracowania koncepcji zagospodarowania nieruchomości nabytych przez Gminę Miasta Tarnowa
od Klubu Sportowego „ZKS Unia” Tarnów


http://portal.tarnow.bip-gov.info.pl/za ... ika=817629

Awatar użytkownika

Winter
Proedroj
Posty: 336
Rejestracja: 11-12-2011, 19:00

Post autor: Winter »

"tej chwili pracują nad uzasadnieniem tej decyzji, by nie wywołała protestów społecznych" Znowu wymyślą że tereny podmokłe i grozi zawaleniu tak jak z SP3 ?


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Zburzyć i zaorać a potem sprzedać tak powinien brzmieć program aktualnej koalicji w RM .
Arogancja począwszy od olewającej nas pani rzecznik władz miasta jest porażająca .
Afera goni aferę mam nadzieję że odsuniemy ich od władzy w przyszłych wyborach .

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

dafi33 pisze:mam nadzieję że odsuniemy ich od władzy w przyszłych wyborach
Ja się boję o jedno - a kto zamiast? Bo kandydatów do ogarnięcia tego bajzlu to raczej nie widzę. No, może Kuba, ale on nie ma zaplecza. A sam mało zwojuje, chociaż mocno trzymam kciuki.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Post autor: Mark »

"Tak wynika z protokołów posiedzeń zespołu ds. opracowania koncepcji zagospodarowania nieruchomości nabytych od ZKS Unia."

gdzie te protokoły, w BIPie brak?

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Tak jak pisałem - sami strzelają sobie w kolano... Ta hala ma zaledwie ok 25-30 lat. To wcale nie jest dużo ! A hali na Piłsudskiego i tak się pewnie nie doczekamy... To jest największa hala w Małopolsce, w której pozostał kawał historii...

Najprościej - odkupić i wyburzyć...

Smutno robi się człowiekowi gdy burzone jet miejsce, gdzie praktycznie się wychował....
Argumentacja będzie pewnie taka, że jest to kolos energetyczny - to prawda, ale jak ma nie być skoro na dachu jest kawał blachy, a ściany też nie są docieplone...

Naprawdę, nóż się w kieszeni otwiera...

Obecnie hala bardzo obłożona, szczególnie przez ręczną i futsal...
Ostatnio zmieniony 01-02-2012, 13:28 przez TomekMKM, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Zaraz, zaraz. Czemu się dziwicie? Sam zakup hali w Mościcach był mocno kontrowersyjny, bo zakup takiej ruiny przez miasto był nieracjonalny. I padł wtedy ze strony miasta argument (nie jestem pewien czy nie pisała tego sama p. rzecznik), że zakup jest uzasadniony wartością gruntów na których hala stoi. Skoro tak, to informacja o planach wyburzenia hali jest prostą konsekwencją tego. Z mojej strony zero zdziwienia.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Te ZALEDWIE 25 - 30 lat oznacza budowlę komunistyczną, budowaną szybko, byle jak, z której połowę materiałów rozkradli. :mrgreen: Hala jest potwornie kosztowna w utrzymaniu, nie ocieplona i zupełnie nie dostosowana do realiów współczesnych. Cała ta hala to jedna wielka porażka. Całość się sypie, bo sypała się już w chwili otwarcia. Komunistyczne realia niestety.

Jestem jak najbardzie za sprzedażą terenów - ALE - pod warunkiem, że za te pieniądze powstanie inny obiekt. SENSOWNY, WIELOFUNKCYJNY i NOWOCZESNY - tak by mozna było na nim urządzić mecze, koncerty i wiele innych tzw. "ewentów" - ideałem było by swoiste centrum kulturalno-sportowe. Boję się jednak, że z tym może być problem.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Możliwe jest, że ta hala nigdy by nie stała jakby nie wizyta Papieża... ;)
Ale uważam także, że wpisała się w krajobraz Mościc...
Powiem tak. Zburzą i nic nie postawią. I tak już zostanie...
Taka hala na 3000 miejsc to jest optimum jakie powinno być.
I to powinno być wzdłuż dłuższych linii boiska, a nie jak było na jednej z wizualizacji - z tyłu.

A co do terenów podmokłych - to może przejść ta argumentacja. Bo tam gdzie stoi hala dawniej był staw... ;)

Aha. A czy "NOWA" hala na Krupniczej jest funkcjonalna? No chyba raczej nie. Nie wiem czy można na niej rozgrywać piłkę ręczną profesjonalnie, w koszykówce nie ma drugiego kosza... A o widowni, z której nic nie widać nie wspomnę (!)

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Jednak to była prawda, że miasto nam nie zrobiło żadnej przysługi, podobnie jak Azoty, patrząc na obecną sytuację w klubie, gdzie sponsorują wszystkie sekcje, nawet inne jak wspinaczke na Tarnovii a piłki nożnej nie chcą. :-x
Dziś piszą o Jaskółce, tydzien temu pisali, że powraca temat "Gwiazdy Polarnej" i że zainteresowanie terenami jest duże... ale Unii panowie u góry nie pozwoli zarobić i dziś klub nie ma kasy i praktycznie do sprzedania ma jeszcze tylko korty, bo nie wyobrażam sobie, że mógłby oddać boczne boiska!! Nasz klub traktowany jest marionetka. Drużyna się rozpada, a szkolenie setek dzieciaków idzie powoli na marne... Kibiców ma się w poważaniu. 9 sezonów przychodzimy, jeździmy, jesteśmy z tą drużyna i się łudzimy...

Z halą to było do przewidzenia, skoro piszą, że na sam remont potrzeba by było prawie 4 mln zł! Patrząc na to, że hala powstaje na PWSZ, patrząc na to, że ma być nowa hala na Piłsudskiego to nie miałem złudzeń. Mimo wszystko mam nadzieje, że powstanie przynajmniej jakas mniejsza hala. Tu chodzi przede wszystkim o uprawianie sportu. Nie wiem tylko skąd znajdą się na to pieniądze, bo przecież niedługo stadion miejski będzie wymagał większych nakładów. Tu nie będzie tylko mówienia, tylko będzie trzeba działać. Chyba, że sprzedadzą to prywatnemu inwestorowi.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

TomekMKM pisze: Zburzą i nic nie postawią. I tak już zostanie...
Zburzą, sprzedzą komuś - ktoś tam postawi bloki albo centrum handlowe. Trzeba łatać budżet - póki jest co sprzedać, to sprzedamy. Kamienice, tereny, potem spółki miejskie a potem to już kto inny będzie musiał się martwić.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

jako "i nic nie postawią" miałem na myśli nową halę ;D

ODPOWIEDZ