Rezonans w Tarnowie?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Rezonans w Tarnowie?

Post autor: Goscinny »

Orientuje się ktoś, ile w Tarnowie czeka się na rezonans magnetyczny?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Najlepiej chyba zadzwonić i sprawdzić, a nie wiem czy to też nie zależy od trybu, nagły (ratujący życie) czy normalny.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

No i się dowiedziałem. Niestety na własnym przykładzie, bo lekarz skierował córkę na rezonans kolana.
Najpierw teoria, potem polska praktyka: w rejestracji powiedzieli, że najbliższy termin to.... połowa stycznia 2010. Na pytanie dlaczego dopiero w styczniu, odpowiedź standardowa - NFZ już nie refunduje. Oczywiście mogę odpłatnie, ale to nie nowina (tyle o "bezpłatnej" służbie zdrowia).
A teraz najciekawsze, choć chyba nikogo to nie zdziwi - znajoma pielęgniarka pochwaliła mi się ostatnio, że miała niedawno robiony rezonans kilka razy, bo "coś mnie biodro bolało", "a potem coś z łokciem miałam". No to poszła do lekarza i badanie miała od ręki! Nic nie mówiła o płaceniu, więc wychodzę z założenia, że miała je za darmo. A jeśli za darmo to, czy refundowane z NFZ (jak, skoro nie ma już kasy), czy "na lewo"?
Reasumując - zwykli ludzie muszą czekać na badanie kilka miesięcy (to, czy im się pogorszy nikogo nie interesuje), jak masz znajomości lub pracujesz z szpitalu - badanie masz od ręki.
A pielęgniarki protestują....
Ostatnio zmieniony 11-09-2009, 17:51 przez Goscinny, łącznie zmieniany 1 raz.


kato
Rhetor
Posty: 2697
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

To rezonans czy tomografia?
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)



kato
Rhetor
Posty: 2697
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

To akurat nie ja się czepiłem :)
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Po pierwsze odradzam Tarnów, podobno rezonans stary i mało dokładny. Po drugie polecam Nowy Sącz albo Mielec. Można też próbować w Rzeszowie. Osobiście polecam Nowy Sącz - to w jaki sposób traktują tam pacjenta - godne uwagi i polecenia. A do tego terminy o wiele krótsze niż w naszym zapyziałym mieście.

Co do "wpychania" się w terminy to tak już niestety jest. Podobnie jest czy było z tomografem. Czekasz miesiące ale przyjedziesz z wypadku (nawet najmniejszego) i masz "od kopa". Czasem też można trafić na zwolniony czy niewykorzystany "termin" przez jakiegośś zapisanego pacjenta. Warto próbować.

Awatar użytkownika

grzybu
Prytan
Posty: 113
Rejestracja: 05-03-2010, 14:21

Post autor: grzybu »

Hej
Odgrzeje temat bo potrzebuje zrobić sobie rezonans kolana na NFZ. Może ma ktoś nowe doświadczenia? Z tego co wiem do starego szpitala w Tarnowie nie ma co nawet iść bo słaby rezonans. Nie wiem jak w nowym. Szukać od razu w Sączu lub Krakowie?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

grzybu, zadzwoń do Tuchowa.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

Jak chodzi o rezonans to ja robię zawsze w Nowym Sączu lub w Rzeszowie w Nowym Szpitalu mają dobry ale nie dla klaustrofobików.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 743
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

Miałam polecić Nowy Sącz. Z tego co wiem to zdecydowanie szybciej niż w Tarnowie tam się dostaniesz.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Re: Rezonans w Tarnowie?

Post autor: halford »

Odświeżę trochę temat bo może komuś się przyda.

Dostałem ostatnio skierowanie na rezonans. W szpitalu zapisy na czerwiec 2016... Faktem jest, że jak ma się jakieś kontakty to można w tydzień załatwić... Między czasie tak wyszło, że musiałem zrobić jeszcze jeden rezonans jednak nie miałem na niego skierowania więc robiłem prywatnie. Nie chcę tutaj reklamować więc napiszę tylko, że w Gorlicach za 350 zł można zrobić badanie. Sprzęt chyba lepszy niż w Tarnowie (mniej hałasuje, szybciej). Terminy praktycznie z dnia na dzień.
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Rezonans w Tarnowie?

Post autor: LordRuthwen »

To samo mogę powiedzieć o Nowym Sączu lub Rzeszowie, terminy na za tydzień.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rezonans w Tarnowie?

Post autor: TomekMKM »

Kolega robił w Dębicy. W miarę szybko miał ;)


Bastekxyz
Archont
Posty: 936
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Rezonans w Tarnowie?

Post autor: Bastekxyz »

Gdyby ktoś potrzebował skorzystać z Tomografu, to obecnie w Dąbrowie Tarnowskiej czas oczekiwania to około 2-3 tygodnie. W Tarnowie wolne miejsca były dopiero na Kwiecień (info z końca Stycznia)

ODPOWIEDZ