Brak ciepłej wody

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Brak ciep³ej wody

Post autor: dafi33 »

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie informuje, że w dniach od czwartku 5 lipca br. od godz. 07:00 do soboty 7 lipca br. do godz. 07:00 nastąpi przerwa w dostarczaniu ciepłej wody użytkowej do budynków zasilanych z sieci MPEC Tarnów.

Gorszego czasu już wybrać nie mogli najgorsze upały a tu taka ''niespodzianka'' :roll:
Dlaczego na tak długi okres ? .


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Toż oni tylko ciepłej wody nie dostarczają. Wystarczy wystawić na 15 minut wiadro z wodą na balkon i masz wrzątek ;)

Gorzej by było, gdyby zimnej nie dostarczali i w kranach leciał przez cały dzień sam wrzątek :)


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Marcinie powiedz to moim dzieciom, że dzisiaj będą się kąpać w zimnej wodzie. Jak bym tak chciał grzać po wiadrze na dwie kąpiele to bym całą noc w łazience siedział :)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Brak ciep³ej wody

Post autor: defekator »

dafi33 pisze:
Gorszego czasu już wybrać nie mogli najgorsze upały a tu taka ''niespodzianka'' :roll:
Dlaczego na tak długi okres ? .

Mogli wybrać gorszy czas. Brak ciepłej wody przy 30 stopniowym upale jest znacznie mniej kłopotliwy niż brak ciepłej wody przy 30 stopniowym mrozie. :D
Dwa dni da się jakoś wytrzymać. Dziwi mnie jedynie, że dowiaduję się o tym dopiero z internetu.

farciarzgilmore pisze:Marcinie powiedz to moim dzieciom, że dzisiaj będą się kąpać w zimnej wodzie. Jak bym tak chciał grzać po wiadrze na dwie kąpiele to bym całą noc w łazience siedział :)
Ale po co w wiadrze. Nalewasz trochę zimnej wody do wanny a do tego wlewasz trzy- cztery litry wrzątku ugotowanego w garnku i masz wodę letnią - w sam raz na taki upał.

Ewentualnie możesz przez dwa dni dzieci nie kąpać. Są wakacje - jakoś przeżyją :P Najwyżej je nieco oskrobiesz przed snem ;)


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Mogli wybrać gorszy czas. Brak ciepłej wody przy 30 stopniowym upale jest znacznie mniej kłopotliwy niż brak ciepłej wody przy 30 stopniowym mrozie.
Ja myślę całkiem na odwrót. Przy chłodzie człowiek tak się nie poci jak przy takim skwarze a po drugie na takim mrozie nie wykonuje się prac ziemnych chyba że są to awarie :)

Ale po co w wiadrze. Nalewasz trochę zimnej wody do wanny a do tego wlewasz trzy- cztery litry wrzątku ugotowanego w garnku i masz wodę letnią - w sam raz na taki upał.
To była odpowiedź na post Marcina :)
Ewentualnie możesz przez dwa dni dzieci nie kąpać. Są wakacje - jakoś przeżyją Najwyżej je nieco oskrobiesz przed snem
Mój synek po takim dniu na polu wygląda jak górnik po pierwszej zmianie :)


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Jak się ma wannę to problemu nie widzę, gorzej jak się ma tylko prysznic. Będą to moje najszybsze kąpiele :)

Awatar użytkownika

pan_wAZOn
Prytan
Posty: 260
Rejestracja: 21-05-2011, 19:13
Lokalizacja: a teraz to z Krzyskiej ...

Post autor: pan_wAZOn »

defekator pisze:Dziwi mnie jedynie, że dowiaduję się o tym dopiero z internetu.
A u mnie na osiedlu od wczoraj ogłoszenia w gablotach wiszą... więc może administrator zaspał albo mu "ogłoszeń" zabrakło ;)
"Pan Jan z Suwalszczyzny idąc na polowanie przez pomyłkę zabrał papierosy syna - do południa upolował: niebieskiego kangura, jednorożca i dwa smoki..."


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Wiele osób w dzisiejszych czasach wierzy jeszcze w słowa powiedzenia "częste mycia skraca życie, skóra się ściera i człowiek umiera" i kąpie się tylko w soboty, akurat zdążą :mrgreen:

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

pan_wAZOn pisze:
defekator pisze:Dziwi mnie jedynie, że dowiaduję się o tym dopiero z internetu.
A u mnie na osiedlu od wczoraj ogłoszenia w gablotach wiszą... więc może administrator zaspał albo mu "ogłoszeń" zabrakło ;)
U mnie też już wiszą, może po prostu je przeoczyłem. Zazwyczaj takie ogłoszenia wieszali na drzwiach do bloku obecnie jest w gablocie.

Boruta pisze:Wiele osób w dzisiejszych czasach wierzy jeszcze w słowa powiedzenia "częste mycia skraca życie, skóra się ściera i człowiek umiera" i kąpie się tylko w soboty, akurat zdążą :mrgreen:

"
Kąpię się raz w tygodniu w piątki przed westernem, trochę zaburzy to mój system.

Proszę o poradę czy lepiej wykąpać się już w środę czy czekać do soboty ?

Od ostatniej kąpieli w piątek do środy jest tylko 5 dni więc nie będę jeszcze brudny, a do tego do następnego piątku i kolejnej kąpieli będzie 9 dni, a powyżej 7 zaczynam się dość śmierdząco pocić.

Co robić ? Ratujcie !
"



Komentarz z tarnow.net.pl który mnie całkowicie rozwalił ;)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Nie wiem co tak panikujecie, w taki upał to ja się nie myję w ciepłej wodzie tylko właśnie w zimnej :)
Kiedyś się tak załatwiłem, że jeszcze długo było mi po prostu zimno, mimo temperatury powietrza rzędu 30 stopni :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

LordRuthwen pisze:w taki upał to ja się nie myję w ciepłej wodzie tylko właśnie w zimnej
Ja oszukuję termoregulację organizmu, i kąpię się w gorącej wodzie - po wyjściu spod prysznica wyraźna ulga. Jest po prostu zimno :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Dwa dni? dacie radę :)
Zawsze mogło być gorzej:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... lowni.html


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Gdy ustawie teraz kran na max ciepłą wodę, jest ona jednak cieplejsza od tej, gdy ustawie max na zimna. A licznik ciepłej wody sobie ładnie bije, jakbym lal wrzątek.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

ClNEK, nie bije, nie bije - chyba, że m^3 - to normalne bo w końcu woda leci :), ale GJ na pewno nie.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

nie wiem co to jest GJ :) mam licznik ciepłej i zimnej wody, przy ustawieniu na max ciepła, pomimo że jest zimna to on szybciej się będzie kręcił :)

ODPOWIEDZ