60 tyś. dla Romów

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

60 tyś. dla Romów

Post autor: dafi33 »

Mamy kolejne pieniądze wywalone w błoto .....
Ponad 60 tys. zł trafi w tym roku do tarnowskich Romów. Środki te przeznaczane są na edukację oraz integrację dzieci i młodzieży w ramach "Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce" koordynowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Najważniejsze problemy społeczności romskiej wiążą się z jej niskim poziomem wykształcenia i małą aktywnością na rzecz zmiany własnej sytuacji życiowej.

- Dlatego priorytetem jest edukacja i integracja najmłodszych. Cel ten rozumieją już stowarzyszenia romskie działające w naszym mieście i coraz chętniej współdziałają z samorządem w tym zakresie - mówi Dorota Skrzyniarz, zastępca prezydenta.
http://www.tarnow.net.pl/index.php?poka ... c&id=12877

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

"my romowie co pędzimy z wiatrem..."

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

aaa i jeszcze - "dziś prawdziwych romów już nie ma"


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

lll pisze:"dziś prawdziwych romów już nie ma"
Cygan i Rom to nie to samo. A w piosence jest Cygan a nie Rom.

Ale ja nie rozumiem jakim sposobem mamy dać 60k zł na Romów... Z jakiej pały? Mam z nimi do czynienia codziennie i nigdy nie widziałem żeby choć jeden z nich pracował normalnie. Owszem niektórym się udało i na przykład "Ke moro" stworzyli, ale pozostali to kurcze łażą i nic nie robią..


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Najlepiej dać im te pieniądze bezpośrednio do rąk, oni już się wyedukują i zintegrują we własnym zakresie, najlepiej jak potrafią :mrgreen:

"Jednym z głównych założeń programu jest zwiększenie liczby dzieci romskich uczęszczających do przedszkola oraz ich integracja z pozostałymi przedszkolakami."

Rodzice dzieci nie romskich uczęszczających do tych przedszkoli będą skakać z radości pod sufit, gdy się dowiedzą o tej integracji. Kasa w błoto, niestety.


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Oto najlepszy przykład marnotrawienia pieniędzy podatników. Ja się nie dziwię że im się robić nie chce jak dostają takie upominki. A my pracujący robimy na tych niepracujących. Jak by mi ktoś tak dawał zasiłki to bym też olał robote i brał kase. Sęk w tym że każdy powinien pracować i wytwarzać dobro narodowe, a jak się nie podoba i nie chce pracować dla kraju to ... spieprzaj dziadu.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ale to i tak cieszmy się, że pieniądze dostaną Romowie, a nie Cyganie :mrgreen:


grzesk
Obywatel
Posty: 24
Rejestracja: 04-06-2012, 11:40

Post autor: grzesk »

pozostali to kurcze łażą i nic nie robią..[/quote]

łażą i patrzą co by tu ukraść,bo niby z czego oni zyją skoro kasy nie maja.Najlepiej wysiedlic to cale towarzystwo z Polski

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Gdzie chcesz ich wysiedlić??

Widzę, że niektórym się marzy "ostateczne rozwiązanie kwestii Romskiej" :(
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Cubaza pisze:Cygan i Rom to nie to samo. A w piosence jest Cygan a nie Rom.
czym się różni cygan od roma?

Online
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

lll pisze:
Cubaza pisze:Cygan i Rom to nie to samo. A w piosence jest Cygan a nie Rom.
czym się różni cygan od roma?
Zapewne chodzi o to, że Rom to określenie kojarzące się pozytywnie, a Cygan, to stereotypowe "z definicji negatywny" ;)

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

czyli jak na zachodzie będą traktować Polaków jako pijaków i złodziei (wydźwięk negatywny) to każemy się nazywać .... jakoś inaczej? :)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

TomekMKM pisze:
lll pisze:
Cubaza pisze:Cygan i Rom to nie to samo. A w piosence jest Cygan a nie Rom.
czym się różni cygan od roma?
Zapewne chodzi o to, że Rom to określenie kojarzące się pozytywnie, a Cygan, to stereotypowe "z definicji negatywny" ;)

Ja akurat mam odwrotnie. Cygan kojarzy mi się jako tako. Rom raczej źle.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Rom ma zespół i śpiewa ; >

A tak na serio to chyba raczej to samo. Romowie to nazwa oficjalna, a Cyganie to inwektywa, którą Polacy zaczęli stosować w związku z licznymi odkryciami przypadków poświadczania nieprawdy przez ludność romską - tak to gdzieś kiedyś czytałem, ale nie dam sobie nic uciąć, że to źródło było naukowe ; >


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Krew mnie zalewa jak czytam takie nowasti. Dziadek zapie...ł całe zycie w fabryce/stoczni i dla niego nie ma na emeryturę, a dla pijawek brzdękających na gitarkach i śpiewających o wolności to pieniądze są, choć uczciwą pracą rąk nie skalali. Jak k***a w tym państwie ma być normalnie ??. Jak przekonać wiśniewskiego czy kowalskiego żeby solidnie pracował jak taki jeden z drugim za to że jest CYGANEM (oni nawet nie uważają się za polaków, tylko romów, zupełnie inną narodowość) dostaje pieniądze za nierobienie NICZEGO ??. Mało tego, pogłoski o tym że ta rasa kradnie, okazuje się że nie są przesadzone.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ