Internetowa Skrzynka Radnego

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

ZA Świtem, czyli mijając go od strony Centrum... zawsze wszystko z perspektywy Centrum ujmuje..


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

:mrgreen: niech Ci będzie.... Ty masz świadomość, że ujmujesz wszystko od Centrum, czytający już nie ;)


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Ja z taką sprawą. Pod koniec 2009r MPK Tarnów zakupiło 2 nowe 12 metrowe autobusy. Jeden już jest w Tarnowie (ex testowy). Jest to konstrukcja polska, Solbus SM 12. Posiada niską podłogę we wszystkich trzech parach drzwi :!: i klimę, ale tylko dla kierowcy.
Obrazek
Te autobusy zostały zakupione ze środków własnych MPK.

Poprzednie zakupy były nietrafione. Mercedesy (roczniki 2000 - 8 i 2001 - 4) - niby przyjazna dla środowiska technologia, ale jak się okazało, autobusy mają już zużyte akumulatory, a nowy zestaw cena półtora mercedesa. Volva (1996 - 3 i 1997 - 9) - ok, jednak szwedzkie wozy na lato się nie nadają, poza tym państwo polskie samo nie wie jak ugryźć gaz ziemny jako paliwo do pojazdów, przez co nie opłaca się kupować fabrycznie nowych wozów z takim napędem.
Obecnie tabor MPK jest już leciwy wiekiem, coraz częściej zaczynają się psuć Jelcze kupione 13 lat temu

Czemu miasto nie interesuje się poprawą stanu tarnowskiego taboru :?:
Czemu nie jest w stanie poręczyć przy pożyczce na zakup większej ilości autobusów, lub pomóc we wzięciu leasingu :?:

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

To i tak się cieszcie, że nie mamy problemów z zapalającymi się autobusami, bo by dopiero było. Faktycznie nasze jelcze może i są stare ale jare.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Tylko dlatego, że mamy mało autobusów i w miarę często trafiają na warsztat, na przeglądy itp. W większych miastach jest z tym problem i dlatego się palą.


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

faleQ pisze:Czemu miasto nie interesuje się poprawą stanu tarnowskiego taboru :?:
Czemu nie jest w stanie poręczyć przy pożyczce na zakup większej ilości autobusów, lub pomóc we wzięciu leasingu :?:
Zgłoszenie przyjąłem, rozmawiałem również z Prezesem MPK...

I przypominam, o tym o czym kiedyś już pisałem. MPK Sp. z o.o. przystępuje do konkursu w Małopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym, właśnie w zadaniu, w którym możliwa jest poprawa taboru. O ile się mniej więcej orientuje w konstrukcji tych programów, ów zakup będzie mógł być zapisany do kosztów kwalifikowanych w tym konkursie i traktowany jako wkład własny. Wtedy możliwy będzie zakup większej ilości autobusów.

Zaapelowałem również do Pana Prezesa aby MPK zakupiło jednak autobusy z klimatyzacją!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Prędzej zaapeluj, żeby tą klimę w lecie włączali, skoro już jest.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Na co komu klima? Ten Solbus co został kupiony ma szerokie otwierane okna, takie coś jak w Jelczach "Berlietach". Klima jest dla kierowcy.
Z klimą to jest tak, że kierowca włączy ją na auto, a i tak ktoś się znajdzie kto chce poczuć wiatr we włosach i otworzy okno. Prawda jest taka, że pasażerowi nie dogodzi ;)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Kto jest administratorem TPKS?
Bo od pewnego czasu widać komunikat:
[center]Obrazek [/center]

Naturalnie żadnego maila administratora nie ma.
Kodowanie też pozostawia wiele do życzenia.

Kubo, poinformuj kogo trzeba, że by zrobił dobrze to za co bierze kasę - poprawił kodowanie i uruchomił to na nowo. Mógłby też do tego komunikatu dorzucić swojego maila.


Proboszcz
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 07-09-2009, 15:39

Post autor: Proboszcz »

pragnę sie dowiedzieć, zs jakich pieniędzy wydano ścigałowy ALFABET NOWOROCZNY (propagandowo-wyborcze pierdu-pierdu). Bo widze, że ktoś sobie tu usiłuje kampanię zav pieniądze podatników robić!
Ż jak ŻENADA!!!


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Proboszcz pisze:pragnę sie dowiedzieć, zs jakich pieniędzy wydano ścigałowy ALFABET NOWOROCZNY (propagandowo-wyborcze pierdu-pierdu). Bo widze, że ktoś sobie tu usiłuje kampanię zav pieniądze podatników robić!
Ż jak ŻENADA!!!
Proboszczu, przeczytałem interwencję w formie zapytania do Radnego i zasięgnąłem wiedzy ...

Odpowiedź:
Jest to publikacja Urzędu Miasta Tarnowa, cykliczna, wydawana co roku.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Jakub Kwaśny pisze:
Proboszcz pisze:pragnę sie dowiedzieć, zs jakich pieniędzy wydano ścigałowy ALFABET NOWOROCZNY (propagandowo-wyborcze pierdu-pierdu). Bo widze, że ktoś sobie tu usiłuje kampanię zav pieniądze podatników robić!
Ż jak ŻENADA!!!
Proboszczu, przeczytałem interwencję w formie zapytania do Radnego i zasięgnąłem wiedzy ...

Odpowiedź:
Jest to publikacja Urzędu Miasta Tarnowa, cykliczna, wydawana co roku.
Czyli sami możemy sobie wybrać autora następnych edycji? Fajnie, chętnie poczytałbym ten alfabet w wykonaniu innych tarnowian. :) W tym roku zdaje się będzie już okazja. :)


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Jakubie czy mozesz wskazac koszt Alfabetu?


Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Post autor: Mark »

Mniejszy niż wydanego przed laty kalendarza.


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Mark pisze:Mniejszy niż wydanego przed laty kalendarza.
Kalendarza z wizerunkiem Zarządu Miasta Tarnowa, Pana Rojka, Gancarza, Podkościelnego. Ciekawe ile osób zawiesiło sobie ten kalendarz na ścianie ?! ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

ODPOWIEDZ